İçeriğe Yönlendir

2013 Trend Sedan Focus Hk. Yardım

Sarp D. Uygur

Recommended Posts

Sarp D. Uygur

Arkadaşlar, malumunuz Ağustos ayında Connect'imi sattıktan sonra araç arayışları içerisindeydim, dün akşam bir akrabamdan haber geldi ve acil nakit ihtiyacından dolayı aracını satacağını söyledi, fiyatı konusunda sahibinden.com üzerinden yaptığım kıyaslamalara göre bütçeme uygun bir rakamdan aracı alabilirim, lakin aklımda hiç olmayan bir araç olduğu için sizlerden fikir almak istiyorum.

Araç 2013 Model, Trend donanımlı Sedan Focus. Rengi gri, şu an 69 bin km de.

Bu araçlarla ilgili bilinmesi gereken, olan-olmayan donanımlar, eksiler artılar olarak ne düşünüyorsunuz?

Mesela trend-trend x veya titanium-titanium x modelleri var, hangisi tutulan hangisi basit boş olan modeller bunları bilmiyorum, işyeri bilgisayarı da çok siteye engellemeli olduğu için internetten yeterli bilgi alamadım.

(Bu arada araç kazasız ve işlemsiz, rötüş boyası da dahil boyalı veya tamir gören bir yeri yok.)

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Hocam ben focus 3 alacak olsam trend x bakarım en düşük. Trend de bildiğim kadarıyla hız sabitleme yok. Çelik jant yok. Ancak fiyatı piyasasından 4-5 bin lira düşük olmalı ki tercih edilebilsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Hocam ben focus 3 alacak olsam trend x bakarım en düşük. Trend de bildiğim kadarıyla hız sabitleme yok. Çelik jant yok. Ancak fiyatı piyasasından 4-5 bin lira düşük olmalı ki tercih edilebilsin.

Açıkçası Focus benim baktığım modellerden değildi ama rakam dediğiniz civarda olduğu için fırsat olarak değerlendirilmeli mi acaba diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi çelik jant yok.

trend en boş modeli olarak biliyorum. 

ABS, ESP, hava yastığı vs. oluyor mu peki bu modellerde?

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

kardeşim iyi araç Abs,ön iki hava yastığı standart bildiğim kadarıyla ESP olmaya bilir.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

kardeşim iyi araç Abs,ön iki hava yastığı standart bildiğim kadarıyla ESP olmaya bilir.

Valla çok kararsızım abi. Ben almazsam da zaten bugün yarın galeriye verilecek araç. Galeri fiyatına alabilme fırsatından ötürü tercih etmeli miyim yoksa hiç bulaşmamalı mıyım bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Valla çok kararsızım abi. Ben almazsam da zaten bugün yarın galeriye verilecek araç. Galeri fiyatına alabilme fırsatından ötürü tercih etmeli miyim yoksa hiç bulaşmamalı mıyım bilmiyorum..

Kardeşim benim araba dediğin gibiyse fiyatıda çok iyiyse al baktın olmadı piyasa fiyatına sat avantaj avantajdır bence

Yorum bağlantısı
Serkan Erden

aracı piyasa değerinden ucuza alıyorsan durma. yokuş kalkış, çelikjant,sis falan yok ama diğer çoğu şey var. onları zamanla sende takarsın. seni üzmez eğer araç tamiz ise.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Açıkçası Focus benim baktığım modellerden değildi ama rakam dediğiniz civarda olduğu için fırsat olarak değerlendirilmeli mi acaba diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi çelik jant yok.

ABS, ESP, hava yastığı vs. oluyor mu peki bu modellerde?

Rakam ne kadar olacak?  Ona göre daha rahat yorumlayabiliriz.  

Bu arada Focus 3 kasalarda esp standarttır.   Bu araçta da Esp, tvc,  ön yan olmak üzere 4 hava yastığı standart.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Bende Focus3 Trend powershift var..

