İçeriğe Yönlendir

Ankara'da Piknik Yapılacak Yer Tavsiyesi

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Herkese merhabalar,

Yaz bitmeden bu sene ilk defa ailecek piknik yapmak istiyoruz. 

Göksu, mogan ve yakacık mesire alanları sıkışık ve dip dibe olduğu için pek tercih etmiyorum.

Mavi göle hiç gitmediğim için burası hakkında bilgim yok.

Şöyle yeşili, çayır çimeni bol olan, 1,5 yaşındaki kızımın koşup oynayabileceği, açıkçası hepimizin istediği bir alan tavsiyesi istiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Su göl dere Tarzı olsun derseniz Çamlıdere Kızılcahamam tarafını önerebilirim yok yeşillik bol Alanlı piknik alanı olsun derseniz Çayyolu tarafında Dodurga vardır çok sayıda piknik alanı mevcut ister masalarında ister üstü kapalı şemsiyelerinin Altın'da istersenizde komple sobalı kulübelerinde piknik yapabilirsiniz hepsi aile bahçesidir hatta isterseniz 10 yada15 tl karşılığında mangalınızı bol bir kömür ile yakıp size getiriyorlar siz yakmaya söndürmeye toplamaya hiç uğraşmıyorsunuz tavsiye ederim yıllardır hep giderim

Yorum bağlantısı
Misafir

1- Kızılcahamam, soğuk su milli parkı.

2- Kurtboğazı barajı mesire alanı.

+1 hatta soğuk su da tepeye çıkıp tertemiz hava alınabilir. Wc ve temiz su sorun olabilir fakat
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

saydığınız ve sayılan yerlerin hepsi haftasonlarında ve 23 nisan,1mayıs, bayram tatilleri vs. gibi zamanlarda aşırı kalabalık olur

mavi göl,mogan,göksu vb. gibi yerlere zaten haftasonu bile iğne atsan yere düşmez , kızılcıhamam soğuksu haftasonları çok kalabalık olur yani kasaplar çarşısının olduğu yeri bilenler bilir orada arabayı koyacak yer olmuyor kızılcahamam merkezde  bayramın 3.günü kurtboğazına gittim oturacak yer yoktu yani kuytu köşede bir yer bulduk oturduk 

Beynam ormanı var gölbaşı yolunda orası biraz daha uzak olduğu için daha az tercih edilir ama orman yani çok çok güzel ve ben gittiğimde tenhaydı ve sevmiştim:)

ama h.içi falan giderseniz bencede soğuksu çok güzel yer zaten göksu bana 20 km 20 km yi gideceğime 100 km gidip ormanın doğanın içine giriyorum havası bile yetiyor:) 

Yorum bağlantısı
Misafir

Bahsettiğim yerlerde nerdeyse 10a yakın alan var herzaman yer olmuştur ki aile alanıdır çoğuda rahat edilebilecektir ta İ tercih meselesi kızılcahamama gidileceksede uzak olur ama çamlıdere Elmalı tarafına giderseniz ormanda bolca Çeşme kenarlarında rahatça piknik yapılır ama dediğim gibi uzak olur

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Çamlıdere, Karagöl. İkisi de güzel yerler. Ama Çamlıdere size daha uygun. Kızılcahamam Soğuksuda boşa vakit kaybetmeyin artık göksudan felan daha kalabalık oluyor. Ya sabah erkenden gidip yer kapmalısınız ya da bulamazsınız. 

Birde eğer bir tesis dahilinde yapmak isterseniz gölbaşında bizim çatı diye bir yer var. Ankara'nın gizli cennetidir çoğu kişi bilmiyor orayı. Mangalı ve eti onlar getiriyor siz pişiriyorsunuz. Ortam da harika. 

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı

Ben arkadaşların yorumlarına katılıyorum, sadece mavi göl bana yakın olduğu için ilk tercihim, oradan bahsedeyim. Mavi göl aynı şekilde kalabalık oluyor, fakat göksu veya yakacık taki gibi dibinize gelip oturmuyorlar, en fazla yandaki masalarda otururlar. İlla göl göreyim demezseniz (ki ben çocuğum nedeni ile göle yakın oturmam) güzel yerler var, açık alan, çayır çimenli.

Yorum bağlantısı
Caner AKYOL

maalesef ankarada çok yer yok. aoç vardı önceden. göksu kızılcahamam mogan var gölbaşında orasıda güzel yer fakat erken gitmek lazım yer bulunmuyor. 5 TL giriş parası var goksu ve moganda. birde 15 tl girişli alacaatlı da bir kaç yer var. elektrikde var orada

Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı

Karagöl vakit kaybı olur. Göl çok durgun, insana keyif vermiyor. Etrafı çok dar, piknikçiler dip dibe. Biz çok sıkılıp geri dönmüştük. Ama yorum yapabilmek için sakin bir zamanda bir defa gitmek lazım.

Çok haklısınız, aynen dediğiniz gibi. O kadar yol gittikten sonra insan daha güzel bir yer bekliyor. 

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

İşin özü haftasonu piknik iyi bir şey değil Ankarada. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Öneriler için herkese teşekkürler. Cumartesi yaşamış olduğum kaza sebebiyle piknik işini ertelemek durumunda kaldım.

Artık havalar güzel olursa haftaya gideriz inşallah.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...