İçeriğe Yönlendir

Tabletler

Misafir

Recommended Posts

Konu basligini bulamadim. Ipad retinayi uzun yillar kullandim. 3 ay once yollari ayirdik. Nasil olsa bir tane alirim diyordum 3 senede piyasa cihaz cok secenek yok hale gelmis.

Acikcasi 1000 tl ustune cikmak istemiyorum. Oyun oynamam. Foruma bakar, nette gezerim. Is icin kullanmayacagim. Hassasiyetim 2k ekran olsun. 8 veya 10 inc farketmez.cok ama ayni fiyata buyuk olani tercih ederim.

Samsung ilk tercihim olacakti ki modelleri gordukce birbirini takip etmeyen seriler beni korkuttu. Nette surekli guncelleme konusunda Turkiyedeki modellerin unutuldugu yaziyor.

3 aydir 3 gun bakip tatmin olmadigim icin 20 gun ara veriyorum. Sonra bakalim tekrar diyorum. Model o kdadar cok ki bir once fena degil dedigim modeli unutuyorum.

En aklima yatan asagidaki model. Samsung t700 8.4" olan ama guncel bir model mi, alternatifi var mi, fiyati uygun mu cok anlayamadim. Kullanan varsa kullanici yorumlarini, diger markalardan tavsiye edecek varsa goruslerini almak isterim. Almadan da hayat geciyor ama note4 ekraninda gozlerim bozulacak iyice:)

Saygilarimla.

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-galaxy-tab-sm-t700nzwatur-8-4-in%C3%A7-3-gb-16-gb-android-4-4-kit-kat-tablet-pc-beyaz-1123638.html

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Windowsmus:) Fiyat iyi ama bazi tablet uygulamalari nedeniyle android ya da ios daha cazip

Mesela ev sinema sistemini kontrol edebilmek icin bilgisayardaki arayuz gelistirilmiyor ama digerlerindeki programlar cok daha yetenekli. Tesekkur ederim tavsiye icin. Fiyat konusunda haklisiniz..700 alti bence cok ideal.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

al bir aypad keyfine bak son model olmasına gerek yok

700 ler diyorsan ipad mini eski seri al.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

al bir aypad keyfine bak son model olmasına gerek yok

700 ler diyorsan ipad mini eski seri al.

Bulsam o fiyata alacagim da ancak ikinci el olur sanirim. Apple dolar kurundaki yukselisi fiyatlara yansitti. Ipadin pili degismedigi icin ikinci ele de girmek istemedim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
(düzenlendi)

ben boyle durumlarda akakçe sitesindeki o katagorideki en popüler aramalara bakıyorum, çünkü ne kadar araştırırsam araştırayım yine en fiyat performans oranlısı ilk bi kaç seçenekten biri oluyor :)

http://www.akakce.com/tablet.html

tarihinde Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

2. el düşünürseniz bende Samsung galaxy note 10.1 var. Geçen sene almıştım. 3-4 ay kullandım. O zamandan beri kenarda duruyor.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Evren abi ,

Cep telefonunda vs tamamen androidciyim ama tablet konusunda özellikle bahsettiğin ihtiyaçlara ipad'dan iyisi yok.  Hiç maceraya girme. eski bir ipad2 bile alsan birçok android tabletten daha konforlu kullanırsın.  :good1:

Yorum bağlantısı
Olcay Ergül

http://www.hepsiburada.com/apple-ipad-air-2-16gb-9-7-wifi-gumus-retina-ekranli-tablet-mglw2tu-a-p-BD801992-GUMUS

bir i pad in yerini ancak başka bir i pad tutar.Kendinde söylemişssin uzun yıllar retinayı kullandım diye 5000 tl lik bi android de alsan maksimum 2 yıl kullanabilirsin. 2. yıla kalmadan 2 sayfasına seramoni ile geçecek. Ama o ayrılık yaşadığın i padin bile eminim sanırım sorunun pil olmasına rağmen çatır çatır çalışıyordur.