PowerShift ile yokuş kalkış destek sistemi var..Manuelde bilmiyorum..

Önde 2 airbag yanlardada 2 airbag olmak üzere 4 airbag var..ABS ESP Dinamik Tork Kontrol sistemi vs.standart..Manuel klima var..Şahsen ben dijital klima dışında bir donanım istemediğimden ve fiyat olarak uygun olduğundan tercih ettim..geçen yıl bu zamanlar hatasız kazasız boyasız ilk sahibinden 9.700km.de almıştım 45.000 TL ye..trend x ile arasında 5000 TL civarı fark vardı o dönemde..1 sene geçti bile araba 17.000 km.ye geldi daha bir pişmanlığım olmadı çok şükür..

Ondan önceki arabam 2011 Focus 2.5 Titanium otomatikti..o arabaya görede beni çok daha fazla tatmin etti..Focus2.5 benzinli otomatiğe göre gidişi yakıtı ve ses yalıtımı çok çok çok daha iyi..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Kardeşim benim araba dediğin gibiyse fiyatıda çok iyiyse al baktın olmadı piyasa fiyatına sat avantaj avantajdır bence

+1

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Kusura bakmayın ben bu yorumu anlayamadım?

Neden hız sabitleme ve çelik jant yok diye mi piyasasından 4-5.000 lira düşük olmalı?..

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Araç dizel mi? Eğer öyleyse şirket çıkması olması muhtemel,iyi baktırmak gerek.  Beyaz ve gri trend Focus'lar genellikle şirketlerin tercihi oluyor o yüzdende piyasada bolca var uygun fiyattan bulunduysa şüpheyle yaklaşıp iyice araştırmakta fayda var. 

Onun dışında Trend donanımın benim gözümde en büyük eksiği yan perde hava yastıklarının olmaması. (Trend X donanımda da yok bu,Style ve üstü donanımlarda standart.)

Güzel bir çelik jant ve cam filmi ile görüntüsünü zaten tamamlarsınız, geriye kalan bazı donanımlar zaten zamanla ve maddi olanaklar el verdiği takdirde tamamlanır. Önemli güvenlik donanımlarını zaten barındırdığı için aslında çoğu markanın baz modelleriyle yarışır ( onunla aynı dönemde çıkan baz model Jetta'larda ESP yoktu mesala) 

Burada karar tamamen sizin aslında, ''bana elzem şeyler yeter gerisi olmasada olur'' diyenlerdenseniz temiz ve kazasız olmak kaydıyla alınır paşa paşa binilir trend Focus'a ancak ''donanımsız araba asla'' diyenlerdenseniz ''nereden aldım bunu'' diyebilirsiniz. 

+Donanımdan kastım neleri arayabilirsiniz misal aklıma gelenler;

Hız sabitleyici

Far-Yağmur sensörü

Otomatik park (2013 öncesi Style Plus 2013 ve sonrası Style paketlerde standart, manuel vitesle sadece)

Ön cam rezistansı

Dijital klima (Titanium ve Titanium X'te sadece)

Otomatik katlanan aynalar ve ayna ısıtma

Sony müzik sistemi (Titanium donanımda ayrı paketle satıldı bu sanırım Tekno paket olması lazım)

bunlardan olmazsa olmazınız varsa Trend boş gelir ama yoksa hoş gelir  :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Hem bildik araba, hemde uygun fiyata alınacaksa hiç kaçırmayın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Kusura bakmayın ben bu yorumu anlayamadım?

Neden hız sabitleme ve çelik jant yok diye mi piyasasından 4-5.000 lira düşük olmalı?..

Hayır onu demek istemedim. Tabi bütçe ve zevk meselesi ancak ben focus 3 de asla trend modelini tercih etmezdim. Eğer edecek olsam kelepir denk gelmeli. Piyasası 50 ise 45-46 ya denk gelmeli ki almam için bahanesi olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Rakam ne kadar olacak?  Ona göre daha rahat yorumlayabiliriz.  

