İçeriğe Yönlendir

Çalışmama Sorunu

Naci Çalış
Çözüme git Naci Çalış tarafından,

Recommended Posts

Naci Çalış

Selamlar

Ben Ford ailesine yeni katildim. Yaklasik bir ay önce 2011 model titanyum x paket bir araç aldim. Dün yasadigim bir sorunu paylaşmak istiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim.

Aracimi pazartesi günü ev önüne park ettim. Dun aksam ustu markete gideyim dedim ancak düğmeye bastigimda mars almadi ve çocuk kilidi hatasi verdi. Kontagi kapatip tekrar demedim bu sefer lastik bas. Sis. Hatasi verdi. Markete gittim gelince tekrar demedim bu sefer hic bir tik yok göstergeler bile yanmadi. Acaba akü mu bitti simdi isteyim eve gigince tekrar deneyecegim boyle bir problem yasayan oldu mu?şimdiden tesekkur ederim. İyi günler

Yorum bağlantısı
Misafir

Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun.. %90 akünüz kaynaklı bir problemdir. Ölçtürün ve değiştirin. Sorun çözülecektir.

Yorum bağlantısı
Naci Çalış

Tesekkur ederim ben de öyle umuyorum inşaallah öyledir.

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

bende dedim start stop sistemi bizim tırtlara ne zaman geldi.  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesiile ile marş sorunu bu sizin araçta start stop sistemi yoktur

Yorum bağlantısı
Naci Çalış

Yok arkadaşlar araba kendini kilitlemiş herhalde ne ya el atsam arizali diyor servis cagiracam başka çare yok

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yok arkadaşlar araba kendini kilitlemiş herhalde ne ya el atsam arizali diyor servis cagiracam başka çare yok

Akünüz değiştikten sonra her şey düzelecek.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Aküdür akü...

Daha önce aynı sorunu yaşayan arkadaş var.

Yorum bağlantısı
Naci Çalış

Ben de öyle tahmin etmiştim ama arkadaşlar, başka bir araçtan bağlantı yaptık yine olmadı. Ayrıca biraz araştırdım. Bizim araçların aküsü start-stop akü diye geçiyor.80amperlik acaba arkadaşımın akü zayıf kalmış olabilir mi? Bu Dakar'ıma gelmedi değil...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

takviye kablosunda da sorun yo kise (dandikleri çok) araçincelenmli . geçmişi bilinmiyor. stasrt stoplu ise aküsü özeldir. sadece A değeri değil içi de jel

Yorum bağlantısı
Naci Çalış

http://i.hizliresim.com/LEP70Z.jpg

bu linkteki benim arabanın aynısı iç aksam

takviye kablosunda da sorun yo kise (dandikleri çok) araçincelenmli . geçmişi bilinmiyor. stasrt stoplu ise aküsü özeldir. sadece A değeri değil içi de jel

ben bir elektrikçi getirip ölçtüreyim veya aküyü sökeyim bir problem olmaz herhalde değil mi? aküyü sökünce...

Yorum bağlantısı
Halil Yakut

Önceki arabam dizel fiestayı sattığımda 7 yaşında ve 145 000 km de idi. Üzerindeki orijinal fabrika aküsüyle gitti.

Forumlarda 3 yaşında akü bitiren baya c-max var. Bu yaşta akü değişimi normal değil.

Umarım basit bir sorun olsun.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

start stoplu araçta akü çabuk bitiyor. fren balatası gibi. yopğun kurum gibi.

Yorum bağlantısı
Naci Çalış

Önceki arabam dizel fiestayı sattığımda 7 yaşında ve 145 000 km de idi. Üzerindeki orijinal fabrika aküsüyle gitti.

Forumlarda 3 yaşında akü bitiren baya c-max var. Bu yaşta akü değişimi normal değil.

Umarım basit bir sorun olsun.

Yorum bağlantısı
Uğur Yavuz

bence kumandanın içindeki anahtarı çıkarıp bir de manuel olarak çalıştırmayı deneyin. bildiğimden değil sadece ihtimal olarak söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Naci Çalış

Halil bey bu konuda size hak veriyorum benim önceki aracimda 7 sene gitmişti bende sorunun akide olduğu kanaatindeyim is cikisi bir elektrikçi getirecem bakalim ne olacak.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Naci Çalış

Arkadaşlar sorun çözüldü. Problem akuymus değiştirdik çözüldü. Yardimci olan herkese teşekkür ederim. Herkese selamlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Geçmiş olsun.

Söylemiştim sıkıntı yapmayın diye.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...