İçeriğe Yönlendir

120 Km Sonra Titreme

Ömer Uğurlu

Recommended Posts

Ömer Uğurlu

arkadaşlar aracımda 120 den sonra dreksiyonda titreme oluyor, aracın önüde hafif titrediğini hissediyorum, aracımın alt takımlarını yeniledim rot balasn yaptırdım ama bu titreme yine gitmiyor lastiklerim de iyi çok eski değiller, bu titreme nelerden olablir tşklr

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba,

Balansa rağmen titreme düzelmiyorsa:

1- Lastikleri çapraz biçimde ön arka deneyin.

2- Düzelme olmaz ise salıncaklara, rot kollarına, yürüyen aksama komple baktırın.

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Balanslar bazen tutmama yapabiliyor öncelikle lastiklerin durumu çok önemli telkırığı balon yüzeysel bozulma vs gibi balan ayarını araç üzüerindemi yapyırdınız yoksa lastikler dışarıdayken mi araç benimde 3. Seferde araç üzerinde yapılınca düzeldi eğer teker poryalarında eğiklik varsa ondan da yapabilir porya yamuksa disklerinizi tornalatmanız bir nevi yardımmcı olabilir saygılarımla

Yorum bağlantısı
Ömer Uğurlu

bugun gittim tamirciye balans ayarından dedi yaptırmıştım rot balans ama tekerler sökülerek yapılmıştı tekrar yaptıracağım, alt takımları ve ön takımları değiştirdim yazın 

Yorum bağlantısı
Ulku Kutsal Onder

rot balans tan olur bendede vardı yeni yaptırmıştım 4 lastik değiştirip adam dediki abi biz arkadalara yapmadık ayar :D 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Balans, lastik yamukluğu, jant yamukluğu, aks eğriliğine kadar yolu var...

Yorum bağlantısı
Ömer Uğurlu

aks sağ taraf komple sıfır, alt takım bakımıda yapıldı rotlar rot başları vb. sanırın yeni jant hevesi var mondeomun :)

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

aks sağ taraf komple sıfır, alt takım bakımıda yapıldı rotlar rot başları vb. sanırın yeni jant hevesi var mondeomun :)

Aks in sıfırını ne kadara aldınız.

Yorum bağlantısı
Uğur Keklik

Çelik (alaşımlı) jantlarda sık görülen bir durum, araç üzerinde balans ayarı yaptırın.

Yorum bağlantısı
Ömer Uğurlu

Aks in sıfırını ne kadara aldınız.

ankaradan almıştım yazın 200 tl ye 

Çelik (alaşımlı) jantlarda sık görülen bir durum, araç üzerinde balans ayarı yaptırın.

inş bi ara yaptıracağım uğur bey, 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sabri Kalem

arkadaşlar aracımda 120 den sonra dreksiyonda titreme oluyor, aracın önüde hafif titrediğini hissediyorum, aracımın alt takımlarını yeniledim rot balasn yaptırdım ama bu titreme yine gitmiyor lastiklerim de iyi çok eski değiller, bu titreme nelerden olablir tşklr

Yorum bağlantısı
Sabri Kalem

Merhaba ömer kardeşim. Aynı sorun bende de vardı. Memlekete gitmek üzere iken çok kişinin yonlendirdigi lastikçiye gittim.durumu anlattim. Tamam dedi balans ayarı ile duzeltiriz sıkıntı yok dedi. Yaptı ayarı. Beraber test ettik.yine 120 de titreme var. Abi sorun akslardadır diye kıvırdı. Başka bir lastikçiye gidip arka ile ön lastikleri yer degistirmesini istedim. Sökmüşken balans ayarına baktı. Abi ayar yapılmamış dedi ve tekrar yaptı. Bu sefer baktım 120 den önce titreme yapıyordu. Lastikler çok iyi görünmesine rağmen tel atmış dediler. 8 ay sonra petlas lastik takımı aldım. Kökten çözüm oldu. 180 de bile en ufak titreme yok. Bilginize

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...