İçeriğe Yönlendir

2009 Titanium X 1.6 Ti Vct 150 Bin Üstü Km.lerde Alınır Mı

Hakan Aydin

Recommended Posts

Hakan Aydin

Anahtarsız çalıştırmalı mondeo istiyorum makyajsız kasa hatchback. Km.si 150k dan yüksek hiç lpg takılmamış araçlar var sizce alınır mı yüksek km. Olması sıkıntı yapar mı. Bu modellere ne tür problemler olabilir neye dikkat edilmeli direksiyon kutusu, pompası vb. gibi.

Yorum bağlantısı

Araç iyi bakılmış ise tabiri caizse eşek niyetine kullanılmadıysa 300 bin km deki arabada alınır. Önemli olan sahibinin arabaya bakması.Tabi bunu anlamak esas mesele ama kaç el değiştirdiği ve servis kayıtlarına bakılarak az çok bir aracın geçmişi belli olur diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Kozmetik olarak ve bakım titizliği açısından temizse alınır. Ti-VCT atmosferik benzinli bir motor, bakımları zamanında yapıldı ise motorda ne turbo var ne başka birşey, korkulacak hiçbirşeyi yok. 

Yorum bağlantısı
Erdal Delebe

Benzerbir soru benimde aklımda idi ancak mk3 için 300 bine gelmiş otomatik tek kişi tarafından kullanılmış, lpg takılmamış mondeo için acaba diyorum, alınır mı? Murat beyin belirttiği gibi temiz bakımlı binildikten sonra geçmişi de düzgünse binilir kullanılır. Çok güzel hblerin tasarımı, metal yorgunluğu denen olay araç kullanılmasa da binlerce kilometre yapsada nihayetinde var, bozualcak parçayı değiştirmeyen, kırılana kadar kullanan bir kullanıcının aracını almak istemezdim doğrusu. uzun yıllar aynı kişide kaldıysa muhakkak ilgilenmiştir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Ben mesela 2009 Focus tdci kullanıyorum ve şuan 220bin de ve hiç bir bakımını aksatmadım ne gerekiyorsa yapıldı. Şimdi bende satıp 2011- mondeo almayı planlıyorum ancak piyasada ilk el oynanmamış araç bulmak çok zor. İlk el olupta satanlarda çok yüksek rakkamlar istiyor. Uzun lafın kısası alınır ve güzel güzel binilir benim tüm kayıt kağıtlarım bile dosyada duruyor almayacak olan adam ölü fiyatına istiyordur onlara da verilecek bizim aracımız yok. Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bahsedilen makyajsız mk4 mondeo'nun kozmetik sorunları vardır. 300.000km kullanılmış bir araçta rahatsız edecek nikelaj dökülmeleri, düğmelerin silinmesi problemleri görülebilir, araç olduğundan daha yıpranmış hava yaratabilir. Şun anda 2009 model bir araç için konuşuyorsak 2008 yılının ikinci yarısında trafiğe çıktıysa 7 yaşında demektir. Yılda 20.000km yaptıysa otalama bir kullanıcı aracı olarak değerlendirilebilir. Bu durumda 140.000-150.000km aralığı gayet normal. Ancak 300.000'e geldiyse aracın yıl içersinde yaptığı km fazla demektir. O zaman asıl soru şu olacak; bu km'yi hangi şartlar altında yaptı? Ağrılı bir kullanıcısı ayda 2 kere İstanbul-Ağrı yapıyorsa durum farklı, şirkette makam şöförü ile kullanıldıysa ayrı, İstanbul  içersinde motor stop etmeden çalıştıysa ayrı değerlendirmek lazım.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

150.000 km, hele birde Mondeo için yol değildir. Zaten o modelde 150.000 km altında varsa bir üçkağıt aramak lazımdır. Araç beğenilir, gerekli kontroller yaptırılır ve gönül rahatlığı ile alınır.. 

Yorum bağlantısı

150.000 km, hele birde Mondeo için yol değildir. Zaten o modelde 150.000 km altında varsa bir üçkağıt aramak lazımdır. Araç beğenilir, gerekli kontroller yaptırılır ve gönül rahatlığı ile alınır.. 

Çok artniyetlisiniz sayın Minaz :crazy: 

Yorum bağlantısı

Çok artniyetlisiniz sayın Minaz :crazy:

Bugüne özel. Hemde yarı fiyatına. Bu fırsatı kaçırmayın.  ;)  :p

Yorum bağlantısı

Anladın sen :D

Bakma safa yattığıma. Cin gibiyimdir. Eti Cin hemde. Benden bi uçan, bide kaçan kurtulur. Oda fazla kilolarımdan dolayı uzun mesafe koşamam, çok yukarı zıplayamam. Yoksa  ...  ;)  :D

Yorum bağlantısı

Araçtan araca değişir bu km olayı. Kimi araçlar var km si yüksektir ama sürekli şehir dışında kullanıyordur o yüksek km ile fazla yıprandığı anlama gelmez. bir araç senelik 30bin kullanıyorsa ki taksi değilse büyük bölümü şehir dışında kullanılmış demektir.

Yorum bağlantısı

Kerem abi benim 2006 Focus 112k de 1986 taunus umuz yeni 101k Oldu bilgilerinize :D

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Konuyu birleştirsinler mi abi?  :fiuw:  :)  :)

Aman diimmm Mehmet Kaya görmesin   :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Verdin gazı sonra ben bilmem  :angry:

Hayırlısı   :)  :)

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Benim araç yalan oldu o zaman 2006 model ve 66 bin km ne yapsam km.yi mi yükseltsem :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...