İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Sadece Rolantide Titreme Sorunu

Kutlu Varmaz
Çözüme git Kutlu Varmaz tarafından,

Recommended Posts

Kutlu Varmaz

Huseyin bey yazilim guncellemeyi nereye yaptirdiniz ve makine baglaninca aracta yazilim guncelleme sonrasinda titreme sorunu veya yakit tuketimi sorunu gibi durumlar degisecek diye bir ön bilgi verdi mi cihaz?

Yorum bağlantısı
Kutlu Varmaz
(düzenlendi)

bence de krank kasnağını kontrol ettirin. kompresyon testi yaptıra biliyorsanız yaptırın. enjektörler programlana bilir. birde araçla seyir esnasında üçüncü vites ile giderken devir saati üç bine gelince gazdan ayağınızı çekin bin beş yüz devire gelince tekrar üç bin devire çıkın bunu tekrarlıya bildiğiniz kadar tekrarlayın.

Yaşar bey bu 3. Viteste yapacagim yuklenmeler ne ise yarayacak tam olarak anlatabilir misiniz? tarihinde Kutlu Varmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
(düzenlendi)

Huseyin bey yazilim guncellemeyi nereye yaptirdiniz ve makine baglaninca aracta yazilim guncelleme sonrasinda titreme sorunu veya yakit tuketimi sorunu gibi durumlar degisecek diye bir ön bilgi verdi mi cihaz?

Ben direksiyon kutusunu tamir ettirmiştim başka bir serviste. Sürekli direksiyonla ilgili tedirgin davranıyor, anormallik var mı diye hassas davranıyordum. Biraz titreme hissettim. (Belki de daha önce de böyleydi.) Tuncay ustayı Ankara'daki arkadaşlar çok övüyorlardı. Ben de emin olmak için Tuncay Ustaya rölantide iken direksiyonda hafif bir titreme var dedim. Çalıştırdı baktı, dizellerde bu titreme normal dedi. Ancak yazılım güncellemesi yaptı, 10 dakika rölantide çalıştırarak kalibrasyon yaptı. Sanki psikolojik gibi ama o titremeyi hissetmedim.

Yakıt tüketimi veya titreme ile ilgili bilgi almadım.

tarihinde Hüseyin Maviş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutlu Varmaz

Arkadaşlar iş yoğunluğu nedeniyle araca bir müdahale yaptıramadım. Sorunu çözdüğüm zaman buraya yazacağım. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Unuvar

Bizim 2005 Modeldede aynı şekilde sallanıyor öyle bir sallanıyor ki çalıştırıp hafif gaz verdiğimde koltuk masaj yapıyor :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • Çözüm
Kutlu Varmaz

Merhaba arkadaşlar. Rolantide tireme problemini volant (komple set baskı balata dahil) değiştirerek giderdim. Şu an aracım saat gibi bilgilerinize :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Enes Bozat
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar. Rolantide tireme problemini volant (komple set baskı balata dahil) değiştirerek giderdim. Şu an aracım saat gibi bilgilerinize :D

Geçmiş olsun usta bende komple volantla birlikte baskı balatayı dün değiştirdim ancak düzelme olmadı aynı şekilde titreme devam ediyor, anında mı çözülmüştü sorun 3 4  gün sonra mı acaba

Ek olarak kütahya da bu güncelleme işinin risk teşkil ettiğini söylediler mi acaba 

tarihinde Enes Bozat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cihangir Yazıcı

Selamlar bu club begenerek takip ediyorum

Bendede aynı prb var araç 2006 model cmax 1.6 tdi otomatik vites

bizde baska balata yok sanırım. 3 ay önce motor takozunu büyük olanı degiştirttim düzelmişti

ama gine rolentide titreme baş gösterdi. enjektörleri gecen sene ayarlattım pek sorunlu degildi corbon clean yapıldı 1 yıl önce

benim yogunlaşmam gereken yer neresidir sizce motor kulagı 1 adetmidir ben büyügünü degiştirdim başka kulak varmıdır.

yazılım level 0611 olarak gözüküyor.  istanbul anadolu yakasında baktırabilecegim tanıdık usta varmıdır malum işinden anlaya.

16 ocakta otokoça verdim sevdiler beni biraz. akü maf sensörü elektro valf degişimine 1700 tl ödedim :))) acımasızlar biraz.

saygılarımla üstün tecrubelerinizi bekliyorum. ne yapmamı önerirsiniz...

Yorum bağlantısı
Kutlu Varmaz

Geçmiş olsun usta bende komple volantla birlikte baskı balatayı dün değiştirdim ancak düzelme olmadı aynı şekilde titreme devam ediyor, anında mı çözülmüştü sorun 3 4  gün sonra mı acaba

Ek olarak kütahya da bu güncelleme işinin risk teşkil ettiğini söylediler mi acaba 

Enes bey benim aracımda ki titreme anında kesildi. Yani 2-3 gün beklemedim. Zaten volant mekanik parça olduğundan adaptasyon süreci olmaz muhtemelen. Sizin sorununuz motor takozu veya enjektörlerden kaynaklı olabilir mi acaba.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Enes Bozat
On 10.04.2016 at 22:28, Kutlu Varmaz yazdı:

Enes bey benim aracımda ki titreme anında kesildi. Yani 2-3 gün beklemedim. Zaten volant mekanik parça olduğundan adaptasyon süreci olmaz muhtemelen. Sizin sorununuz motor takozu veya enjektörlerden kaynaklı olabilir mi acaba.

Hocam enjektör bakımı yaptırdım %80 azaldı titreme ancak aracımda şarj dinamosuyla ilgili bir sıkıntı olmuştu bu titreme de ondan sonra başladı bu sebeple şu yazılım güncelleme işini de yaptırmak istiyorum. Eskişehir otokoç güncelleme diye bir şey yok bu arabada diyorlar, geçiştiriyorlar. Oraya takıldı aklım, bir güncelleme yapsak içim rahatlayacak, şu sizin ustayla bir de ben görüşsem :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...