İçeriğe Yönlendir

Vertigo Hastalığı Için Ankara'da Doktor

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Arkadaşlar bir Arkadaşımızda Vertigo hastalığı olduğu belirlendi.
Ankara'da bu konuda iyi bir Dr ve hastane ismi verebilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Geçmiş olsun. Zordur... Kendimden biliyorum. Betaserc tek ilacı diye biliyorum. Bende çook azaldı. Senede bir belki atak gelir, o da hafif geçer. Yataktan çıkartmayanı varmış, Allah düşmanıma vermesin.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Yaklaşık 15 yıl önce bende de aynı hastalık vardı. Fakat hastanede falan yatırmadılar. Betaserc diye küçük bir hap vardı. Onu içince oldukça düzeldim. Ne kadar devam ettim bilemiyorum ama daha sonra nüksetmedi. Baş dönmesi baş ağrısı ve buna bağlı bulantı yapması can sıkıcı. Hayat kalitesini düşürüyor. Doktorun söylediğine göre kulaktaki sıvının özelliğinin bozulmasından kaynaklanıyormuş.

(Murat Hocamla aynı anda yazmışız göremedim, geçmiş olsun)

tarihinde Fikret Özsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Rahmetli anneannemde vardı. İlacı aldıktan sonra onun da baş dönmeleri neredeyse sıfıra inmişti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ankara'da tam Teşhis için Dr Lazım. Hamilelikte böyle Teşhis koymuşlar bunun doğruluğunu onayladıktan sonra kesin tedavi ilaç ne gerekiyorsa yapılması için iyi bir Dr Lazım.

Ciddi sıkıntılı bir durum.

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Benim babamda da var.Kan bağışı yaptı hastalık bayağı bi düzeldi hatta bitti diyebilirim abi.Kesinlikle deneyin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Annemde bir iki hafta once oldu, ilac kullandi suan iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Karaca

Aynı dertten ben de muzdariptim. Vasoserc ve betaserc en bilinen ilaçları. Ankara'da Turgut Özal Üniversitesi Hastanesinde Nebil Ark benimle ilgili tanıyı koymuştu ve oldukça ilgili bir hekimdi. Tavsiye edebilirim  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aynı dertten ben de muzdariptim. Vasoserc ve betaserc en bilinen ilaçları. Ankara'da Turgut Özal Üniversitesi Hastanesinde Nebil Ark benimle ilgili tanıyı koymuştu ve oldukça ilgili bir hekimdi. Tavsiye edebilirim :good1:

Teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Ayni hastalik Annemde de var Adana Özel Medline ve Ortadoğu hastanesinde çözüm bulmuştuk suan gayet iyi annem , Mehmet abi geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Teşekkür ederim arkadaşlar n

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

10 yıl önce anneannemde bu hastalık meydana gelmişti ufakta olsa hala etkisini yılda bir kerede olsa sürdürmekte, zamanında Fatih Üniversitesi hastahanesine götürmüştük şimdi Turgut Özal Üniversitesi Hastahanesi oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Teşekkür ederim bilgileri arkadaşa ilettim.

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun Mehmet Hocam.. Maalesef benimde babam uzun yıllar önce bu hastalığa yakalandı. Arkadaşların dediği gibi Betaserc kullandı ve halen kullanmaya devam ediyor. Neredeyse en şiddetli şekilde atlattı. Atakları geçirdiğinde bizzat bende yanındaydım.. İlk etapta ne olduğunu bilmediğimiz için oldukça korktuk. Maalesef kesin tedavisi yokmuş ve kişi ömür boyu bu atakları geçirebilirmiş. İlaç tedavisi yanında belirli boyun/ vücut egzersizleri de mevcut. Kulak içi salyangoz içinde bulunan sıvıdaki kristallerin, salyangoz duvarına yapışması için bu egzersizler şartmış.

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun Mehmet Hocam.. Maalesef benimde babam uzun yıllar önce bu hastalığa yakalandı. Arkadaşların dediği gibi Betaserc kullandı ve halen kullanmaya devam ediyor. Neredeyse en şiddetli şekilde atlattı. Atakları geçirdiğinde bizzat bende yanındaydım.. İlk etapta ne olduğunu bilmediğimiz için oldukça korktuk. Maalesef kesin tedavisi yokmuş ve kişi ömür boyu bu atakları geçirebilirmiş. İlaç tedavisi yanında belirli boyun/ vücut egzersizleri de mevcut. Kulak içi salyangoz içinde bulunan sıvıdaki kristallerin, salyangoz duvarına yapışması için bu egzersizler şartmış.

Annem de ilk dönemler de betaserc ve vasoserc kullandı abi.İlaçları kullandığı süre boyunca sürekli uyku hali , ışık ve sese karşı aşırı hassasiyet sorunları yaşadı.Evde bütün perdeler kapalı halde bile gözlerini açamadı.İlaçları bıraktıktan sonra yavaş yavaş toparlamaya başladı.Yan etkileri şiddetli olabiliyor dikkatli olmak lazım.Boyun manevralarını da doktorun bir tanesi evde yapın derken diğeri şiddetle karşı çıktı :unsure2: Sonuçta biz ilacı bıraktık.Çay, kahve, şeker , tuzdan uzaklaştık.Son 3 yıldır atak yaşamadı.

Ancak nezle,grip gibi rahatsızlıklar, uykudan uyanıldığında yataktan ani olarak kalkmalar hastalık için tetikleyici.Kulağı rüzgar ve soğuk havadan korumak önemli.Ve tabiki sıkıntı stres..

Yorum bağlantısı
Ferdi Tunalı

Annem 4 yıl peşpeşe çok şiddetli olarak yaşadı vertigoyu.Tam olarak tedavisi olan bir rahatsızlık değil.Kişinin kendine çok dikkat etmesi gerekiyor.

Başkent Hastanesin de KBB Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr.  Levent Naci Özlüoğlu'nu şiddetle tavsiye ederim.

http://tip.baskent.edu.tr/db/kadro.php?dil=tr&web_id=4f8b549531b402a73caa6ffbe8306bcc

:good1:  Levent hoca çok iyidir bu konuda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Annemde de var bu hastalik. Gecen gun atagi tuttu yine cok perisan oldu. Ilac harici bir tedavisi var mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...