İçeriğe Yönlendir

Focus Style Powershift Almayı Düşünüyorum. Kafam Çok Karışık

Hasan Armagan

Recommended Posts

Hasan Armagan

Merhaba arkadaşlar. C max aracımı sattim. Focus style powershift almayı dusunuyorum.

Internette bir ilanın sahibini aradim. Anlastik gibi. Ama uzun sohbetin arasinda bana dediği otomatik şans işiymiş.

Alirken 10 dk'lık test sürüsü ile bir sey anlaşılır mı?

Bu alışveriş sonrası şanssız çıkarsam en fazla ne kadar zararim olur?

Otomatik almaktan vaz mı geçsem bilemedim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Otomatik vites şans işi değildir. Her alınan sanayileşmiş mamül şans işidir. Son yıllarda gelişen otomatikte çift kavrama denilen sistemler eski tork konvertörlü modellere göre daha gelişmişler ama daha hassas bir yapıya sahipler. Son yıllarda artan otomatik vites hevesi ve bilinçsiz kullanıcılar ile birleşince eskiye oranla sorunlar biraz daha artış göstermiştir. 10 dakikada değil 10 saattede birşey anlayamazsınız. Servis bakımsız ve garantisi biten araçlara bakmamaya çalışın eğer bir sorun ile karşılaştığınızda kısıtlı bütçeniz var ise. Baktığınız araç 1,6 125hp benzinli model ise kuru kavrama mevcut olup biraz kullanıcı şikayeti fazla olan bir şanzımandır.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Otomatik vites şans işi değildir. Her alınan sanayileşmiş mamül şans işidir. Son yıllarda gelişen otomatikte çift kavrama denilen sistemler eski tork konvertörlü modellere göre daha gelişmişler ama daha hassas bir yapıya sahipler. Son yıllarda artan otomatik vites hevesi ve bilinçsiz kullanıcılar ile birleşince eskiye oranla sorunlar biraz daha artış göstermiştir. 10 dakikada değil 10 saattede birşey anlayamazsınız. Servis bakımsız ve garantisi biten araçlara bakmamaya çalışın eğer bir sorun ile karşılaştığınızda kısıtlı bütçeniz var ise. Baktığınız araç 1,6 125hp benzinli model ise kuru kavrama mevcut olup biraz kullanıcı şikayeti fazla olan bir şanzımandır.

Teşekkür ederim. Evet dediginiz gibi 1.6 125hp benzinli bakıyorum. O zaman 2013 ve üzeri garantisi devam eden bakayim. İnşallah bahsettiğiniz gibi bir araç bulabilirim. Tavsiyeleriniz olursa cok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

2013 model Focus3 Powershift kullanıyorum.Aracım 16.300 km.de ve şanzımandan çok çok memnunum..

Ne kadar bütçeniz?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Garantisi devam eden bir araç bulmakta fayda var.  

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan
(düzenlendi)

2013 model Focus3 Powershift kullanıyorum.Aracım 16.300 km.de ve şanzımandan çok çok memnunum..

Ne kadar bütçeniz?

araclar 47.000 _ 52.000 arasi degisiyor internette. Bu aralikta bakıyorum tarihinde Hasan Armagan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Kardeşime 2012 model titanyum model aldık. Çok ama çok memnun araçtan. Gerçekten otomatik şans işi. Bizimki Şubat 2013 de Trafiğe çıkmış. Onun için garantisi devam ediyor. Otomatiğinden memnunduk. Direksiyon pompası Arızalı çıktı hemen garantiden değişim oldu. Bilgi sahibi olmanız için söylüyorum bizimki hb beyaz boya darbe yok titanyum modeli 48750 aldık aracı . 42000 km de araç.

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Hangi civic. Ornek verir misiniz

honda civic alın.

