İçeriğe Yönlendir

Airbag Ömrü

Hasan Varnalı

Recommended Posts

Hasan Varnalı

Airbaglarin ömrü ne kadardır ?Forumda arattım ama bulamadım internette araştırdığım kadarıyla 10 yıl diyen var ömür boyu diyen var şansına diyende var :)

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Mk2 Mondeo el kitabında 15 yılda bir kontrol edilmesi gerektiği yazıyor. Ama sadece kontrol ettirin diyor değiştirin demiyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Üstlerinde yazan 15 sene. Ama hic bir zaman çalışacağınin tam garantisi yok tabi.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

elektronik şans işi snaırsam ama 5 yaşına kadar açılması gerekiyor sonrası Allah kerim.o zaman düşük model araçları alırken airbag kısmına fazla itibar etmemeliyiz

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

elektronik şans işi snaırsam ama 5 yaşına kadar açılması gerekiyor sonrası Allah kerim.o zaman düşük model araçları alırken airbag kısmına fazla itibar etmemeliyiz

Öyle bişey yok. Marka vermem doğru olmaz ama amblemi yıldız olan bir markanın 1990 model otomobilinin tüm fonksiyonları (güvenlik ve estetik dahil) ilk günkü gibi çalışıyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Öyle bişey yok. Marka vermem doğru olmaz ama amblemi yıldız olan bir markanın 1990 model otomobilinin tüm fonksiyonları (güvenlik ve estetik dahil) ilk günkü gibi çalışıyor..

ne marka bu araç :crazy:

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

anladım abi hepsi genel olarak böylemidir ki

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Müdürümün bir arkadaşı airbaglere pil takıyormuş. Dediğine göre pilleri bittiği için çalışmıyormuş. Ustalar daha iyi aydınlatır konuyu 

Yorum bağlantısı
Efe Özer

96 xantia ile yolda gıderken dengesız bır ınsan kılıklı yaratıgın arkadan carpması sonucu kontrolu kaybedıp kaza yaptık.Bizi kurtaran emmiyet kemeri ve ondekı ıkı hava yastıgı oldu.Arac 17 yasındaydı ozaman.İllakı herseyın bır omru var bızım bıle var ama oyle 10 sene gıbı kısa bır vade oldugunu dusunmuyorum.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

2004 kazalı focusta ilanda airbag sağlam yazıyordu demekki ömürlük  :biggrin:

UgYUm1u.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

2004 kazalı focusta ilanda airbag sağlam yazıyordu demekki ömürlük  :biggrin:

Bu kazada açılmamış olması normal.Takla atmış galiba önden hasar görünmüyor. 

ne marka bu araç :crazy:

Yıldız deyince anlamadım hemen markasını.Tabi kiii TATA  :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Airbag leri nasıl denedin sağlam olup olmadığını ?

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Airbag leri nasıl denedin sağlam olup olmadığını ?

Airbag sağlam olup olmadığı denenmez.. Servise götürülüp kontrol ettirilir.

Yorum bağlantısı
Bekir Diri

Bence bir ömrü olsa servis bakımda uyarırdı dimi ? Yada kitapçıkda yazması gerekirdi diye düşünüyorum ben ama zaten kitapçıklarda komple araba için kullanım ömrü 10 sene civarı bişey vardı diye hatırlıyorum,yaani bu demek oluyorki 2005 model ve öncesi araçların miyadı dolmuş :)

Honda motosikletim vardı,kitapçığında motosikletin kullanım ömrü 10 yıl yazıyordu .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kİtapta 10 yılda bir değişim yzar. değişeni görmdim. açılmayanı da görmedim önden darbede.

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin BADIR

Servisine sormanız gerek, her marka model birbirini güvenilirlik açısından tutmayabilir. 2000 model Fiestası var arkadaşımın, bunlarda airbag var yok farketmez diyordu. Artık önden darbe aldı da açılmadı mı neyse, tam bilmediğimden yorum yapamıyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kİtapta 10 yılda bir değişim yzar. değişeni görmdim. açılmayanı da görmedim önden darbede.

Sen değil miydin KA'larda kucağa düşüyor diyen :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

konumuz arabalar

Yine değil miydin, VW amblemi olsa satış patlaması yaşardı :D

Mangal başında tartışmamız lazım bunu.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

linea'm vardı,kitapçıkta airbag ömrü 15 yıl yazıyordu.yalnız bu demek değildir ki,15 yıl sonra çalışmayacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...