İçeriğe Yönlendir

Enjektör Temizleyici

Korcan Güneş

Recommended Posts

Korcan Güneş

Merhaba arkadaşlar benim 2004 fusion 1.6 lux aracım var. bu aralar benzın almaya gittiğimde hep katkı koyalım mı koruyucu atalım mı indirimde vs gibi şeyler oluyor merak ettim biraz araştırdım ancak korkum enjektörlere zarar vermesi. bır hafta sonra uzun yola cıkacağım uzun yola cıkmadan kullanmayı düşünüyorum. fikirleriniz neler ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Wurth-Berner-Tunap  bunlar dışında sakın başka marka kullanma derim arkadaşım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korcan Güneş
(düzenlendi)

Wurth-Berner-Tunap  bunlar dışında sakın başka marka kullanma derim arkadaşım.

bende hemen wurth e baktım alırsam wurth alırım başka almam aslında aracım km sıde az ama babam önüne gelen yerden benzın aldığı için bilinmedik markalar o yuzden etkili olabıleceğini düşünüyorum :)

depoya konan malzeme tedavi etmez. hele pompacı tavisyesi ile asla

zaten baktım hıc duymadığım bir marka wurth'un vardır bundan dedim. ama yınede foruma danışmak istedim kullanan varmı diye bir sorayım dedim :D wurth ten şaşmam ama tunap'ı da duydum merak edıyorum. arasında bı fark olacağınıda düşünmüyorum :D

tarihinde Korcan Güneş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Agırmayan başını agırtma kardeşim bilinmedik markalar ile   :good1: Würth olası durumda motor arıza verse bile katkıdan kaynaklı ise tüm masrafı üstleniyor.Würth koydursanda şişesini hemen atma. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Korcan Güneş

Würth nette kargo dahil 25 TL, istasyonlarda 35-40 TL aklınızda bulunsun...

wurth nette baktım 25 e vardıda indirim bitmiş kendı sıtesınde 22+kdv olarak gördüm.  arac bazen uzun suruyor marş alması yakıt gitmiyor heralde. öyle genel olarak bir problemım yok. bu bır kere falan oldu. 11 yıl olmuş depo kirlenmiştir babam hemen hemen butun benzınlerı karıştırdı. yakın diye moildende aldı besttende aldı ben shell veya opet dışında tercih etmemeye özen gösteriyorum bırazda bu markaların bıraktığı kalıntılar varsa onları temızlemek amacıyla almayı düşünüyorum.

Agırmayan başını agırtma kardeşim bilinmedik markalar ile   :good1: Würth olası durumda motor arıza verse bile katkıdan kaynaklı ise tüm masrafı üstleniyor.Würth koydursanda şişesini hemen atma. ;)

zaten o marka neydı anlamadım bende ılk defa duydum koydurmadım sonucta depoya koyuluyor ordan dağılıyor wurth dışında kullanmam. su an bıle kararsızım aslında hıc aklımda yoktuda depo pis ise depoyu temizlesin diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Depo pis ise temizlenmesinden kastınız, kir nereye gidecek sizce?

Depo pis ise temizlenmesi için depo sökülür. Başka yolu yok. Attığınız katkı enjektörde sorun varsa ya da olmaması içindir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korcan Güneş

Depo pis ise temizlenmesinden kastınız, kir nereye gidecek sizce?

Depo pis ise temizlenmesi için depo sökülür. Başka yolu yok. Attığınız katkı enjektörde sorun varsa ya da olmaması içindir.

Peki hocam enjektörlere bir zararı olabılır mı bunun ? yani sonradan enjektörleri değiştirmek zorunda kalmaktan korkuyorum bırazcıkta. pek bilgim yokta bu konuda kusura bakmayın

Yorum bağlantısı
Korcan Güneş

Ne oldugu bilinmeyen markadan hayatta koymam. Olabilir de olmayabilir de.

hocam tam anlamatamadım sanırım würth koyucam ne oldugu bilinmeyen markadan koymam zaten boyle seylerde 3-5 fazla vereceksın işini sağlama alacaksın ben bunu savunuyorum ancak demek istediğim şey daha önceden hıc kullanmadım boyle birşey kullandığım zaman acaba enjektörlere falan bır zararı olabılırmı gerçi bilmiyorum tunap belkı daha ıyı olabılır ama ben tercıhımı würth ten yana kullanmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayır, würth veya tunap farketmez. Sorun yaşamazsınız.

Araç kaç km'de bu arada? Ben olsam carbon clean e yönelirim.

Yorum bağlantısı
Korcan Güneş

aracın km si az 40250. ancak dediğim gibi ben opet ve shellden almaya özen gösteriyorum babam ise neresı ucuz ise ordan. o yüzden bi tedbir amaçlı enjektör temizleyici kullanmayı düşünüyorum

not : araç hep şehiriçi kullanıldı.