Kardeşime 2012 model titanyum model aldık. Çok ama çok memnun araçtan. Gerçekten otomatik şans işi. Bizimki Şubat 2013 de Trafiğe çıkmış. Onun için garantisi devam ediyor. Otomatiğinden memnunduk. Direksiyon pompası Arızalı çıktı hemen garantiden değişim oldu. Bilgi sahibi olmanız için söylüyorum bizimki hb beyaz boya darbe yok titanyum modeli 48750 aldık aracı . 42000 km de araç.

Teşekkür ederim. Ne zaman aldiniz.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hangi civic. Ornek verir misiniz

Teşekkür ederim. Ne zaman aldiniz.

2 ay filan oldu aracı alalı.
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Benim geçen sene pawershift aracımı vites geçişlerindeki titremedn dolayı servis 2 hafta arıza artırması yaptı sonunda kavrama ve keçelerin değişeceği söylendi maliyet 3600 tl+kdv.allahtan garanti vardı ve araç 12000 km deydi.garantisi yoksa bence pek yanaşmayın bu şanzımana.

Yorum bağlantısı
Orçun İnce

Şirket aracımız olan Focus 1.6 benzinlilerde, Powershift özellikle kalkışlarda inanılmaz titreme yapıyor.

OtoKoç'a falan da götürdük ama pek kar etmedi. Sırf bu yüzden Focus'la aram bozuk, bir türlü içime sinmiyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Araba almak şans işi.Bence hangi otomatik aracı tercih ederseniz edin çok km yapmamış ilk el veya en fazla 2.sahibinden bakımlaı zamanında yapılmış arabasını seven birisinden almaya çalışın..

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ne yapın edin garantisi şöyle 1-2 yıl daha devam edecek olan bir araç alın derim ben

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Dun tit x 1.5 diesel otomatik denedim çünkü eşim manuel sevmiyor bu yüzden dün 20 dk sürüş ten sonra aracın manuel de daha iyi olduğunu na karar verdim.

Otomatik DSG olmadığı için seat örnek olarak vites geçişleri gayet hissediliyor.

Leon bu konuda çok iyi.

Kullanılan şanzıman Volvo yağlı şanzıman ve piyasadaki en iyisi imiş

Ben beğenmedim ve style için 88 bin tl vermeye gönlüm razi olmadı

Satın almadan önce mutlaka test .

Saygilar

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Çok teşekkür ederim. Tavsiyeleriniz üzerine honda 2012 yeni kasa  1.6 i-VTEC Premium   veya  garantisi devam eden focus 2013 powershift  bakıyorum. Hayırlısı artık. 

Benim geçen sene pawershift aracımı vites geçişlerindeki titremedn dolayı servis 2 hafta arıza artırması yaptı sonunda kavrama ve keçelerin değişeceği söylendi maliyet 3600 tl+kdv.allahtan garanti vardı ve araç 12000 km deydi.garantisi yoksa bence pek yanaşmayın bu şanzımana.

Şirket aracımız olan Focus 1.6 benzinlilerde, Powershift özellikle kalkışlarda inanılmaz titreme yapıyor.

OtoKoç'a falan da götürdük ama pek kar etmedi. Sırf bu yüzden Focus'la aram bozuk, bir türlü içime sinmiyor.

Araba almak şans işi.Bence hangi otomatik aracı tercih ederseniz edin çok km yapmamış ilk el veya en fazla 2.sahibinden bakımlaı zamanında yapılmış arabasını seven birisinden almaya çalışın..

ne yapın edin garantisi şöyle 1-2 yıl daha devam edecek olan bir araç alın derim ben

Dun tit x 1.5 diesel otomatik denedim çünkü eşim manuel sevmiyor bu yüzden dün 20 dk sürüş ten sonra aracın manuel de daha iyi olduğunu na karar verdim.
Otomatik DSG olmadığı için seat örnek olarak vites geçişleri gayet hissediliyor.
Leon bu konuda çok iyi.
Kullanılan şanzıman Volvo yağlı şanzıman ve piyasadaki en iyisi imiş
Ben beğenmedim ve style için 88 bin tl vermeye gönlüm razi olmadı
Satın almadan önce mutlaka test .
Saygilar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...