İçeriğe Yönlendir

Kaput Film Kaplama

Turhan Onat

Recommended Posts

Turhan Onat

Arkadaşlar, Merhaba   

2015 Kuga AWD  Aytozu renk biraraç sahibiyim. Araç henüz 3000 km de. Aracı aldığım günden beri kendim  elde yıkarım. Bunun için parlatıcı, spray vs bir yığın ürün aldım ama sakınan göze çöp batarmış misali bugün ön kaputa gelen bir taş malesef kaput üzerinde iz bıraktı.Canım bir hayli sıkkın.

Neyse  olan oldu diyerek hemen kendimi bir folyo film kaplama servisine attım. Amacım kaputu komple film kaplatarak bu tür uygunsuzlukların önüne bir nebze geçmek. 3M film için 450 tl, diğer bir ürün için se 300 tl maliyet bildirdiler ve ikisine de 2 yıl garanti verdiklerini belirttiler.

Tam karar verme aşamasındayken iyimi yapıyorum acaba sorusuyla dükkandan çıktım.Bu kapsamda sizlerden  nasıl bir koruma yaptırmam gereği konusunda yardım rica ediyorum. Öncelikle film kaplatmak doğru bir karar mı? Kaplatılacaksa kalınlık ne olmalı. Firma 3M için biraz da ismi var, çok da diğerlerinden farklı değil şeklinde bir yorumda bulundu. Bu yorum doğru mudur, özellikle takip etmem gereken bir marka var mıdır?

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Abi büyük geçmiş olsun filim kaplatmayı şahsen tavsiye etmiyorum yılda bir değiştirmediniz süretçe ve evet marka ve kalite çok önem taşıyor.nasıl olur bilmem lakin bu tür araçlar için öne takılan görseli hoş olan mika bazı aksesuarlar var onlarıda bir incele derim şu linkte ki gibi birşey

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/ford-kuga-2012-sonrasi-on-kaput-koruyucu-174721277?gclid=COCYrMim98gCFQgGwwodXy4JHA&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

3m de olsa bir süre sonra matlaşma, sararma, çizilme oluyor film üzerinde.

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Ben 2006 yılında aracı aldığımda ziebart'a ön kaputa film kaplatmıştım. Tam 8 yıl kullandım  taş sıçrayan bazı yerlerde kabarma yaptığından geçen yaz söktürdüm. Ne matlaştı nede sökülürken bir sorun çıkardı. Ön kaputu boyatmak daha ucuz olduğu için yeniden yaptırmadım. Kaliteli filmlere hiç bir şey olmuyor,küçük taşlarda oldukça faygası var ama ceviz kadar bir şey siçrar ise pek faydası olacağını sanmıyorumm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Şahsen Babamın kendi aracı 2012 model tiguan'a bende yapdırdım beyaz renk araca kaput koruyucu hemde yarısına kadar şimdi bakıldığında kaputun yarısı sarı duruyor hafifden 2012 yılında bende 300 lira vermişdim ama markasını bilmiyorum markadan fark ederse eğer 3M yaptırın derim.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Abi büyük geçmiş olsun filim kaplatmayı şahsen tavsiye etmiyorum yılda bir değiştirmediniz süretçe ve evet marka ve kalite çok önem taşıyor.nasıl olur bilmem lakin bu tür araçlar için öne takılan görseli hoş olan mika bazı aksesuarlar var onlarıda bir incele derim şu linkte ki gibi birşey

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/ford-kuga-2012-sonrasi-on-kaput-koruyucu-174721277?gclid=COCYrMim98gCFQgGwwodXy4JHA&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Bu ürünü oldukça beğendim. Maliyeti de çok düşük. Yalnız ön cama kadar nasıl koruyor? Yine siyah koruyucuya bağlantılı şeffaf bir film mi var?

Yorum bağlantısı
Aşkın Barçın

Verimli olacağını düşünmüyorum. Hem çok maliyetli hemde estetik görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bu ürünü oldukça beğendim. Maliyeti de çok düşük. Yalnız ön cama kadar nasıl koruyor? Yine siyah koruyucuya bağlantılı şeffaf bir film mi var?

Abi genelde araç seyir halindeyken ağırlıklı ön uç kısımlara taş sekmesi oldu gözlenmiştir .bu üründe o bölgeye yönelik bildiğim kadarıyla cama kadar olan kısımda bir meteryal yok biliyorum ben hatta formda Emre öğüt kardeşimzinde cady var onda takılı aslında odaha iyi bilgi verir

Yorum bağlantısı
Abdullah Şanlı

Arkadaşlar, Merhaba   

2015 Kuga AWD  Aytozu renk biraraç sahibiyim. Araç henüz 3000 km de. Aracı aldığım günden beri kendim  elde yıkarım. Bunun için parlatıcı, spray vs bir yığın ürün aldım ama sakınan göze çöp batarmış misali bugün ön kaputa gelen bir taş malesef kaput üzerinde iz bıraktı.Canım bir hayli sıkkın.

Neyse  olan oldu diyerek hemen kendimi bir folyo film kaplama servisine attım. Amacım kaputu komple film kaplatarak bu tür uygunsuzlukların önüne bir nebze geçmek. 3M film için 450 tl, diğer bir ürün için se 300 tl maliyet bildirdiler ve ikisine de 2 yıl garanti verdiklerini belirttiler.

Tam karar verme aşamasındayken iyimi yapıyorum acaba sorusuyla dükkandan çıktım.Bu kapsamda sizlerden  nasıl bir koruma yaptırmam gereği konusunda yardım rica ediyorum. Öncelikle film kaplatmak doğru bir karar mı? Kaplatılacaksa kalınlık ne olmalı. Firma 3M için biraz da ismi var, çok da diğerlerinden farklı değil şeklinde bir yorumda bulundu. Bu yorum doğru mudur, özellikle takip etmem gereken bir marka var m 

Turhan Bey linkteki seçenekte yardımcı olabilir belki. http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-tas-koruma-plasti-dip-t.r-asf-sprey-400-ml-kargo-bedava-239863505/detay

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim araçta var..Aldığımda sahibi yaptırmış ben böyle aldım yani. Sararma falan yok gayet güzel duruyor. Kaliteli birşey olduğunu söylemişti eski sahibi. Beyaz renk üstünde belki zamanla sırıtabilir ama aytozu gri de sıkıntı yok.. Renkte önemli.

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Okan bizim focus 3 lere yokmu ?

çok yakistiriyorum ben bu aksesuarı

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Okan bizim focus 3 lere yokmu ?

çok yakistiriyorum ben bu aksesuarı

Abi nette araştırdım bulamadım genelde maske çıkıyor şu deri olandan aslında imalatçısı bulunsa belki yaptırıla bilir  :unsure2: bende beğeniyorum ki bana  ögre işlevsel

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...