İçeriğe Yönlendir

Ka - Ateşleme Yapmıyor

Tuğberk Gezer

Recommended Posts

Tuğberk Gezer

merhabalar herkese.yeni katıldım aranıza.benim 2000 model 1.3 ford ka collection'ım var.geçen gün bir yere gittim dönüşte de markete uğradım,tekrar arabama bindiğimde arabam çalışmadı.tık diye bi ses geliyor ve çalışmıyor araba.15-20 kere denedim tekrar tekrar sonra çalıştı eve gidebildim.sonra evin önüne park ettiğimde kapadım kontağı ve tekrar çalıştırdığımda çalıştı.ama şimdi de hiç çalışmıyor.aküden olacağını zannetmiyorum çünkü farlar falan çalışıyor.lütfen yardımcı olur musunuz..? kaç paraya mal olur..?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

anlatımınız marş motor problemi. akü biterse biter daha da çalışmaz araba

kontak kapatın 2 ye alın arabayı ileri geri salalyıp sonra boşa alıp marşa basın . marş motorunu ileri geri yaparak çalışmasını sağlamak.

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

tam olarak anlamadım.arabayı mı sallıyım.ne kadar mal olur.? ateşleme bobini değilmidir..?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

marşın basmaması ateşleme ile ilgisiz.

marş takılı kalıyor ise. vitese atıp biraz ileri geri iterseniz marşın az dönmesini takıldığı yerden kurtulmasını sağlarsınız. geçici olarak yolda kalmamak için fikirdir.

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

benim marş motorunu değiştirmem mi gerekiyor..? daha az maliyetle hallolamaz mı..?

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

indim arabaya dediklerini yaptım ama çalışmadı araba.yarın servis gözüküyor.antalyada bildiğiniz iyi bi yer var mı ford ka'lardan anlayan..?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...