İçeriğe Yönlendir

Asus Zenfone 2 Laser 5 (Ze500Kl)

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Telefonu aniden telefonsuz kalınca Bimeks'teki arkadaşımın tavsiyesiyle aldım. 

https://www.asus.com/tr/Phone/ZenFone-2-Laser-ZE500KL/

Dün kurdum ve bir gündür kullanıyorum. Artılarını ve eksilerini ve özelliklerini kısaca belirtmek istiyorum.. 

Öncelikle şunu belirtmeliyim.. Tamamiyle bir fayda performans ürünü.. 

Çift hatlı. 

1.2 quad core işlemci, 2 gb ram, 16 gb hafıza, 128 gb ek hafıza desteği, 2400 mAh pil,  5" ekran, 13 mp arka - 5 mp ön kamera. Gorilla glass 4 ekran. 1280x720 çözünürlük vb ana özellikleri var. Cihaz 5.0 Lolipopla geliyor. 

Telefonu farklı kılan ana unsurlardan birisi Laser odaklama ile çalışan kamerası, 0.2 saniyede odaklayabilen ve seri çekimde 18 saniyede 100 poz çekebilen bir kameraya sahip.. Testlerimde gördüğüm kadarıyla, mükemmel bir makroya sahip. homojen bir flaş ışığı var ve Otomatik, manuel, hdr, güzelleştirme, düşük ışık, gece, alan derinliği panorama, el hareketiyle veya gülücükle poz yakalama yavaş çekim vb bir çok seçim sunuyor. Video çekimi 1920x1080 full hd.

Telefonu farklı kılan diğer özellikler ise özellikle Lg kullananların çok iyi bildiği ve yine bir çoğunuzun bilebileceği bir çok özelliği barındırması..

Aklıma gelen bir kaç tanesini sıralayacak olursam..

Ekrana çift tıklama ile uyuyup, çift tıklama ile uyanabilmesi.

Lg deki gibi telefonun arka kapağında yer alan ses kısma ve açma tuşları ile telefonu açmadan kamerayı açıp fotoğraf çekebilmesi.

Tek renk led bildirim ışığı

Kilit ekranına üç uygulamanın kısa yol olarak atanabilmesi. (telefonu açmadan direk bu uygulamalara girebilme)

3 adet hava durumlu canlı widget bir çok canlı widget ekranı..

Uygulamaların otomatik gruplanabilmesi ve ister grup olarak ister ayrı olarak görüntülenebilmesi.

Güzel bil telefon çevirici (Bir çok telefon Ö harfini getiremiyor rehberden)

Güç ayarlarının 5 ana şekilde ve çok sayıda kombinasyonla programlanabilmesi (pil seviyesine göre güç harca, uykudayken şunları çalıştır bunları çalıştırma, diğer üstün tasarruf modları vs. Tek tek şu uygulamayı çalıştırma diyebiliyoruz.

Ses kalitesini çok beğendim, bas tiz ve bunlara ilave eqo ayarlarının yapılabilme imkanı var.

Radyo yok biliyordum ama var, Radyo kurulu geliyor.

Telefon ısınmıyor, ne ekranı ne kendisi.. Pil tüketimini gerçek anlamda yorumlayamayacağım ama gördüğüm kadarıyla yeterli.

Bir çok renk kombinasyonu ile tamamiyle kişisel renklere ulaşmak mümkün telefonda.

Ayna uygulaması gördüm, farklı geldi.. Ön kamerayı açıyor.

Çocuk modu ve misafir modları var.

El ile yazarak not almayı sağlayan bir not defteri.

Fotoğrafları işlemeye yarayan foto collage uygulaması.. Mükemmel işler çıkarıyor.

Tüm telefonu veya sadece istenenleri yedekleme imkanı. 

Pc ve tablet ile senkronizasyon

Akıllı kılıf ayarları. 

Uydu bağlantısında çok başarılı olduğunu gördüm. 

Kolay mod. 

Tek el modu

Sınırsız ses ve bildirim ayarları. 

Eldiven modu

Ayrı ayrı uygulamaları kilitleyebilme imkanı

Kullandıkça öğrenebilecek onlarca kişiselleştirme ayarı.. 

799 liraya Hepsiburada.com'dan aldım..  http://www.hepsiburada.com/asus-zenfone-2-laser-5-p-TELCEPASZENL5GR-K

Ben çok beğendim... 

