İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Temizlik Malzemeleri

Gönenç Türkekul

Recommended Posts

Gönenç Türkekul

Selamlar.

Aranıza daha yeni katıldım, o yüzden fazla sert vurmayın  :D

Geçen çarşamba yeni arabama kavuştum ancak önceki sahibi içini pek temizlememiş. Döşeme,halı,tavan,torpido vb temizlik malzemeleri lazım. Siz temizlik malzemelerini nasıl temin ediyorsunuz? Bütün malzemelerin satıldığı bir yer var mı? Koçtaş'a vs. baktım 1-2 parça ürün vardı sadece.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Hosgeldiniz.

Bauhauslardan temin ediyorum. Cok cesit oluyor ve fiyati da diger yerlere gore biraz daha uygun.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Aramıza hoşgeldiniz.Bu konular hakkında sayfalarca konu var oradaki konuşmaları tavsiyeleri incelemenizi tavsiye ederim.

Döşemeler için ben aspirin kullanıyorum bimde satılan. 

Torpido için turtle wax F21 sipariş geçeceğim forumda Ali abinin hep tavsiye ettiği ürün.

Koltuk ve tavan biraz riskli bu yüzden halı yıkama makinesi olmadan temizlemenizi tavsiye etmem.Tabi fazla kirli değilse köpük şeklinde temizleyicier veya aspirinde iş görür.

Kolay gelsin iyi forumlar  :)

Yorum bağlantısı
Gönenç Türkekul

Aramıza hoşgeldiniz.Bu konular hakkında sayfalarca konu var oradaki konuşmaları tavsiyeleri incelemenizi tavsiye ederim.

Döşemeler için ben aspirin kullanıyorum bimde satılan. 

Torpido için turtle wax F21 sipariş geçeceğim forumda Ali abinin hep tavsiye ettiği ürün.

Koltuk ve tavan biraz riskli bu yüzden halı yıkama makinesi olmadan temizlemenizi tavsiye etmem.Tabi fazla kirli değilse köpük şeklinde temizleyicier veya aspirinde iş görür.

Kolay gelsin iyi forumlar  :)

Hoşbulduk :)

Üye olmadan önce baya okumuştum zaten buraları :D Aspirin konusunda şüphelerim var. Ağartabileceğini söyleyenler var. O yüzden güvenemedim köpükle temizleyeceğim galiba.

Yorum bağlantısı

Gönenç Bey merhaba,avatarınız forum kurallarına uygun olmadığı için silinmiştir.Lütfen yüzünüzü gösteren bir Fotoğraf ekleyiniz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Tavana dokunmak riskli olabilir. Koltuklara ise aspirinli ve pirilli su yapıp babamın koltuklarına ve eski arabama girmiştim. 

Koltuk yıkarken az su bol köpükle fırça ve bılaşık süngeriyle yaptım. En son faşır fuşur yıkadım. Tüm lekeler silindi. Ancak düzgün yapamazsanız dalga dalga olur. Zaten koltuğu temizlerken süngeri sıktığınızda kirli çıkmamaya başlıyorsa temizlendiğine emin olabilirsiniz. Yoksa dalgalar sizi bekler.

Halı yıkama makinesiyle de arka koltuğua güllacın sütü dökülünce babamın arabasını otokuaförde yıkamıştım. Çok temiz iş oldu. En güzeli halı yıkama makinesi. Zaten beceremeseydim süt kokusundan arabayı satmak  zorunda kalırdık. :)

Yorum bağlantısı
Gönenç Türkekul

benim de orjinal koltuklar rezalet, şimdilik kılıf attım ama pek oturmuyor hiç hoşuma gitmiyor aracın bu hali. maltepede bir yer buldum, baya muhabbet sohbet sonrası 225 TL'ye adam kendi aracım gibi yapacağım dedi sahibi, koltukları söküp yıkayacaklarmış, tavan döşeme vs. her yeri güzelce yapacağım sen hiç merak etme dedi. fiyat iyi mi acaba bıraksam mı aracı?

Fiyat konusunda bişey söyleyemeyeceğim, ama araştırdıklarımdan çıkan fiyatlar da 250-300 civarıydı. Ben bu işi kendim yapmak istiyorum uğraşmayı seviyorum çünkü :D

Yorum bağlantısı
Gönenç Türkekul

Heheh ya aynen araç ile uğraşması çok zevkli ama ama minderler suyu çeker de kurumazsa nolacak :D rutubet kokusundan durulmaz araçta, bu adamlarda böyle değişik makineler var aracın içini ısıtıyorlar unuttum adını söylemişti makinelerin ve hakikaten gördüm çoook ince çalışıyorlardı :)

Ben en iyisi işi temizlik olan teyzelerle bi görüşeyim en iyi aklı onlar verir herhalde :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Hoşbulduk :)

Üye olmadan önce baya okumuştum zaten buraları :D Aspirin konusunda şüphelerim var. Ağartabileceğini söyleyenler var. O yüzden güvenemedim köpükle temizleyeceğim galiba.

Bizim evdeki halıflexe sıkıp biraz beklettik, beyazlattı. sıkıp sileceksin beklemeyeceksin. yine de deneme.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...