İçeriğe Yönlendir

1.6 Mondeoya 5 30 Mu 10 40 Mı Koyalım

Sadi Karakaş

Recommended Posts

Sadi Karakaş

Selamlar. Aracım 2008 model 240 binde. Yağ hususunda bir sorum olacak. Araba km yüksek olduğu için buna 10 40 koyalım diyor ustalar ve yarı sentetik yap diyprlar.5 30 daha yeni az kullanılmış araçlar içinmiş sizlerin önerilerinizi almak istedim yarım mı tam sentetik mi olsun ve hangi numara koysak ii olur. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Misafir

5/30 Mobil 3000 tam sentetik yağ kullanın, 10/40 hele ki kışın çok kalın gelir.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Yağınızı bilmem ama ustanızı değiştirseniz iyi olur. Motor eskimiş 10 40 koyalım diyen usta usta değildir. 240.000 binde motor eskimez olduki eskidi hiç bir araç üreticisi motor eskiyene kadar bu yağı eskimeye başlayıncada şu yağı kullanın demez.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

Adana şartlarında 5 30 ile 10 40 arasında kayda değer bir fark olacağını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Yağınızı bilmem ama ustanızı değiştirseniz iyi olur. Motor eskimiş 10 40 koyalım diyen usta usta değildir. 240.000 binde motor eskimez olduki eskidi hiç bir araç üreticisi motor eskiyene kadar bu yağı eskimeye başlayıncada şu yağı kullanın demez.

%100 katılıyorum.

Üreticinin önerdiği 5-30 dur. Başka yağ hiçbir şekilde koymayın. Mobil Super 3000 uygundur. HB'de 60 lira. Motorunuzun durumuna göre konuşuyorum, yağ eksiltme varsa yarı-sentetik kullanabilirsiniz. 10-40 diyen ustaya bir daha hal hatır çay kahve içmek haricinde bir daha uğramayın.

Yorum bağlantısı
Sadi Karakaş

Araç değil de km ilerlediğinden mptor eskimiştir demişti usta. Ama ben de hb de 60 lira olduğundan 5 30 aldım. Castrol koyuyordum mobil ile devam etcm. Usta yağ satmak için yapmış öyleyse bana. Teşekkür ederim herkese.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...