Yorum bağlantısı
Korcan Güneş
(düzenlendi)

Kardeş ben araç 90b km de iken Berner döktüm depoya.İnanır misın depo bitene kadar iyiydi.Depo çeyreģin altına dúşünce devirde bi dalgalanma hasıl oldu.Neyse depoyu tekrar fulledim.Bu depoda da yaptı.Daha sonra yine fulledim.Bu depoda kesildi daha da yapmadı ama bu korkuda bana yetti.Genelde mazotu shell nitro alıyorum.%99 derecede yani.Bilmiyorum ben senin yerinde olsam atmazdım.

Banada biraz gereksiz gelecek gibi duruyor ama dediğim gibi bir kac kalitesiz yakıt enjektörleri tıkamış yada tıkamak üzere olmuş olabılır dıye tedbir amaçlı düşünüyorum würth te zaten böyle birşey olursa karşılıyorlar diye bılıyorum ama yorumunuzu göz önünde bulunduracağım teşekkür ederim

Hayır, würth veya tunap farketmez. Sorun yaşamazsınız.

Araç kaç km'de bu arada? Ben olsam carbon clean e yönelirim.

hocam carbon clean ile arasında ne gıbı bı fark varki ?  yani neden carbon clean'e yönelirsiniz ? yönelten şey ney eğer bunu soylerseniz benim içinde iyi olur daha ürünü almadım belki carbon clean alırım teşekkür ederim :)

tarihinde Korcan Güneş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Km daha düşük, carbon clean yapabilirsiniz. Direk yakıt damarına bağlanır temizler. Sonra da belli periyotlarda wurth atın sorun olmaz. 160 binde arabama attım. O depo bitene kadar da bi defa uzun yol, diğerleri de genelde şehir içinde açık trafikte yüksek devir kullandım. Bariz fark hissetmedim ancak sorun da yaşamadım

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Hepsi hikaye güzel hemşerim, bir sürü para harcadık sonra vuruntulu çalışma problemini pompası çözdü o enjektör sökülüp temizlenecek ve ayar yapılacak.

Yorum bağlantısı
Korcan Güneş

Hepsi hikaye güzel hemşerim, bir sürü para harcadık sonra vuruntulu çalışma problemini pompası çözdü o enjektör sökülüp temizlenecek ve ayar yapılacak.

Bende güvenmıyorum acıkcası o yuzden bu konuyu actım kullanan arkadaşların tecrubesinden faydalanayım diye. teşekkür ederim paylaşımınız için :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Banada biraz gereksiz gelecek gibi duruyor ama dediğim gibi bir kac kalitesiz yakıt enjektörleri tıkamış yada tıkamak üzere olmuş olabılır dıye tedbir amaçlı düşünüyorum würth te zaten böyle birşey olursa karşılıyorlar diye bılıyorum ama yorumunuzu göz önünde bulunduracağım teşekkür ederim

hocam carbon clean ile arasında ne gıbı bı fark varki ?  yani neden carbon clean'e yönelirsiniz ? yönelten şey ney eğer bunu soylerseniz benim içinde iyi olur daha ürünü almadım belki carbon clean alırım teşekkür ederim :)

Carbon Clean çok daha iyi. Enjektör için atılan katkıda piston kompresyonu yükselmezken carbon clean tüm kurum murum ne varsa yakıp yıkıyor ortalığı. Araç canlanıyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

Carbon Clean çok daha iyi. Enjektör için atılan katkıda piston kompresyonu yükselmezken carbon clean tüm kurum murum ne varsa yakıp yıkıyor ortalığı. Araç canlanıyor.

sani abi benim connetin enj temizlettim ama vuruntulu ve hantal çalışıyo acaba diyorum carbonmu yaptırsam 117 binde öyle anlatıyosunki yaptırasım geliyo :) bi zararı olurmuki temizlenmiş enj falan
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hic bir sey olmayacagi gibi, vuruntunun sebebini bence baska yerde arayin derim. Dizelin vuruntulu çalışmasi pek normal değildir.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
israfil yanık

aracın kurum bağladığını nasıl anlarız? çözümü nedir? 1.6 tdci fusion için nasıl bir motor-enjektör bakımı tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Korcan Güneş

aracın kurum bağladığını nasıl anlarız? çözümü nedir? 1.6 tdci fusion için nasıl bir motor-enjektör bakımı tavsiye edersiniz?

Motoru açtığın zaman belli eder kendisini. carbon clean ile bakımını yapabılırsın. ancak aracın km sini de göz önünde bulundurman gerekli.

Yorum bağlantısı
israfil yanık

Motoru açtığın zaman belli eder kendisini. carbon clean ile bakımını yapabılırsın. ancak aracın km sini de göz önünde bulundurman gerekli.

araç 160 binde. ancak hiç bir sey yapmamaya karar verdim çekişini gücünü beğeniyorum. :) rutin bakımları aksatmıyorum.

Yorum bağlantısı
Korcan Güneş

araç 160 binde. ancak hiç bir sey yapmamaya karar verdim çekişini gücünü beğeniyorum. :) rutin bakımları aksatmıyorum.

rutin bakımlarını zamanında yaptırıyorsanız. bir sorun teşkil edeceğini düşünmem.çekişi düşüyor çalışmasında performans kaybettiğini düşünüyorsanız bu yonteme başvurun. diğer durumlarda gereksız benim için biraz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...