Yorum bağlantısı

Evren abi bende samsungda var ipadde bence samsung yada x bir marka alma ipad2 al yada air ama ipad al samsungla ipadi çok yakın tarihlerde aldım samsung şuan inanılmaz yavaş hiç bişey yüklü bile değil ipad jet :)

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Evren Abi bende senin gibi arada kaldım o kadar çok çeşit olmuş ki ona bakıyorsun tamam derken yeni bir tane görüyorsun. Karar verince bana da söyleyi ver, yoksa bu gidişle tablet başka bahara kalacak..  :)

Yorum bağlantısı

Evren Abi bende senin gibi arada kaldım o kadar çok çeşit olmuş ki ona bakıyorsun tamam derken yeni bir tane görüyorsun. Karar verince bana da söyleyi ver, yoksa bu gidişle tablet başka bahara kalacak..  :)

Dün teknosaya gittim, samsung t700'ü görmek için. Ekran aşırı kontrastlı ama çok keskin. Boyut da güzel. Ama kampanya fiyatı 799'dan 999'a çıkmış. Ipad air 1299'du. Şu anda kağıt üstünde en iyi tablet Samsung Note P602 10.1 2014 Edition. Tahmin edileceği gibi piyasada 0'ı yok. Hem wi-fi, hem data hattı ile çalışıyor. Telefon özelliği yok ama yurt dışındaki modelinde olduğu için yazılımla açmışlar. Bir de 12.1 olanı var aynı tabletin. Ancak sanki bu tabletler çıktığı tarihte piyasanın önüne biraz geçmiş gibi, şu anda muadilleri veya devam eden serileri yok. Mesela t-800 modeli ile en güncel sanırım S2 tablet arasında özellik anlamında işlemci ve pil hariç çok fark yok. Fiyat 300tl farkediyor ama kalemli tablet devrini sanırım kapattılar. 

Kendi tabletim 32gb, w,-fi ve 3g'li ıpad'di. Şimdi 16gb olanı, 3g'siz 1300TL en ucuzu. Ben alırken ne güzel az modeldi ve fiyatı da bu şekilde yüksek değildi. Ipad'in pro'su 55" tv fiyatına gelmiş. Tablet tamam çok pratik ama fiyatı ile otalama bir laptop alındıktan sonra anlamı kalmıyor. Zaten telefon note4;  5.7" ekranı ve diğer özellikleri ile 6 aydır ıpad yerine diğer işleri görüyor. Biraz daha bekleyelim bakalım Aralık kampanyalarını. Eğer fiyatlarda ısrar ederlerse yeğenlerime PS4 alırım. Onlar daha çok sevinirler:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Evren abi bizde sm-t800 var tamam hızı falan iyi ama bilemiyorum gerçekten bu androidler apple kadar başarılı mı değil mi anlayamadım. Kağıt üstünde her şeyi üstün görünüyor ama hakkını veremiyor gibi...

Ayrıca bu tableti lolipop'a hiç güncellemediler. Sözde yepyeniydi tablet, hiç değişiklik olmadı.

Bu tabletin tek sevdiğim yanı ekranı ikiye bölüp aynı anda iki şeyi birden yapabilmesi.

Bence android alırsanız Samsung almamaya çalışın. Eminim daha iyileri vardır.

Bu arada iş yerimde biri daha almış benimkinin aynısı lakin onda 3g özelliği de vardı..

Yorum bağlantısı

Evren abi bizde sm-t800 var tamam hızı falan iyi ama bilemiyorum gerçekten bu androidler apple kadar başarılı mı değil mi anlayamadım. Kağıt üstünde her şeyi üstün görünüyor ama hakkını veremiyor gibi...

Ayrıca bu tableti lolipop'a hiç güncellemediler. Sözde yepyeniydi tablet, hiç değişiklik olmadı.

Bu tabletin tek sevdiğim yanı ekranı ikiye bölüp aynı anda iki şeyi birden yapabilmesi.

Bence android alırsanız Samsung almamaya çalışın. Eminim daha iyileri vardır.

Bu arada iş yerimde biri daha almış benimkinin aynısı lakin onda 3g özelliği de vardı..

Anlaşılan beklemek en iyisi Emre. Kullandığım ıpad'de son zamanlarda performans konusunda problemliydi. Yani 2 sene sonra hepsi bir şekilde yeni cihaz alınması için sos veriyor. Boyle cihazları sevmiyorum. Para tuzağı oluyor. Çok kullanışlı ama tüketiciyi sömürüyor. Mesela bir DSLR footğraf makinesi al. 5 yılı rahat çıkarır ama bunların teknolojik ömrü 6 ay, ekonomik ömrü 2 yıl.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Anlaşılan beklemek en iyisi Emre. Kullandığım ıpad'de son zamanlarda performans konusunda problemliydi. Yani 2 sene sonra hepsi bir şekilde yeni cihaz alınması için sos veriyor. Boyle cihazları sevmiyorum. Para tuzağı oluyor. Çok kullanışlı ama tüketiciyi sömürüyor. Mesela bir DSLR footğraf makinesi al. 5 yılı rahat çıkarır ama bunların teknolojik ömrü 6 ay, ekonomik ömrü 2 yıl.

