İçeriğe Yönlendir

Tüv'ün Yeni Saçmalıkları

Uğur Çınar

Recommended Posts

Uğur Çınar

MErak ettim benim arabayı 305.000 km deyim acaba düşürmüşler midir daha önce [emoji14]

Abi 5 tl ne bakar [emoji1] [emoji1] [emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Abi 5 tl ne bakar [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Moralimi bozmak istemiyorum :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Akdoğan

Çok enteresan bir durum olmuş.

Bizim için ibret verici fakat sizler için sıkıntılı bir durum olmuş.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim kulağıma abi, arabanın km. si 200 küsür bin yazıyorum bak demişti.. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ben hala  100bin hanesi olmayan arabalara mesaj atınca ne çıkıyor onu merak ediyorum :D

bu arada benim yıldızın ilk muayene kmsı  "0"  teknisyen  göstergede ortalama tüketim'den km sayacına geçemediği için :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Gerçekten TÜV'de bayağı sıkıntı var. Ben de muayeneyi bir hafta geçirip Hadımköy'deki istasyona gittiğimde önce ödeme için 680 TL'ye yakın bir borç çıkardılar. 180 + 9 TL ceza gibi birşey olması gerektiğini söylediğimde aracın 3 yıldır muayenesinin olmadığını söylediler. 2013'te kendilerinde yaptırdığım muayene raporunu çıkarıp verdiğimde üzerindeki numarayı sisteme girip durumu düzelttiler. Eğer o belgeyi vermeseymişim, bu konuyu çözmek çok zor olurdu dediler. Kendi yaptıkları muayenenin kaydını nasıl tutamıyorlar, şaka gibi gerçekten...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye. Deve cevaplar nerem doğruki. = Tüv 

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Can sıkıcı bir durum, geçmiş olsun kardeş :(  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

uğurcuğum keş 12.5 bak ..... sat hayrını gör ver elini :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

uğurcuğum keş 12.5 bak ..... sat hayrını gör ver elini :D

Hangisi icin abi connect mi era mi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

konumuz araba yai kornet tabiki .era yı eşantiyon yap anca :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Tüv gibi dünyada standartı oluşmuş mükemmellik anlayışı ile yüzlerce noktada hassas tetkik yapan bir kuruluş ülkemde ayaklar altında. Bunu hak ediyor muyuz?

Benimde başıma geldi Tüv-Türkün Km yanlış yazma benimde başıma geldi. 14722 Km yazacklarına sana olmuş 1472222 Km. O tarihte muayeneye giden sahibine ulaşıp istasyondan belge aldık. Sehven yanlış yazılmıştır ibaresi ve orginal km'si yazıyor ama 5664 de hala eski hali ile duruyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hak ediyoruz.. bedavaya özeleşti. bir şiket kuracaksnız müşteri yasal zorunluluk ile gelecek ve her 1-2 yılda bir gelecek. memnuniyet araştırmadan zorunlu rakam ile ve 8 ayda kuruluş yatırımı amorti edecek.

böyle bir işletme daha varsa dünyada yatırımı hazır

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Önceki aracımı 45 binde muayene yaptırdım. 56 bin km de sattım, alan arkadaş bir sonraki muayeneye gittiğinde bu araç 110 bin km den düşürülmüş 2 yıl önce cümlesini duyunca telefona sarılıp " hocam yaktın bizi, kandırdın bizi" diye feryat etmişti maalesef.

Ben önceki muayene evrakını saklamış ve ona vermiştim satışta, onunla gidip düzeltmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Tüvtürk kesinlikle keyfi işlem yapıyor.. Arkadaşım aracını kesik yaylarla, 'xenon farlarla', kabak lastiklerle kusursuz geçti.. Tek sebebi çalışanın tanıdığı olmasıydı. Bizde o arkadaşı tanıdıktan sonra xenonları sökmeden gidiyoruz muayeneye..

yay ve xenonu bilmem ama bi zahmet o arkadaşına söyle, kabak lastiklerle yollara çıkıp ta hem kendi hayatını hem de bizim hayatımızı riske atmasın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

yay ve xenonu bilmem ama bi zahmet o arkadaşına söyle, kabak lastiklerle yollara çıkıp ta hem kendi hayatını hem de bizim hayatımızı riske atmasın.

