İçeriğe Yönlendir

35 Bin Tl'ye Otomatik C Sınıfı Araç

Yusuf Ziya Deniz

Recommended Posts

Yusuf Ziya Deniz

İyi akşamlar arkadaşlar,

Bir öğretmen arkadaşım, eşi de kullanabilsin diye otomatik c sınıfı bir araç arıyor. Bir ara mondeo 2.0 tdci düşünüyordu. Forumlardan okuduğu kadarıyla yakıtının yüksek olduğu kanaatine varmış. O nedenle vazgeçti gibi. Onun yerine bu aralar otomatik lpgli focus bakıyor. Şöyle bir araç bulmuş. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-gram-boyasiz-hatasiz-otomatik-vites-lpgli-isli-ghia-234312503/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

Sizce nasıl? Fiyat biraz yüksek gibi geldi. Bu aracı önerir misiniz?  Başka önerebileceğiniz araç varsa değerlendirmek istiyoruz. Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

46-47 civarı Focus3 var otomatik..fiyat Nirvanada :D

4 ileri Focusun yakıtı yüksektir..o fiyatlara o araç alınmaz bence

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

İyi akşamlar arkadaşlar,

Bir öğretmen arkadaşım, eşi de kullanabilsin diye otomatik c sınıfı bir araç arıyor. Bir ara mondeo 2.0 tdci düşünüyordu. Forumlardan okuduğu kadarıyla yakıtının yüksek olduğu kanaatine varmış. O nedenle vazgeçti gibi. Onun yerine bu aralar otomatik lpgli focus bakıyor. Şöyle bir araç bulmuş. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-gram-boyasiz-hatasiz-otomatik-vites-lpgli-isli-ghia-234312503/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

Sizce nasıl? Fiyat biraz yüksek gibi geldi. Bu aracı önerir misiniz?  Başka önerebileceğiniz araç varsa değerlendirmek istiyoruz. Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bu Focus 2002-2007 TDCi OV Mondeo'dan çok da az yakmaz derim, yakıttan çok vergiden çekinsin çekinecekse zira 2006'nın vergisi bu yıl 1100TL idi sanırım. 

Örnek: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-dusuk-km-kazasiz-mondeo-235945096/detay

gibi...

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

İlandanki araç Lpg li ve Lpg li Focus 2.0 Tdci Mondeodan Kesinlilke az Yakar. Bende Lpg li Biniyorum Uzun yol da da oldukça az yakıyor.  Şehir içi bir depo ile 400 km lere yakın yol yapıyorum ki 86 Liraya doluyor aracın deposu. 100 tL lik mazotla 400 km yapar mı 2.0 tdci Şehir içinde ?

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Sınıfını bilemem ama o para alabileceğiniz en güzel araçların başında bence honda jazz gelir.Cam tavan otomatik muhtemelen alınır o paralara.Lpg ile uyumlu motor az yakar çokta tatlı bir araç.

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

İlandanki araç Lpg li ve Lpg li Focus 2.0 Tdci Mondeodan Kesinlilke az Yakar. Bende Lpg li Biniyorum Uzun yol da da oldukça az yakıyor.  Şehir içi bir depo ile 400 km lere yakın yol yapıyorum ki 86 Liraya doluyor aracın deposu. 100 tL lik mazotla 400 km yapar mı 2.0 tdci Şehir içinde ?

86 TL ile 400 kilometre yapıyorsanız 22 kuruş yakıyor aracınız.Ben 1,4 tdci ile dediğiniz rakamları zor yakalıyorum çoğu zaman yakalayamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

86 TL ile 400 kilometre yapıyorsanız 22 kuruş yakıyor aracınız.Ben 1,4 tdci ile dediğiniz rakamları zor yakalıyorum çoğu zaman yakalayamıyorum.

ben otomatik focus 2,5 ile istanbulda 100 km de 12 litre lpg ile geziyordum.  12*2,5 tl=30 tl/100km yani bugün olsaydı 30 kuruş yakıyor olurdu lpg li focus 2,5 otomatik.

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

benimde 2,5 lpgli otomatik vardı mondiden önce hakikaten çok yakıyordu 2,5 sene öncesine göre ve ayda 35 TL.lik de benzin almam gerekiyordu ayrıca ozamanki benzin fiyatıyla (ayda bir depoyu fullüyordum oradan biliyorum). lpg dizel fiyat arasındaki makas sanırım daha kapalıydı. şimdi aradaki fark çok açıldı oyüzden lpgliler dizellere göre daha az yakıyorlar şuan.bir de 100 hp yetmiyor malesef.şahsi kanaatim tavsiye eder miyim etmem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Benim aracim manuel ıstanbul kadar yoğun trafik yok lpg 2.34 tl

OV için konuştum, manuel ile OV kıyaslaması doğru olmaz, manuel mk3 Mondeo ile uzun yolda 4.7/100km'yi yakaladım ama OV ile en az 5,3-5,5 yakardım. Hem Focus hem Mondeo kullananların yorumları daha önemli, ancak onlar doğru kıyaslamayı yapar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yok hani benzinli ilanı koymuş arkadaş onun için söyledim ki belirttim zaten lpg fiyatları malum aynı olsa dediğiniz doğru Ama mondeo kullanmamış olsamda kuzenim de olduğu için yakitini iyi biliyorum

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

konuyu özünden saptırdık arkadaşlar.Yusuf kardeşimize ayıp etmeyelim.

Yorum bağlantısı
Celil Alpay

05-06 Honda Civic 1.6 VTEC ES tavsiye ederim. Yakıt makul, OV sorunsuz, araç genel anlamda problemsizdir..

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bravo da bakabilirsiniz. O paraya anca 2004-2005 civic bulunur temiz dolu olarak maalesef.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...