Saygılarımla.

+1

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Saygılarımla.

Uzun süre dayanım için diz üstü bilgisayarı tavsiye ederim, baştan performans olarak en iyisi olmasada orta karar uygun bi tane alırsanız yıllarca gidiyor. Ben 4-5 sene önce almıştım şimdiki İ5 pc mi (1400 tl civarına), halen performans olarak çok iyi, bi çok oynu grafikleri abartmadığın sürece oynuyorsun. Tabi tabletin rahatlığında değil ama performansları çok iyi oluyor, tercih meselesi.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Uzun süre dayanım için diz üstü bilgisayarı tavsiye ederim, baştan performans olarak en iyisi olmasada orta karar uygun bi tane alırsanız yıllarca gidiyor. Ben 4-5 sene önce almıştım şimdiki İ5 pc mi (1400 tl civarına), halen performans olarak çok iyi, bi çok oynu grafikleri abartmadığın sürece oynuyorsun. Tabi tabletin rahatlığında değil ama performansları çok iyi oluyor, tercih meselesi.

Laptop var. Hem evde hem iste kullaniyoruz ama pratiklik icin 2012 yilinda tablet ile tanistim. Alana kadar aslinda biraz fuzuli oldugunu dusunuyordum ama bazen işim icin de laptop yerine tableti kullanabilme dusuncesiyle de 3g'li tercih ettim. Kullanmaya basladiktan sonra aslinda adigim en kullanisli cihazlardan biri oldugunu gordum. Tabi aradan zaman gecince, telefonlar gelisti mesela en basitinden forunu internet yerine tapatalktan takip etmeye basladim yani uygulamalar da giderek pratiklesti. Bu arada tablet ise performans dusuklugu nedeniyle giderek acilmamaya basladi. Ozellikle note4 sonrasi tablet benim icin guncelligini yitirdi. Yine de evde el altinda kullailabilir bir tablet olsun dedim ama fiyat/performans konusunda dogru konumlanamamis onlarca tablet modelinin sadece kafa karistidigini goruyorum.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Konu benim uzmanlık alanım arkadaşlar tablette tab s serisi samsung için bir milattır yaklaşık 1 yıldır hem kendim kullanıyorum hemde yaklaşık 800 adet sattım hiç geri dönüş olmadı renk ve 3g dışında cihazda devrim niteliğinde olan şey ise cep telefonu ve televizyonlardan sonra 2560x1600 süper amoled bir ekrana sahip olması ve 3gb bir ramle gelmesi lütfen artık elma sevdasından vazgeçin hatırlatmakta fayda var işlemcisini samsungdan ekranınıda lg den alan bir cihaz ve absürük kazık fiyatlara satılıyor tab s çıkmadan önce bende tanıdıklarıma elma tavsiye ediyorum ama görmeyenler fırsat bulduklarında tab s i bir incelesinler birde kasıyor muhabbetini bıraksınlar cihazı çok mimar müşterilerime sattım projelerini açıp baktılar gelip çoğu teşekkür etti evren t700 en doğru karar bulamazsan bana ulaş yardımcı olayım içinde ücretsiz gelen hancom ofis ve flash bellek desteği sayesinde benim gibi evdeki bilgisayarı emekliye ayırırsın[emoji1] [emoji106]

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben bundan 3-4 sene önce Çin den ONDA marka tablet aldım. Şuanda bile çok hızlı. Bataryasını da kendim değiştirdim. Yoluna devam ediyor. Yeni bir tablet alma ihtiyacım olsa yine Çin den alırdım. Benim oradan aldığım özelliklerde ki tablet ancak 2 yıl sonra Türkiye de satılır hale gelmişti. Şimdi bakmadım ama eminim ki yine öyledir.. ONDA markası Çin de Sony gibi muamele gören bir markadır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...