İçeriğe Yönlendir

Kaportaya Bulaşmış Boya Nasıl Cıkar!

Yunus Kızıl

Recommended Posts

Yunus Kızıl

1b1648d6a47eb5089523d712ba9f92a4.jpged61050a7717f1159ff3c0df34764855.jpg

Ne tür bi boya olduğu hakkında bi bilgim yok ama yağlı boya gibi duruyo nasıl cıkacagı hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim abilerim kardeşlerim

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Pasta cilayla çıkacakmış gibi duruyo. Yağlı boyaysa pastayla çıkmazsa kille büyük oranda çıkar

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Arkadaşlara katılıyorum ama nedense şu olay aklıma geldi. (Kusura bakmayın) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus Kızıl

Önce bi kili deniyelim cıkmassa tiner dökeriz olmadı tinerin arabanın boyasına bi zararı olurmu acaba

Yorum bağlantısı
Serdar Samancıoğlu

aseton, pasta cila, hangisi varsa  :)

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

bir pamuğa yada peçeteye birazcık sentetik tiner dökülerek, boyanın üstüne hafif bastırarak gezdirilir.

sonuç mükemmel olur.

benim araca yukardan damlayan boya damlalarını bu şekilde halletmiştim. :good1:

Yorum bağlantısı
Koray Demir

bir pamuğa yada peçeteye birazcık sentetik tiner dökülerek, boyanın üstüne hafif bastırarak gezdirilir.

sonuç mükemmel olur.

benim araca yukardan damlayan boya damlalarını bu şekilde halletmiştim. :good1:

Sentetik tiner boyayi asindirır selulozik olmalıdır.
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Boyacıların kullandığı sentetik tinerle ovalayın çıkar ben daha yeni çıkardım güzel temizliyor....:)

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

evde onu buldum denedim aracın boyasına zarar vermedi. ben de o yüzden öyle tavsiye yazdım. 

zaten benim damla boyalar mercimek tanesinden küçüktü. bende endişe ile başladım işleme, hafif hafif peçeteyi dokundurarak, baktım boya çıktı, sorun olmadığını gördüm, burda da öyle yazdım. işin ehli değilim sonuçta. :rolleyes:  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sentetik olan daha az zararlıdır, selülozik olan asıl en aşındırıcısıdır. Aman derim.

Bu gibi işlemler için temizleme tineri satılıyor,sentetik tinerin inceltilmiş hali, onunla denenebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Sentetik olan daha az zararlıdır, selülozik olan asıl en aşındırıcısıdır. Aman derim.

Bu gibi işlemler için temizleme tineri satılıyor,sentetik tinerin inceltilmiş hali, onunla denenebilir.

+1

Sentetik.selilozik olayına dikkat ederseniz hiç bir şey olmaz .

Ben çok denedim

+10

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kullanılacak tiner sentetik olmalıdır. Selülozik olan uçucu ve çok daha kuvvetlidir. Sentetik tiner daha masumdur. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

Sıradan yerlerde satılan selülozik tinerler öyle çok güçlü değil, sandığınız kadar korkutucu etkileri olmuyor, diğer seçenekler boşa hamallık selülozik tiner varken

Yorum bağlantısı
Koray Demir

evde onu buldum denedim aracın boyasına zarar vermedi. ben de o yüzden öyle tavsiye yazdım.

zaten benim damla boyalar mercimek tanesinden küçüktü. bende endişe ile başladım işleme, hafif hafif peçeteyi dokundurarak, baktım boya çıktı, sorun olmadığını gördüm, burda da öyle yazdım. işin ehli değilim sonuçta. :rolleyes:

Bende tersini yazmışım zaten biri daha zararlıydı karıştırdığım ortaya çıktı. [emoji3]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sıradan yerlerde satılan selülozik tinerler öyle çok güçlü değil, sandığınız kadar korkutucu etkileri olmuyor, diğer seçenekler boşa hamallık selülozik tiner varken

Selülozik tiner verniğe zarar verebilir. Hemen anlaşılmaz ama ilerde o bölgede sıkıntı yaratabilir.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yunus Kızıl

Mazotla sildim hiçbişey kalmadı güzel çıkardı tertemiz oldu

Yorum bağlantısı
Ferhat Karaca

Bende de benzer toplu iğne ucu kadar, aracın tüm yatay alanlarında var. Sentetik tiner biraz deneme yaptım, biraz çıktı, bir miktar kaldı. Bu akşamda mazot ile deneme yapacağım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...