İçeriğe Yönlendir

Ford Focus 2012 Için Kışlık Lastik Önerisi

Mithat Tuğrul

Recommended Posts

Mithat Tuğrul

Merhaba forumdaşlar.

2012 focus aracım için kışlık arayışındayım. Dün 1-2 bayi dolaştım.

Yazlık ebatlarım 215/55/16,  fakat kışlık için düşüncem 205/55/16.

205/55/16 İçin aldığım fiyatlar;

1- Lassa için 200 tl, sava için 180 tl fiyat aldım. Başka bayi ise petlas snowmaster 160, lassa 235 tl dedi. (lassa modellerini sormadım)

2- Lassa bayisi snoways için 265 tl dedi.

İnternette araştırdığım, ilgili linklerdede fiyat aralığı 120-200 tl bandında. İnternetten almaya sıcak bakmıyorum nedeni ise takmak için ve rot balansa 50-60 alacaklar bide sibop vs diye söyleyip 20 tl versek. Ortalama lastikler 20 tl farka ulasacak. Birde eski tarihli gelme durumuda olabiliyor.

http://www.kliksa.com/urun/kumho-20555-r16-91v-ecsta-ku31-oto-lastik/902043530?OM.zn=CategoryTopSellersListPage&OM.zpc=902043530

http://www.kliksa.com/urun/petlas-20555-r16-91h-snowmaster-w651-oto-kis-lastigi/902117964

http://www.kliksa.com/urun/lassa-20555-r16-91h-snoways-3-kis-lastigi/902271358

http://www.kliksa.com/urun/goodyear-20555-r16-91h-ultragrip-8-kis-lastigi/902279796

http://www.kliksa.com/urun/kumho-20555-r16-91t-kw22-kis-lastigi/902589851

Kışlıkları bursada kullanacaktım, lakin şu an ankarayada geçme durumumuzda var. Orta karar bişeyler almayı düşünüyorum ne önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Continentalin yan versiyonu viking kullanıyorum.Kesinlikle tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet_Çelik

Michelin Alphin serisi kullanıyorum. Memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bursa gibi bir şehirde bir Erzurum-Sivas gibi yandım yandım kış olacağını sanmıyorum, eğer oluyorsa da düzeltin. Bu sebeple, trafik kurallarına azami uyuyorsanız, tarihi yeni ortalama bir lastik sizi kurtarır. Marka arayışına girmenize gerek yok diye düşünüyorum. Uzun yolum var, karda buzda yanlamaya bayılırım, ıslak zemin benim oyun parkım diyorsanız o zaman kullandığım GY ultraGrip serisini tavsiye ederim. Kore mallarını babam Erzurum 'da kullanıyor, gayet memnun. Hankook dan şaşmaz kendileri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Güney

Goodyear UG9 kullandım geçen kış,bu senede onla devam sonrasına değişim ihtiyacı duyulursa yine,yeniden UG serisi alırım. Geçtiğimiz zorlu kışta 1 kere pişman etmedi,tavsiye ederim. '' Senede 3-4 ay kullancaz zaten, öyle çok kaliteli bir şeye gerek yok '' demeyin, kışlık lastik almışken imkanlar dahilinde en iyisini alın, ne olur ne olmaz düşüncesindeyim ben.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Michelin Alpin kullanıyorum, çok memnunum. Uludağ'a tırmandım banamısın demedi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci
(düzenlendi)

Kış lastiği konusunda açılan her başlıkta en çok tavsiye edilen lastik goodyear ug serisidir. En son ug9 vardı piyasada. Gerek fiyat gerekse test skoru bakımından meşhur fransız rakibinden daha önde.

tarihinde Hasan Ekci tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

nokian wr d3 öneririm,dur yapma ordan çıkamazsın inemezsin...bu sözleri söyleyenleri mahçup eden bir lastik bizzat test ettim  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

2 kış petlas kullandım. 2 Sene öncede, geçen senede 160 liraya aldım tanesini. Fiyat/Performans olarak değerlendirildiğinde gayet iyi. Yazlıklarım Michelin olduğu için yol sesinde çok artış hissesiyorum. Geçen sene sağlam kar yağmasına rağmen İstanbul'da hiç yolda kalmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Acar

Gy ug 9 kullandım bir kış daha önce de ug8 kullanmistim lastikler ciddi anlamda iyi yol tutuş sağlıyor ve kış lastiginden beklenmeyen bir sessizlik sunuyor.

Bütçe varsa gy ug9 tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

205 55 16 ebadı lastikler piyasada çok bulunan ve fiyatı nispeten uygun olan bir ebat. O nedenle 200 tl civarına en kaliteli lastikleri bile alabilirsiniz. Tavsiyem lastik testlerine bakarak beğendiğiniz bir model üzerinden fiyat araştırması yapmanız. Ayrıca lastik konusunda ben öznel yorumları çok ciddiye almıyorum. Herkes lastiğin ne yapabileceğini ne yapması gerektiğini bilemeyebilir. Dolayısıyla ben memnunum yada değilim yorumu da çok gerçekçi olmayabilir. Testlere bakarak alırsanız pişman olmazsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

kliksadan yazlık lastik aldım site de söylendiği gibi yeni tarihli geldi. yani sizde sıkıntı yaşamazsınız bence kliksadan alırsanız. yazlık lastiklerim de kışlık lastiklerimde good year. her ikisi de gayet güzel. good year tavsiye ederim bende. lastiği ucuza taktıracak yer bulursunuz kesin. ben her şey dahil 50tlye taktırmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Şahin
(düzenlendi)

Kliksa'dan 4 adet Continental Ts 850 205/55/16 aldım.230 tl.

2015 38. hafta üretim .Kliksa'dan rahatlıkla alabilirsiniz.

tarihinde Hasan Şahin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...