İçeriğe Yönlendir

Hızlanma Problemi

Huseyin CAN

Recommended Posts

Huseyin CAN

Merhaba değerli forum üyeleri. Aracım 2005 model 1.4 tdci 135000km de ancak şöyle bi sorun var aracım 150 km hıza kadar zorlanmadan çıkıyor devir saaati 3500 de takılıp kalıyor. Aynı model aracı kullanan arkadaşlarım limit sonuna kadar yol alabildiklerini söylüyorlar. Aracımda ne gibi bir sorun olabilir. Saygılar...

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Hüseyin rampa aşağı denedin mi düzde 150 den sonra ciddi yavaş hızlanıyor bizde de öyleydi limit sonuna kadar yol alanları merak ettim he 210 mu kasıt düzde hayatta yapmaz da ondan sordum

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Aracında yazılım yok muydu senin ? Haritayı o şekilde ayarlamış olabilirler. Kendi aracımda 4000 rpmde son buluyor araç daha da ilerlemiyor. Hız 170 lere tekabül ediyor...

Yorum bağlantısı
Huseyin CAN

Evet rampa aşağı 160 ları falan görebiliyorum. Yazılım var alperim ama böyle bi sıkınti yaşıyorum şimdi işte. Limitör yok rampa aşağı gaz yemede sıkıntı yok. 180-185 leri rahat görmesi gerekmiyormu.

Yazılımı attırmadan öncede böyle bi sıkıntı yaşıyordum. Yazılım ile aradaki hızlanma arttı sadece

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Evet rampa aşağı 160 ları falan görebiliyorum. Yazılım var alperim ama böyle bi sıkınti yaşıyorum şimdi işte. Limitör yok rampa aşağı gaz yemede sıkıntı yok. 180-185 leri rahat görmesi gerekmiyormu.

Yazılımı attırmadan öncede böyle bi sıkıntı yaşıyordum. Yazılım ile aradaki hızlanma arttı sadece [emoji3]

Yazılımla birlikte rahat geçmesi lazım Hüseyin kat dolu yüksek ihtimal bizimkiyle rampa aşağı 180-190 arası görmüştüm düzde 160 da kesiliyodu yazılımı kime yaptırdın
Yorum bağlantısı
Huseyin CAN

Drecu erayım. Araç gayet seri ama 150-155 düz yolda tıkanıp kalıyor. Rampa aşagı hızlanmada sorun yok. Düzlükte neden gitmez onu çözemiyoruz. Yazılımsal hiçbir problem yok. Acaba aerodinamic yapımı müsade etmiyor.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Drecu erayım. Araç gayet seri ama 150-155 düz yolda tıkanıp kalıyor. Rampa aşagı hızlanmada sorun yok. Düzlükte neden gitmez onu çözemiyoruz. Yazılımsal hiçbir problem yok. Acaba aerodinamic yapımı müsade etmiyor. [emoji3]

Kardeşim gitmesi lazım Furkanda bi golf vardı fsi 115 lik deli etti 120 yi geçmiyodu araba kaç tane usta dolaştı motor açmaya kadar teklif ettiler en son biyere gitti katı temizletti araba canavar oldu eskisinden daha iyi bi baktır derim zaten yazılımda var iptal et gitsin :)

İptalse bişey diyemicem ama 150 lerde kalmamalı yazılımlı makina

Yorum bağlantısı
Huseyin CAN

Kardeşim gitmesi lazım Furkanda bi golf vardı fsi 115 lik deli etti 120 yi geçmiyodu araba kaç tane usta dolaştı motor açmaya kadar teklif ettiler en son biyere gitti katı temizletti araba canavar oldu eskisinden daha iyi bi baktır derim zaten yazılımda var iptal et gitsin :)

İptalse bişey diyemicem ama 150 lerde kalmamalı yazılımlı makina

anlam veremiyoruz kardeşim. acaba turbo surekli basınç ta hava mı kaçırıyor. öyle olsa ses yapar diymi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

anlam veremiyoruz kardeşim. acaba turbo surekli basınç ta hava mı kaçırıyor. öyle olsa ses yapar diymi.

Hüseyin kardeşim düz yol 160 km çok rahat görüyor benim aracım. debriyaj baskı balata yeni değiştim 130 bin kilometrede aracım 2011 model 1.4 68 bg dizel fusion.  Turbo veya debriyaj baskı balatanda sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Muhammed Inan
(düzenlendi)

Drecu erayım. Araç gayet seri ama 150-155 düz yolda tıkanıp kalıyor. Rampa aşagı hızlanmada sorun yok. Düzlükte neden gitmez onu çözemiyoruz. Yazılımsal hiçbir problem yok. Acaba aerodinamic yapımı müsade etmiyor.

tarihinde Muhammed Inan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Korcan Güneş

ben düz yolda 200 ü gördüm ford fusionumla  5.5-6 arasındaydı devir daha da gitmedi yokuş aşşağıda 210-220 civarını görebileceğimi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...