Maalesef onun ve onlar gibilerin önceliği lastik yakmak,drift yapmak vs. vs... Başkalarının hayatının değerini anca kendi hayatlarını kaybettiklerinde anlarlar!..
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

konumuz araba yai kornet tabiki .era yı eşantiyon yap anca :f1:

Fazla bile verdin abi [emoji12] [emoji12] piyasasi o
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Kayınçonun aracında teker ölçüsünü km bilgisine girmişler. Araç kayıtlarda 1856515 görünüyor :)

Çok güldüm abi buna. İnşallah benim motor numarasını girmezler km yerine.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Maalesef onun ve onlar gibilerin önceliği lastik yakmak,drift yapmak vs. vs... Başkalarının hayatının değerini anca kendi hayatlarını kaybettiklerinde anlarlar!..

senin yorum da aynı "önce kendini, sonra sevgilisini öldürdü" tarzı 3. sayfa haberi gibi olmuş  :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

senin yorum da aynı "önce kendini, sonra sevgilisini öldürdü" tarzı 3. sayfa haberi gibi olmuş :tongue:

Bakış açısı..

O arabayla kendisinden katlanan bi kaza yaparak anasını babasını yada kardeşini kaybedinde anlar, kendisinin ölmesine gerek yok ;)

Yorum bağlantısı
Barış Adak

Kötü bir durum . Ama benim de gözlemime göre TUV iyice garip bir hal aldı . Tutarsız uygulamalar görüyorum . Mesela geçen muayeneye giren bir aracımızda üçüncü stop ve sinyal ışıkları vardı arka camın önünde .  daha önce muayeneden geçen araç bundan ağır kusur aldı . Sinyal lambaları'nın pozisyonu yanlışmış . Dedim bunun doğru pozisyonu nedir ? Bilen yok . Tüvtürkle yazışıyorum henüz cevap alamadım doğru pozisyon ile ilgili . Park lambası hasarlı gibi fantastik hafif kusurlar varken . Gerçekten var olan hafif kusurlar yazılmamış vs ...

Uygulamalar açık ve tek tip olmalı . Özelleştirme diye özel tekel yaratınca yapacak bir şey kalmıyor maalesef .

Birde rapora yazmışlar muayene yerinde itiraz etmeliymişiz yoksa geçerliliği yokmuş . Hangi kanuna göre ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

vw ler emisyondan rahat geçsin diye almış deyolar :p

Yorum bağlantısı
Caner Tiryaki

Bende geçen ay amerikan arabamın restorasyonunu bitirip muaneye götürdüm. 2011 yılında restorasyona soktuğum arabamı trafikten çektim. Bu süre içerisinde tabi çekme belgesi ruhsatını kaybettim. Trafikten onaylı ruhsat bilgilerinin yer aldığı bir belge aldım ve bununla muaneye gittim. Muanede bana söylenen saçmalık aracın son muane geçerlilik tarihi gözükmediği için 2005 yılından itibaren muanesiz sayılacak ve buna göre ücret talep edilecek dendi. Bende haliyle 2011 yılının 3. ayına kadar muanesi olduğunu haliyle neden 2005 ten itibaren cezalı ödeyeyim ki dedim. Onlarda o zaman yaptıramazsınız dediler. Arabama binmek için çok hevesli olduğum için 1400!! lira vermek zorunda kaldım. Tabi benim için konu burada kapanmadı. Avukatımla görüştüm konuyla ilgili dava açıyoruz. Belgede son muane tarihi yazarken nasıl benden 2005 yılından itibaren alabiliyorlar. Böyle saçmalık olmaz. Bence sizde derhal dava açın. Sonuç olarak onların km bilgisini yanlış yazmış olmaları sizin için ileride aracınızı satarkende bela olacak. Km düşürülmüş gözüktüğü için zan altında kalabilir aracınız değer kaybedebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
İsmail Aktaş

bende de 2008 focus var ilk muayenede 32.618 km yazacağına 2 rakamını fazladan atmış ve 322.618 oldu ama elimde km yi yanlış yazdıklarına dair yazı var yapabilecekleri tek şey bu sistemden düzeltme yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...