Bu arada Focus 3 kasalarda esp standarttır.   Bu araçta da Esp, tvc,  ön yan olmak üzere 4 hava yastığı standart.

Abi rakam bu arabaya galericinin vereceği rakam. Araç akrabamın ve "galeriye vereceğime sen al işin görülsün, araba arıyordun" dediler, bende ondan araştırıyorum.

Araç dizel mi? Eğer öyleyse şirket çıkması olması muhtemel,iyi baktırmak gerek.  Beyaz ve gri trend Focus'lar genellikle şirketlerin tercihi oluyor o yüzdende piyasada bolca var uygun fiyattan bulunduysa şüpheyle yaklaşıp iyice araştırmakta fayda var. 

Onun dışında Trend donanımın benim gözümde en büyük eksiği yan perde hava yastıklarının olmaması. (Trend X donanımda da yok bu,Style ve üstü donanımlarda standart.)

Güzel bir çelik jant ve cam filmi ile görüntüsünü zaten tamamlarsınız, geriye kalan bazı donanımlar zaten zamanla ve maddi olanaklar el verdiği takdirde tamamlanır. Önemli güvenlik donanımlarını zaten barındırdığı için aslında çoğu markanın baz modelleriyle yarışır ( onunla aynı dönemde çıkan baz model Jetta'larda ESP yoktu mesala) 

Burada karar tamamen sizin aslında, ''bana elzem şeyler yeter gerisi olmasada olur'' diyenlerdenseniz temiz ve kazasız olmak kaydıyla alınır paşa paşa binilir trend Focus'a ancak ''donanımsız araba asla'' diyenlerdenseniz ''nereden aldım bunu'' diyebilirsiniz. 

+Donanımdan kastım neleri arayabilirsiniz misal aklıma gelenler;

Hız sabitleyici

Far-Yağmur sensörü

Otomatik park (2013 öncesi Style Plus 2013 ve sonrası Style paketlerde standart, manuel vitesle sadece)

Ön cam rezistansı

Dijital klima (Titanium ve Titanium X'te sadece)

Otomatik katlanan aynalar ve ayna ısıtma

Sony müzik sistemi (Titanium donanımda ayrı paketle satıldı bu sanırım Tekno paket olması lazım)

bunlardan olmazsa olmazınız varsa Trend boş gelir ama yoksa hoş gelir  :)

Araç 1,6 TDCİ, 6 ileri, gel gelelim sis farı bile yok arabada, jantlar teneke jant ve üzeri kapaklı. Araba akrabamın, o da kendine şirket içinde kullanmak için almıştı zaten, kazası boyası hatta rötüşlenen yere bile yok,. Km 70 binde, bakım zamanı yaklaşıyor bu kadar..

Jant, ön arka sis farları, park sensörü, müzik sistemi ve cam filmi gibi uygulamalar olacak gibi eğer bu iş olursa. Onlarsız olmaz çünkü..

Far sensörü yağmur sensörü gibi tembelleştirici özelliklere gerek duymuyorum onları kendim de açar kapatırım ihtiyaç oldukça.

Keşke otomatik, sunroof olan, hız sabitleyici bir araç olaydı demeden de geçemiyorum aslında...

Hem bildik araba, hemde uygun fiyata alınacaksa hiç kaçırmayın derim.

Aynen bilindik araba ve benim niyetim de galeriye gideceğine bizde kalsın. aynı fiyata sana da veririm dedikleri için cazip geldi. Bakalım eğer bu iş olursa pazartesi forumumuza bir Focus daha kazandırmış olacağız.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

yeni focusunuz hayırlı olsun. bu sayfalarda forumun tozlu tarihine gömülsün  ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

yeni focusunuz hayırlı olsun. bu sayfalarda forumun tozlu tarihine gömülsün  ;)

Teşekkür ediyorum :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...