İçeriğe Yönlendir

Opel Astra 1.6 Enjoy Twinport Hakkinda Acil

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Arkadaslar merhaba, 2005 model 1.6 enjoy twinport easytronik bir araba var ve ben bu arabayi almak uzereyim, soyleki 1.3 opel corsa 2012 model bir arabam var arabamda iki camurluk boyali ama kaskodan para almislar 9 bin ve 4 bin lira para almislar, simdi biz takasa gircez ve astranin sahibi bana 3.500 lira uzerine vercek sizce mantiklimi astrada camurluk degisen birde lokal boya var, sorun su arkadaslar bu twinport araba nasildir lpg uyumu hakkinda 40 bin turlu soylenti var ben bugun brc ve atikeri aradim sordum ustalara sorun yok dediler ama bu arabayi kullanan varmi gorus ve fikirlerinizi benim icin onemli, astranin otomatiginin iyi olmadigini biliyorum ama yapcak bir seyim yok

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Evren hocam ama bende hasar kaydi var 9 bin 4 bin elimi sikistiran neden bu

Bu twinport motora lpg oluyormu oda muamma kafam karisik

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bizim arkadaş taktırdı, kullandı eski kasaya problem yok diyordu. 

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

Hocam hasar kaydı olsa ne olacak? Araçta sıkıntı var mı? önemli olan bu. Siz aracınızdan memnunsanız, genişlik ve otomatik isteğiniz ikinci planda ise düşünmeyin bile. Bu arada her malın alıcısı vardır, hasar kaydına takılmayınız (araç mevcut itibarıyla sıkıntısız ise).

Yorum bağlantısı
Serkan Erden
(düzenlendi)

twinport triger kayışı kullanmaz zincirlidir. 120000 km de zincir değişir. ayrıca kelebek kısmı biraz farklıdır. bende 1,4 olanı vardı. atiker lpg taktırmıştım. sorun çıkarmadı. önemli olan twinport motora montaj yapmayı bilen birisinin yapması.malesef herkes bilmiyor,normal motorla aynı zannedenler var. sadece zincir olduğu için içeri rolantide biraz ses geliyor. ama rahatsız edici değil. şanzuman konusunda sıkıntılar oluyor. yetkili servis 1500-2000 tl gibi sorunu çözüyor,ancak opel servisi sahibi komşum geçen sene 500tl gibi rakama yaparım diyordu. sıkıntı olursa iyi bir özel opel servisi bulmak şart.

tarihinde Serkan Erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Sezgin

2006 model astra h twinportta triger değiştirdim.zincirli değildi.bildiğimiz klasik kayışlı idi.

Twinportlarda en sıkıntılı durumlardan biri twinport modülü arızası

bu arızadan dolayı opel twinport motoru çok fazla devam ettirmedi.

emme manifoldu üzerinde hareketli klapeler var.bunlar zamanla aşınıp p1113 arızası verdiriyor.

bilginiz olsun karar sizin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...