İçeriğe Yönlendir

Muayene Sıkıntısı ( Connect Aya Değeri Değişikliği )

Mustafa Sabri Alemdaroğlu

Recommended Posts

Merhabalar.

Bugün 2008 model connet aracımızı muayeneye soktuk fakat bakanlıktan gelen bir yazı ile aya(azami yüklü ağırlık) değerlerinde bir değişme olmuş sanırım. Trafik tescile gittik durumu izah ettik bakalım öğleden sonra sistemde görünürse değişiklik bugün içinde muayene tekrarına gireceğiz. 

zYAlEO.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

bu durumdan bir tane connect geçememişti çözememiştim durumu sonuç alındıktan sonra detaylar yazarsanız sevinirim

bende connect var sıkıntısız geçti :D

Yorum bağlantısı

Bilmiyorum bende anlamadım bu değişiklik neye göre yapıldı. Bu aracın belirli bir fabrikasyon değeri var neticede. Bakanlık değişiklik getirmiş ve ben sırf bu yüzden muayeneden geçemiyorum. Bunun yanı sıra diğer kusurları anlarımda bu ilk yardım çantasını set halinde alıp aracıma koyduğum halde yine eksik yine eksik. Ne arıyorlar bu çantanın içinde merak ediyorum doğrusu. Yada benim aklıma gelen, "biz bazı şeyleri hafif kusur olarak gösterelim de yüzde yüz hatasız görünmesin araç, sorumluluk almayalım" gibisinden bir anlayış mı mevcut?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bilmiyorum bende anlamadım bu değişiklik neye göre yapıldı. Bu aracın belirli bir fabrikasyon değeri var neticede. Bakanlık değişiklik getirmiş ve ben sırf bu yüzden muayeneden geçemiyorum. Bunun yanı sıra diğer kusurları anlarımda bu ilk yardım çantasını set halinde alıp aracıma koyduğum halde yine eksik yine eksik. Ne arıyorlar bu çantanın içinde merak ediyorum doğrusu. Yada benim aklıma gelen, "biz bazı şeyleri hafif kusur olarak gösterelim de yüzde yüz hatasız görünmesin araç, sorumluluk almayalım" gibisinden bir anlayış mı mevcut?

Bunun aynısı bi ara Getz'lerde mi ne yaşanıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bunun aynısı bi ara Getz'lerde mi ne yaşanıyordu.

getz lerde lpg sistemi takıldığında vardı ağırlık sıkıntısı sani

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Benim aracıma ayayı yazmamışlardı bile. Ruhsat sayfası bittiğinden oradaki eleman abi ruhsatı alırken ayayı da yazdır sonra başka yerde sıkıntı yaşarsın dedi. Oradaki kontrol eden adamın insafına kalmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sabah 9.30'da başlamış olduğum muayene işlemine, tuvtürk-tafik tescil-ford servis arasında 35 km yaptıktan sonra saat 16.00 gibi son verdim. Muayeneden geçtim ama canımı çok sıktı bugün. Geçer belgesi ve emisyon ölçümlerim aşağıdadır. 

G5YB46.jpg

yRMEpy.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nesi değişmiş kullanıcı ne uğraşıyor anlamadım . lpg mi takıldı :s

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hadi geçmiş olsun.

Tam yaşadıklarınızı yazarsanız detaylı, herkese yol göstermiş olursunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

nesi değişmiş kullanıcı ne uğraşıyor anlamadım . lpg mi takıldı :s

Yok Çağlar abi. Abi muayeneye girdik sabah, "azami yüklü ağırlık" değerinin 2230 olması gerektiğini söylediler. Bakanlıktan yazı çıkmış bundan sonra bu şekilde olacakmış. Ee bizim ruhsatta 2260 yazıyor. Trafik tescilde ki memurun hatası mıdır, tuvtürk ile ilgili bir sıkıntı mıdır çözemedim. Ford servisine gidip aracın aya değerinin 2230 olduğuna dair bir imzalı belge çıkarttırdık ve trafik tescil biriminden ruhsatı düzelttirdikten sonra muayeneden anca geçebildik.

Bu arada ikinci muayeneye girmeden önce makineli far ayarı yaptırdığımız halde "far yönü hatalı" diyor ve sislere dokunulmadığı halde İlk muayene sonucu ile ikinci muayene sonucu neden birbirini tutmuyor?

Birde sonradan farkında oldum lastik ebadı da yanlış girilmiş. 195/65/R16 olması gerekli idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu arada ikinci muayeneye girmeden önce makineli far ayarı yaptırdığımız halde "far yönü hatalı" diyor ve sislere dokunulmadığı halde İlk muayene sonucu ile ikinci muayene sonucu neden birbirini tutmuyor?

Birde sonradan farkında oldum lastik ebadı da yanlış girilmiş. 195/65/R16 olması gerekli idi.

Muhtemelen ne birinci defasında ne de ikinci defasında bakılması gerektiği gibi bakmadıklarından olabilir mi :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aya rakamındaki 30 kg ağır kusur.. Lastikteki çatlak hafif..... güzel bir özelleştti bu sistem

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Güzel ülkemin bir tuhaf sistemi bu ne yazık ki çağlar abi. 

Sani bey, resmen çalışanlarla birlikte mesai tuttum bugün tuvtürk'de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Ayni sorun benimde başıma geldi ama benim ruhsatta yazan ile aracin üzerinde yazanin arasinda 300 kg fark vardi trafik tescile gittim sistemden duzeltme yapti yine ayni ruhsat ile gecmistim sıkıntısız

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yine iyi atlatmissiniz. En son muayenede lpg sızdırmazlık raporunun aslını bizzat teslim ettiğim halde belgeye hafif kusur yazmışlar. Istasyon amiri ile derhal durumu görüşüp bunu boşuna mı yaptiriyoruz kimse önem verip yaptırmiyor dedikten sonra düzeltme yaptırdım. Gözden kaçmış olabilir dediler. Ilgili teknisyen uyarı aldı sadece sanırım sicillerine işliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...

Konudan devam edeyim, yarın aracı muayeneye götüreceğim, randevu seçerken kamyonet olarak seçim yapmam gerekiyor değil mi? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yine iyi atlatmissiniz. En son muayenede lpg sızdırmazlık raporunun aslını bizzat teslim ettiğim halde belgeye hafif kusur yazmışlar. Istasyon amiri ile derhal durumu görüşüp bunu boşuna mı yaptiriyoruz kimse önem verip yaptırmiyor dedikten sonra düzeltme yaptırdım. Gözden kaçmış olabilir dediler. Ilgili teknisyen uyarı aldı sadece sanırım sicillerine işliyor.

hafif kusur istatisği gerekiyor sanırım bir yerlerde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...