İçeriğe Yönlendir

Scenic - Cam Sorunu

Mustafa Şahin2

Recommended Posts

Mustafa Şahin2

2011 model scenic cam sorunu yaşıyoruz. Araç tam donanımlı olan model.sürücü kapısı sürücü camı açık olduğunda dışarıdan açılmıyor, içeriden bir kere açınca dışardan açılıyor.Aynı şekilde anahtar üstünden camları kapatıp arabayı kilitledikten sonra kapı açılıyor cam açıksa kapı açılmıyor.Kısaca aracın camı açıkken sürücü kapısı dıştan açılmıyor.Hayatımda ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım.Ustalar ne olduğunu bulamadı sizce sorun ne olabilir ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cam çaıkken . kapı dıştan açılmazken içerden açma kolunu biraz oynatın kapıyı açmadan. açılıyor ise o koldan kapı açmaya giden yere bakın.

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

ilk yazılanlardan kafam karıştı lakin son özet cümlenize istinaden, şayet kapı camınız herhangi bir sebepten dolayı sökülmüşse montaj esnasında kapı tellerinin yanlış yerden geçirildiğini varsayarsak cam açılınca kapı kolu telini bişekilde devre dışı bırakmış olabileceği aklıma geldi başka türlü bi fikir yürütemiyorum şimdilik :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

ilk yazılanlardan kafam karıştı lakin son özet cümlenize istinaden, şayet kapı camınız herhangi bir sebepten dolayı sökülmüşse montaj esnasında kapı tellerinin yanlış yerden geçirildiğini varsayarsak cam açılınca kapı kolu telini bişekilde devre dışı bırakmış olabileceği aklıma geldi başka türlü bi fikir yürütemiyorum şimdilik :)

fabrikadan nasıl çıktıysa öyle hiç sökme takma olmadı

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Cam açık kaldığında karta iki kere basıp kapıları kilitlediğinizde cam kapanıyor mu?

Kapanmıyorsa beyinde arıza olabilir. 

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Tayfun YILDIZ

cam acma düğmesine led takma uygulaması yaptıysanız sorun o yüzdendir. biz yapmıştık sorun büyüye bilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...