İnceleme videosu https://www.technopat.net/2015/11/11/asus-zenfone-2-laser-incelemesi/

1164c28d10932066974367c489802338.jpg

7e538905b27d99f79cd9fd5e2526cb31.jpg

cf707f5d323c949efa33090725a5742d.jpg

ac86fe598822ea997f9da00eb48258d9.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ortam sesi?

Mehmet kaya ile görüştüm. Bunca yıldır seni en net bunda duydum dedi,
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

hayırlı olsun, Servetin bunu test etmesi lazım, bir bu kalmıştı denemediği. malum ayda bir telefon yetmiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun abi, fiyatına göre oldukça iyi, babama en yüksek donanımlı zenfone 2 aldık, birine hediye gelmiş şirketinden 4 gb ram li olan zf2, 900 tl ye.

Arayüzü çok keyifli, kamera güzel, ses oldukça yüksek, güle güle kullan abi

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet kaya ile görüştüm. Bunca yıldır seni en net bunda duydum dedi,

Aynen abi.

Güle güle kullan abi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aha dedim, satılık bölümünde yine derken, memnuniyet geldi demek :)

Arıyorum

Ee, ne konuştunuz?

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Hayırlı olsun abi, fiyatına göre oldukça iyi, babama en yüksek donanımlı zenfone 2 aldık, birine hediye gelmiş şirketinden 4 gb ram li olan zf2, 900 tl ye.

Arayüzü çok keyifli, kamera güzel, ses oldukça yüksek, güle güle kullan abi

Aslında zf2 kamerayı pek beğenmedim ben renkler okadar canlı gelmedi 1300 bandında ki cihazlarA göre düşük geldi ama akicilik çok güzel biraz inceliyor cihazı camera olarak Casper via zf2 den daha kaliteli çekiyor ozan
Yorum bağlantısı

Aslında zf2 kamerayı pek beğenmedim ben renkler okadar canlı gelmedi 1300 bandında ki cihazlarA göre düşük geldi ama akicilik çok güzel biraz inceliyor cihazı camera olarak Casper via zf2 den daha kaliteli çekiyor ozan

Renk ekrandan kaynaklı biraz bence, güzel ışık altında çok iyi çekiyor, bayağı keskin netliği, casper ı marka yüzünden tercih etmedik, ısınamadık
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aha dedim, satılık bölümünde yine derken, memnuniyet geldi demek :)

Ee, ne konuştunuz?

32 dakika konuştuk. Cihaz fena. Zerre ses deformasyonu yok ısı yok, htc elimde yandı bu geçen sürede. Ben begendim
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Renk ekrandan kaynaklı biraz bence, güzel ışık altında çok iyi çekiyor, bayağı keskin netliği, casper ı marka yüzünden tercih etmedik, ısınamadık

Telefon büyük olsa via yi alırdım markaya bakmam artık ben kamera güzel olsun kasmasin yeter bana göre ☺☺☺ 1000 tl altı bi cihaz için değer nasip olursa yılbaşından sonra meiuzu mx5 dusunuyorum
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

32 dakika konuştuk. Cihaz fena. Zerre ses deformasyonu yok ısı yok, htc elimde yandı bu geçen sürede. Ben begendim

Konuşma kaydetme de varmış :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konuşma kaydetme de varmış :)

Kayıt yok kayıt yok

32dk da ne konuştunuz? Bu forumun bunu bilmeye hakkı var.

Emmi, yolladığın wav dosyası bu konuşma içeriği miydi yoksa? Du ben bi youtube'a yükleyeyim şunu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu konuşmadan ekmek çıkmaz Sani [emoji1]

Aman ya, bende benim konuşmaları yükleyeyim bari, forum şenlensin :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben 5" psikolojik sınırımdan dolayı diğer cihazlara bakamadım. 5" olup güçlüsü olsa onu alırdım.
Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

önceki zenfone larda şarjın az gitmesi sıkıntısı vardı. bunda nasıl?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

önceki zenfone larda şarjın az gitmesi sıkıntısı vardı. bunda nasıl?

Kıyaslaması yarın.

Akşamı bulursa iyidir. Disco yeni pil ile Saat 2~3 de bitmiş oluyordu.

Yorum bağlantısı

Emmi hayırlı olsun cebinde paralansın. İlk seri zefone'lardan çektiğimiz kadar hiç bişeyden çekmedim, umarım kısa zamanda bozulmaz. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...