İçeriğe Yönlendir

Ka - Kırılan Boru

Mehmet Ali Durkac

Recommended Posts

Mehmet Ali Durkac

Çokça severek kullandığım Ford Ka'm beni geçen gün üzdü Sebebi ise tam evin önüne park edecek iken kırılan L şeklindeki sanırım ısıya dayanıklı sert plastikten yapılmış olan kendi çevresinde dönebilen bu borunun kırılması üzerine aracın radyatöründeki bütün su boşaldı ve beni korkuttu açıkçası zira bu parçayı Gaziantepte temin etmem mümkün mü ? :unsure2: Yanısıra yine bu parça kılırması anı itibari ile motor 10 saniye kadar açık kaldı bunun motora zararı olmuşmudur ? :nea:  En çok merak ettiğim şey ise bu parçanın adı nedir çünkü kendisini sökmek istediğimde yanındaki sekmanlardan çıkarmak için zorladığımda elimi yaraladım baya (Malum oldukça dar bi alana sahip kaputun içi :fiuw: ) Bu parçayı nereden temin edebilirim ? Pahalı bir parçamıdır ?  :help:

Bu konuda bir tespitimde oldu açıkçası Motorun soğuduğuna kanaat getirdiğimde radyatöre su koyup su koyduğum yeri üflediğimde motora bağlı olan kısmından su geldi yani motordan suyun tahliye kısmıydı benim fikrime göre bu da motor kapatılana kadar susuz kalmadığı anlamına geliyordu tabi bu iyimser bi düşünce :fiuw: Bu konuda görüş ve fikirlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun öncelikle.

Kopan borunun üstünde parça numarası yazması lazım. 95-96-97 gibi rakamlarla başlar. O mevcut mudur?

10sn çalışmasının kusuru yok ancak bu halde sakın bi yere götürmeyin, servise çektirin sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Durkac

Sağolun Sani bey Fotolarını çektim lakin atamadım Zannediyorum ki üzerinde bi numara yok ufak bi parça :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Durkac
Sani Gerşon

Ben de o parçaya benzettim. Merkez oto'dan parça numarasını öğrenin, başka yerlerden de bakalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...