İçeriğe Yönlendir

Alfa Romeo 147 2005

Ömer Faruk Ergel

Recommended Posts

Ömer Faruk Ergel

Rengi güzelmiş..Arabada diri duruyor,yakından bakıp inceletmek lazım.

tramerde 700 lira tek kaza çıkıyor abi o da belirtildiği gibi çamurluk. Araç sahibiyle konuştum yollardan dolayı z rot vs. değişmesi gerekiyor dedi. Bayağı kafayı takmış durumdayım. Serviste de bir sorun çıkmadıktan sonra almayı düşünüyorum kısmetse.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Eski bir alfisti ve hala bir alfa romeo sevdalısı olarak fikrimi beyan etmek isterim. Progression donanım yerine Distinctive donanımı tavsiye ederim. Hatta 147 yerine 156 tavsiye ederim ancak bu tabiki tercih meselesi sadece kendi fikrimi beyan ettim. alfalarda Z rot'tan ziyaede üst salıncak ve viraj denge lastiklerinde sorun olur. zaten araca bindiğinizde sürüşte bunu fark edersiniz gıcırtı sesi olarak kendini belli eder. Bakımlarının nerde yapıldığı çok önemli eğer bakımları özel veya yetkili bir alfa ustası tarafından yapılmışsa pek sorun olacağını sanmıyorum, ancak araç onun bunun elinde kalmışsa toplmaka zor olur. Varyatörüne dikkat edin ilk çalışmada dizel gibi bir ses çıkartır bozuk ise. Tamiri mümkün bir parçadır. Tamir kiti 60-70 TL civarındadır ancak işçiliği zahmetli bir iştir toplamda 300-350 TL gibi bir rakama halledilebilir parçanın yenisi 700 TL'dir. Aracı bir alfa ustasına göstermeden almanızı tavsiye etmem. Kendine aşık eden aşırı keyifli ruhu olan bir arabadır ancak düzenli bakım ve özen ister karşılığın mükemmel yol tutuş, performans ve aşk verir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Mahmut abi çok güzel söylemiş. Şirkette arkadaşımda 156 var. Donanım olarak Distinctive alınması daha iyi olur. Ayrıyetten katalizörüne de bakın :) Yanlış hatırlamıyorsam 2.500 yada 4.500 idi fiyatı  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Ergel

Eski bir alfisti ve hala bir alfa romeo sevdalısı olarak fikrimi beyan etmek isterim. Progression donanım yerine Distinctive donanımı tavsiye ederim. Hatta 147 yerine 156 tavsiye ederim ancak bu tabiki tercih meselesi sadece kendi fikrimi beyan ettim. alfalarda Z rot'tan ziyaede üst salıncak ve viraj denge lastiklerinde sorun olur. zaten araca bindiğinizde sürüşte bunu fark edersiniz gıcırtı sesi olarak kendini belli eder. Bakımlarının nerde yapıldığı çok önemli eğer bakımları özel veya yetkili bir alfa ustası tarafından yapılmışsa pek sorun olacağını sanmıyorum, ancak araç onun bunun elinde kalmışsa toplmaka zor olur. Varyatörüne dikkat edin ilk çalışmada dizel gibi bir ses çıkartır bozuk ise. Tamiri mümkün bir parçadır. Tamir kiti 60-70 TL civarındadır ancak işçiliği zahmetli bir iştir toplamda 300-350 TL gibi bir rakama halledilebilir parçanın yenisi 700 TL'dir. Aracı bir alfa ustasına göstermeden almanızı tavsiye etmem. Kendine aşık eden aşırı keyifli ruhu olan bir arabadır ancak düzenli bakım ve özen ister karşılığın mükemmel yol tutuş, performans ve aşk verir.

Mahmut abi çok güzel söylemiş. Şirkette arkadaşımda 156 var. Donanım olarak Distinctive alınması daha iyi olur. Ayrıyetten katalizörüne de bakın :) Yanlış hatırlamıyorsam 2.500 yada 4.500 idi fiyatı  :unsure2:

yorumlarınız için çok teşekkür ederim bu arada baktım da biraz sivasta da yozgatta da alfa ustası yok. bakım işi biraz sıkıntılı olacak gibi :(

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

yorumlarınız için çok teşekkür ederim bu arada baktım da biraz sivasta da yozgatta da alfa ustası yok. bakım işi biraz sıkıntılı olacak gibi :(

Size en yakın Ankara da usta var. Mekanik işleri bulunduğunuz yerde halledebilirsiniz ancak diğer işlemleri Alfa ustası olmadan yaptırmak zor. Ben bakım için 1500 km yol yapıyordum. Değermiy di vallahi değerdi :biggrin:. Zaten araca kıyamadığım için zorla abime sattım hala ailenin içinde yani her gördüğümde içimi gıcıklar. Ancak Alfa romeo'yu Alfacı'dan alın derim. Eğer düzgün bakımı yapılmış bir Alfa bulursanız sizi asla üzmez, Parça sorunu olmamakla birlikte, Spesifik parçalar hariç anormal bir pahalı parçasıda yoktur bir ford parçası ne ise alfada da parça fiyatları aşağı yukarı aynıdır. Kronik tek arızası Varyatör arızasıdır arızalı olsa bile ses yapmak ve fazla yakmak dışında hiçbir zararı olmaz. Al takımda dediğim gibi üst salıncaklar ve viraj denge lastikleri aşınma ve eskimeden dolayı ses yapar değiştirirsin olur biter. Başka da aklıma gelen kronik bir sorun yok geri kalanı her aracın başına gelecek şeyler.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

En güzel yanı motor, sesi çok güzel , devirlenmesi harika. Ama sürüş özellikleri beklendiği kadar iyi değil. Yedek parçalar pahalı.  

Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Motor sesi gerçekten güzel. Bence 1.6'ların alt devirleri ölü. Yalnız 3 bin'den sonra fena :) Yol tutuş, konfor çok iyi aslında. Sizi tatmin etmeyen kısmı nedir Evren abi öğrenebilirmiyim? Yedek parçalar aslında pahalı değil. (Mahmut abinin dediği gibi birkaç parça hariç) Bize pahalı gelmesinin nedeni muadil ve yan sanayi parçası yok denecek kadar az. Aslında en büyük sıkıntısı usta sıkıntısı. Eğerki büyük şehirde yaşamıyorsanız veya yakın değilseniz, servis ve usta sıkıntısı çekersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

O renk bu renkti dimi  :biggrin:

Çok benziyordu, 2005 156 vardı aynı renk komple boyalı olmasa alacaktım  ;) Bir gün 159 alacağım ama...

alfa-159sw-progression-z-04.jpg

Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Çok istediğim fakat bi türlü cesaret edip alamadığım araçlardan birisi :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Motor sesi gerçekten güzel. Bence 1.6'ların alt devirleri ölü. Yalnız 3 bin'den sonra fena :) Yol tutuş, konfor çok iyi aslında. Sizi tatmin etmeyen kısmı nedir Evren abi öğrenebilirmiyim? Yedek parçalar aslında pahalı değil. (Mahmut abinin dediği gibi birkaç parça hariç) Bize pahalı gelmesinin nedeni muadil ve yan sanayi parçası yok denecek kadar az. Aslında en büyük sıkıntısı usta sıkıntısı. Eğerki büyük şehirde yaşamıyorsanız veya yakın değilseniz, servis ve usta sıkıntısı çekersiniz.

Kardeşimde vardı, kapı kolu kırılmış o parçayı bulamadı. Bir ford gibi direksiyon sistemi yok, vitesler biraz laçka . Spor araba ise bunlar daha iyi olmalı. Malzeme kalitesi premium imajına uymuyor. Ama motora diyeceğim yok. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Kardeşimde vardı, kapı kolu kırılmış o parçayı bulamadı. Bir ford gibi direksiyon sistemi yok, vitesler biraz laçka . Spor araba ise bunlar daha iyi olmalı. Malzeme kalitesi premium imajına uymuyor. Ama motora diyeceğim yok. 

Kardeşinizin aracı hangi modeldi iç kapı açma kolu mu? dış mı? 156,147,159 kapı kolları iç 40-100 TL arasında fiyatla heryerde bulabilirsiniz, bulamamak mümkün değil eğer kardeşinizin aracı bir klasik değilse. Hisli, sertliği çok iyi ayarlanmış güven veren bir direksiyona sahiptir ayrıca ahşap direksiyonlu olursa keyfine doyum olmaz. Malzeme italyan araçlarına göre gayet iyi hangi araçta momo koltuk, bose muzik sistemi, ahşap direksiyon seçenekleri var. Spor ve Premium  bir araç değil C ve D segment araçlardır. Alfa romeo aracın spor aracı şuan 4C'dir.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Spor imajı var, fiyatları da premium seviyesinde. .Kardeşiminki 147 idi, dış kapı kolunun orijinali çok pahalı imiş, o da birine yaptırmış. Plastik kalitesi ve işçilikten söz ediyorum, ses sistemi vs değil. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Spor imajı var, fiyatları da premium seviyesinde. .Kardeşiminki 147 idi, dış kapı kolunun orijinali çok pahalı imiş, o da birine yaptırmış. Plastik kalitesi ve işçilikten söz ediyorum, ses sistemi vs değil. 

Belirttiğiniz aracın dış kapı kolu mevcut olup sıfır fiyatı 160-195 TL arasında değişmekte ve kapı kolu metaldir. Plastik kapı açma kolu ise 50 TL'dir.  Plastik malzeme kalitesi son derece iyi olup yumuşak malzemeden üretilmiştir işçilik ve estetik olarak dediğim gibi diğer italyan araçlarına göre son derece başarılı ve estetik olarak harika. guilietta baz donanım dizel  77.000 TL ford focus baz donanım dizel 72.000 TL arada çok uçuk fark yok bu mantıkla focus'ta premium bir araç demektir.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

600 lira demişler biradere.  :) Alfa , güzel indirimler yapıyor aslında, yurt dışında muhtemelen daha pahalıdır. Markanın çok köklü bir geçmişi var, geçmişte hep lüks araçlarla karşılaştırılmış, spor otomobiller üreten bir marka olarak bilinir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

147nin 105 ve 120 hp versiyonları var, 105 olanda varyatör yok, 120 de var, her ikisinin de performans iyidir, ben 156 kullandım 3 sene, 1.6 , hala keyfi aklımdadır.

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

İstiridye grisi 2004 fiestada daha koyu mu duruyor?

Benim 2002 Mondeo'ya çok yakın bunun rengi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...