İçeriğe Yönlendir

Yeni Nesil Pos Yazar Kasa

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

İki farklı bankanın müşteri hizmetlerini aradım bilmiyorlar.

Yeni nesil pos yazar kasa alınıp banka uygulaması yüklendikten sonra banka bu pos cihazından verimsiz pos ücreti kesiyor mu kesmiyor mu? Bilen var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Nihat Bey alınıyor yazılım yüklendikden sonra aylık 25 tl alıyor şuan için sistem otomatik olarak , banka banka değişebilir sanırım bizde bu şekilde .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Eğer bankalar yazar kasa pos için de verimsiz pos ücreti kesiyorsa, esnaf devlet eliyle bankaların tuzağına ittiriliyor sonucu çıkıyor ortaya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bu uygulama kimi zengin ediyor önce bunu düşünmek lazım. İlk resmi izni alınan hangi firma ve hangi isimler var bunlara bakmak lazım. Zaten biz esnaflar visa ( kredi kartı ) kullanımından sonra arkasına fiş kesiyoruz çünkü maliye tarafından elektronik ortamda denetlendiği için bunu atlamıyoruz . Eee o zaman devlet eliyle bankalara itilmişiz çok değil yani

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bu uygulama kimi zengin ediyor önce bunu düşünmek lazım. İlk resmi izni alınan hangi firma ve hangi isimler var bunlara bakmak lazım. Zaten biz esnaflar visa ( kredi kartı ) kullanımından sonra arkasına fiş kesiyoruz çünkü maliye tarafından elektronik ortamda denetlendiği için bunu atlamıyoruz . Eee o zaman devlet eliyle bankalara itilmişiz çok değil yani

Vergilendirme tarafı için yapılan uygulama doğru, ama kredi kartı ile ödeme almayan bir işletme için yazar kasa pos aldırıp mutlaka banka uygulaması yükleteceksin derse o yanlış işte.

Yorum bağlantısı

Vergilendirme tarafı için yapılan uygulama doğru, ama kredi kartı ile ödeme almayan bir işletme için yazar kasa pos aldırıp mutlaka banka uygulaması yükleteceksin derse o yanlış işte.

Vergilendirme tarafını devlet zaten takip edebiliyordu . Yani şöyle fiş kesmeseniz dahi elektronik ortamda denetliyebiliyordu . Yani bunu zorunlu yapacak bir şey yok durduk yere 1100 tl ve 2000 tl arası cihaza para vermek zorunda kalmamız saçma . 

Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

merhaba. ben yazarkasa pos teknikservisinde çalışıyorum ama bu konular bankayla alakalı olduğu için bir bilgim yok.ben işin elektronik kısmıyla ilgiliyim.  hangi marka yazarkasa pos aldınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

bende yazarkasa pos kullanıyorum,2 bankayla çalışıyorum iki bankadan da uygulama paketim olmasına rağmen okc bedeli adı altında 25'er tl ücret kesiyor,her bankada bildiğim kadarıyla var,verimsiz pos ücreti için uygulama paket satın alın hem daha düşük komisyon ödersiniz,bundan ziyade bankayla ilgili bütün dökümanları muhasebenize verin bankaların bu tip kesintileri gider kalemi olarak gelir vergisinden düşülüyoruz bilginize...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

merhaba. ben yazarkasa pos teknikservisinde çalışıyorum ama bu konular bankayla alakalı olduğu için bir bilgim yok.ben işin elektronik kısmıyla ilgiliyim.  hangi marka yazarkasa pos aldınız. 

Ben araştırma aşamasındayım. Hangi marka/modeli tavsiye edersiniz ? f/p olarak

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Ben şu an  pos kullanıyorum (Eski tip) ama bu uygulamanın erteleneceği ihtimali dedikodusu dolaşıyor ortalıkta. O sebepten diğer ihtimalleri araştırmıyorum henüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Henüz almadım, yazar kasa pos cihazına mutlaka banka uygulaması yükletmek gerekiyorsa seyyar olan bir model, banka uygulaması yükletmek zorunlu değilse sabit model en ucuzunu almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Tavsiye edeceğiniz sabit bir model varmı ?

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

ingenico iwe280 modelini kullanıyorum,sanırım piyasadaki en hızlı cihazlardan biri sorunsuz kullanıyorum tavsiye ederim,banka aracılığı ile alınmasını tavsiye etmiyorum bildiğim kadarıyla fazla komisyon alıyorlar...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

ingenico iwe280 modelini kullanıyorum,sanırım piyasadaki en hızlı cihazlardan biri sorunsuz kullanıyorum tavsiye ederim,banka aracılığı ile alınmasını tavsiye etmiyorum bildiğim kadarıyla fazla komisyon alıyorlar...

İngenico güzel cihaz, kullanan müşterilerimiz memnun. İçine istediğiniz bankayı tanıtabilirsiniz. Mobil olduğu için hat bedeli ödeniyor. Komisyon ve POS ücretini bankayla görüşüp, belirli aylık ciro karşılığında alınmamasını sağlayabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Az önce muhasebecim ile görüştüm. Bilmediğim bir şey söyledi.

Yenil nesil yazar kasalar ikiye ayrılıyormuş. Pos özelliği olan ve olmayan varmış.

Ben pos özelliği olmayanı zorunlu olarak alacakmışım, ama istersem pos özelliği olanı da alabiliyormuşum.

İstersen pos özelliği olmayan yazar kasa alıp normal pos cihazınla devam et veya poz özellikli olanı alıp poz cihazını iptal et dedi.

Yani devlet pos özellikli yazar kasayı herkese zorunlu tutmamış.

Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

evet bende onun teknik servisinde çalışıyorum. tavsiye ederim.  şu an belli başlı sorunlar bütün marka yazarkasa poslarda vardır düye düşünüyorum. çünkü yeni çıkmış bir sistem. bizim firmamız bu cihazlar üzerinde hassasiyetle duruyor ve müşterilerden teknik servise onarım için gelen cihazlara üst düzey özen gösteriliyor. emin olabilirsiniz. ergonomik olarakta piyasanın en iyisi biziz diyebilirim. ( ne reklam yaptım be :):) )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...