İçeriğe Yönlendir

Çakmak Sigortası Ve Kapı Fitili

Ahmet Ayyıldırım

Recommended Posts

Ahmet Ayyıldırım

Arkadaşlar aracıma 2 hafta önce çakmaklık mp3 çaları almıştım. Son 3 gündür çakmaklığım çalışmıyor.

Büyük ihtimalle sigortası attı. Sigorta kutusunun resmini çektim ama hangisini çıkartıp takacağımı bilmiyorum. 

Elimde 20 amperlik mta sigorta var.

Sizce sorun sigortada mı yoksa sokette mi?

Bir diğer sorun, dün bizim ufaklık arkada otururken sol kapı fitilini yerinden çıkarmış. Aşağıyı taksam yukarı çıkıyor, yukarıyı taksam aşağı çıkıyor. Fitili nasıl takacağım hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

9533WP_20150811_003.jpg

1072WP_20150812_001.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fitili elinizle ittirin.. Geçer yerine.. 

Çakmaklığın sigortası yüksek amperlidir.. yüksel olanları kontrol ediverin.. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Ayyıldırım
(düzenlendi)

Mehmet Ağabey, elektrik işlerinden korkarım biraz. Sigorta kutusunda işaretleri vardır sandım ama hiçbir bölümün işareti yok. Tek tek deneyip çıkartırken başka bir sorun oluşturmaktan da korkuyorum. En iyisi kontak kapalıyken tekrar bakayım. Daha önce değiştirenler varsa resim yardımıyla yerini söyleyebilirler.

Fitile dün bayağı uğraştım ama yapamadım. Ben ısıtıcı bir alet ile yumuşayıp geçiyor sanmıştım ama tekrar zorlamam lazım o halde.

tarihinde Ahmet Ayyıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Fitili oturtmaya en üstten başlayın bir elinizle çıkmasın diye tutarken diğer elinizle de aşağıya doğru ilerleyin.

Sigortaların tam orta kısımlarına bakın atık olanı fark edersiniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Varsa aracın kitapçığına bakabilirsiniz. Torpidonun arkasında da bazen sigorta tablosu olabiliyor ordan bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ayyıldırım

Evet torpidonun arkasında etiket var ama sadece 15 amper olduğunu öğrendim. Bir sürü 15 amper sigorta var. Çoğunu çıkarıp baktım ama hepsi birbirine benziyor. Hangisinin yanık ya da arızalı olduğunu anlayamadım. Elektrikçi bir abim var akşam üstü onla tekrar bakacağız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

o diziliş şekli.. panodakiyle aynıdır.. 

Numara olmaz ama şekil aynıdır.. Şekli oturtun.. hangi sigorta olduğunu bulursunuz.. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Ayyıldırım

Mehmet Ağabey, dediğin gibi şekil aynıysa işim daha kolay. Şema var ama ben birebir diziliş olduğunu bilmiyordum.

Ayrıca şemada 15A yazıyor. Benim aldığım 20A. Sıkıntı çıkarmaz değil mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ayyıldırım

Sorun çözüldü. Tahmin ettiğimiz gibi sigortası yanmış. 15 Amper orjinali ile değiştirip taktık, düzeldi.

Torpido gözündeki şemayla, sigorta paneli birebir aynı.

Arka kapı fitilleri ise çok sertleşmiş ve esnemişti, onları da orjinali ile değiştirdik.

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...