İçeriğe Yönlendir

Ka - Aracimin Akusu Bitmek Uzere

Niyazi Mamuşa

Recommended Posts

Niyazi Mamuşa

1998 model ka aracimin sarj etme sorunu var ve ne zamandir devam ediyor buyuk ihtimalle jarj dinemosunun komuru bitmis olmali sizden ricam internetten nasil bulabilirim epey arastirdim fakat bir turlu bulamadim ayni araci olan varsa yardimlarini bekliyorum tesekkurler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dinamo açılacak ve kömürler değişecek. İşini bilen herhangi bir elektrikçi yapar zaten.

Yalnız böyle kullanmayın aracı, yakında aküyü de öldürür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Sani'ye katılıyorum. Akü sorun çıkarabilir yakında...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Niyazi Mamuşa

Tesekkurler banada oyle soylediler istanbuldan veya nereden tehmin edebiliriz lutfen her parcanin bulabilicegim dukkan varsa yazarmisiniz.

Yorum bağlantısı
Atilla Ertan Çığır

Merhabalar arkadaşlar. 
Dün akşamda benim başıma geldi bahçelievler dere yolunda kaldım. Işıklarda teyibi açarken bianda aracın motoru durdu marşa basıyorum birtürlü çalışmadı kontağı çevirdiğimde akü ışığı yanmadı hatta göstergede hiçbir ışık yanmıyordu. Farları kontrol ettim sağ yanmıyor sol yanıyordu, teyibi kontrol ettim teyip çalıştı, araç içi tepe lambasını kontrol ettim oda çalıştı, kontak yarım açık iken sinyallerde çalıştı çalışmayanlar ise gösterge, dörtlü, ve sağ stop lambası ile sağ far çalışmıyordu. Yoldan geçen iki arkadaşla aracı ittirmemde yardımcı oldu gece vakti elektrikçi bulduk anahtarı teslim ettim bugün haber verecek kömür bitmiştir şarj kesmiş buyüzden diyor. Bugün başkasına sordum sigorta atmıştır diyor. Sizce sigortamı yoksa şarj dinamosumudur.
buarada yeni başlık açacaktım aynı derde yakın başlık görünce bende izin almadan buraya yazdım kusuruma bakmayın.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Başlıklar herkes için Atilla bey :)

Bence de sigorta diyeceğim ama, kadranda ışıklar dahi gözükmemesi, teyp açarken stop etmesi. Bilemedim. Sıyrılan bi kablo şase de yaptırmış olabilir :s

Yorum bağlantısı
Atilla Ertan Çığır

Başlıklar herkes için Atilla bey :)

Bence de sigorta diyeceğim ama, kadranda ışıklar dahi gözükmemesi, teyp açarken stop etmesi. Bilemedim. Sıyrılan bi kablo şase de yaptırmış olabilir :s

Sani bey şimdi konuştum tamirci ile araba bobini patlatmış onu değiştirmişler buji kabloları değişecek parça arıyorlar şarj dinamo kömürleride değişmiş atan sigortada değişmiş.sanırım aldığım maaşın bir kısmı yine arabaya gidecek :) neyse hayırlısı diyelim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani bey şimdi konuştum tamirci ile araba bobini patlatmış onu değiştirmişler buji kabloları değişecek parça arıyorlar şarj dinamo kömürleride değişmiş atan sigortada değişmiş.sanırım aldığım maaşın bir kısmı yine arabaya gidecek :) neyse hayırlısı diyelim.

Buji kablosu için www.yedekparcaford.com

Yorum bağlantısı
Atilla Ertan Çığır

Buji kablosu için www.yedekparcaford.com

Sani bey günaydın 

araba şarj kömürü, dinamo kömürü, ateşleme bobini ve buji kabloları komple değişti bujiler platınıum motocraft ile 2ay önce değiştirmiştim gayet güzel durumda olduğunu söylediler ve onları değiştirmediler. çekici ücreti parça ücreti işçilik ücreti ile 350tl tuttu sizce fiyatı uygunmu fiyatı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani bey günaydın 

araba şarj kömürü, dinamo kömürü, ateşleme bobini ve buji kabloları komple değişti bujiler platınıum motocraft ile 2ay önce değiştirmiştim gayet güzel durumda olduğunu söylediler ve onları değiştirmediler. çekici ücreti parça ücreti işçilik ücreti ile 350tl tuttu sizce fiyatı uygunmu fiyatı.

Uygun değil desem adamın boğazına mı yapışmayı planlıyorsunuz :p

Güle güle kullanın. Kablolar ve bobin orjinal değil sanırım. En azından kabloları orjinal bakmakta fayda var derim.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Forumda platinium buji deniyor hep.Merkez otodan aldım uzun pasolu bujiler geldi.Araçtakiler kısa.Tamirci takmayalım dedi.Sonra kısa olandan aldım bu da platinium değil dediler.Bu buji meselesini ne yapacağız.Kullanıp memnun kalınan şekli nedir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Forumda platinium buji deniyor hep.Merkez otodan aldım uzun pasolu bujiler geldi.Araçtakiler kısa.Tamirci takmayalım dedi.Sonra kısa olandan aldım bu da platinium değil dediler.Bu buji meselesini ne yapacağız.Kullanıp memnun kalınan şekli nedir

Forumda konusu mevcut. Sadece yetkili servislerde şasi numarası ile beraber KA'ya uyumlu buji bulunabiliyor.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/232701-ufak-tefek-tamiratlar/

En iyi cevap kısmında uygun bujiyi görebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...