İçeriğe Yönlendir

Bmw E46 Hakkında

Burak Kuşçu

Recommended Posts

Burak Kuşçu

Herkese merhaba 

Araç değiştirme niyetine girmem sonucu yıllardır hayalini kurduğum e46 kasa diye geçen 3 serisi bmw ye yöneldim. Fakat daha önceden arkadaş araçları hariç herhangi bir bmw tecrübem olmadı. Alabileceğim araçlar 200.000 km bandında  oluyor temiz araç için beklerim zaman sıkıntım yok tahmini olarak ta en fazla 2 yıl kullanırım. 2001 model bir araca kasko yaptırabilir miyim ?

Bu araçları almadan yada araştırma sırasında nelere dikkat etmeliyim 320 318 316 modellerinden birini tercih etmem gerekiyor hangi motor daha çok tutulur hangi serinin kronik sorunları fazladır otomatik alırsam şanzımanda sıkıntı yaşarmıyım.Bilgi ve tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Kim ne derse desin Bmw sanayi seven arabadır. Ama verdiği tatmin edici hisler herzaman yapılan masrafın önüne geçer.. 

E46 Temizini bu piyasada bulmak çok çok zor bir iş açıkcası.. Sabırla aramanız gerek..

Hız tutkunuz yanlama v.s amacınız yoksa eğer sadece görüntüsünden ötürü alıyorsanız bebek yüz veya normal 3,16i öneririm. Çok fazla yıpranmamış araçlar düşük hacimli motorlarda.. 

Ailecek bindiğimiz 5 Kasa E39umuz var.. O fiyatlara 5 Kasada düşünebilrsiniz.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

BMW forumlarını takip etmeni öneririm. Kasa tercihi olarak 320i bir adım önde olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

O km bmw resmen kumar gibidir. Şayet elektronik arızalarından sıkıntı çekebilirsiniz. Ben olsam modelli normal bi araç alırdım. Paranız var ise bmw'nin arkasını besleyecek alın gitsin.

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Genelde vanos,akışmetre gibi kronik problemleri var.Onun için kimse e46 larla ugrasmiyor.Ama duruşu felan başkadır , ben olsam temiz bir 525-528 e39 bakardim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

318 direk ele. 316 veya 320 olabilir. Donanım seviyesine dikkat et, full olanı almaya çalış. Kasko yapılıyor sıkıntı yok o konuda. Bulabilirsen oynanmamış bul. Orjinal halini koruyan. (320'de zor ihtimal) Şanzıman şans işi  :)

Herkese merhaba 

Araç değiştirme niyetine girmem sonucu yıllardır hayalini kurduğum e46 kasa diye geçen 3 serisi bmw ye yöneldim. Fakat daha önceden arkadaş araçları hariç herhangi bir bmw tecrübem olmadı. Alabileceğim araçlar 200.000 km bandında  oluyor temiz araç için beklerim zaman sıkıntım yok tahmini olarak ta en fazla 2 yıl kullanırım. 2001 model bir araca kasko yaptırabilir miyim ?

Bu araçları almadan yada araştırma sırasında nelere dikkat etmeliyim 320 318 316 modellerinden birini tercih etmem gerekiyor hangi motor daha çok tutulur hangi serinin kronik sorunları fazladır otomatik alırsam şanzımanda sıkıntı yaşarmıyım.Bilgi ve tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rifat Berber
(düzenlendi)

316 aldı arkadaşım şirkette 2001 model, 290.000 kmdeydi araç alındığında. Bir yılı geçti 330.000 kmlerede şu an. Gayet memnun aracından, hatta Bursa'da çıkma olarak parça fiyatları gayet uygun.

tarihinde Rifat Berber tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Herkese merhaba 

geçenlerde bir abim 2000 model 3.18 aldı kaskoda sadece anadolu sigorta teklif verdi diğerleri vermedi,o da %25 muafiyetli

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

E-46 efsane kasadır.. 3.16 - 3.18 - yerine 3.20 tavsiye ederim. Bir  dönem 3.30Cİ kullanan birisi olarak bu kasayı çok seviyorum. Benim aracımda chip headers uygulaması vardı ve agresif kullanımda 1 liraya yakın tüketimi oluyordu. Sakin kullanımda ise 60 kuruş civarı. Tabi 3.20 bu kadar yakmaz elbette ama BMW kullanıyorsan servisine, bakımına, modifiyesine diğer arabalara oranla daha fazla para ayırman gerekiyor.

Bunlar dikkat etmen yönlerdi..
Olumlu yönlerini şöyle sıralıyayım; Çeşme otobanında 270 i gördük.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Nedendir bilmiyorum ama BMW e46 kasa ve Alfa Romeo 156 Lar Çok hoşuma gidiyor.. Ama iki markada hep içimde keşke alsaydım ile kalacak Çünkü keşke alsaydım demek keşke almasaydım demekten hep daha ağır basıyor bana :)

Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

geçenlerde bir abim 2000 model 3.18 aldı kaskoda sadece anadolu sigorta teklif verdi diğerleri vermedi,o da %25 muafiyetli

Onun nedeni ne acaba? 2000 model ST kullanıyorum. Bütün firmalar teklif verdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Onun nedeni ne acaba? 2000 model ST kullanıyorum. Bütün firmalar teklif verdi.

bilmiyorum hocam belki aracın geçmişinde sıkıntı vardır

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

E-46 efsane kasadır.. 3.16 - 3.18 - yerine 3.20 tavsiye ederim. Bir  dönem 3.30Cİ kullanan birisi olarak bu kasayı çok seviyorum. Benim aracımda chip headers uygulaması vardı ve agresif kullanımda 1 liraya yakın tüketimi oluyordu. Sakin kullanımda ise 60 kuruş civarı. Tabi 3.20 bu kadar yakmaz elbette ama BMW kullanıyorsan servisine, bakımına, modifiyesine diğer arabalara oranla daha fazla para ayırman gerekiyor.

Bunlar dikkat etmen yönlerdi..

Olumlu yönlerini şöyle sıralıyayım; Çeşme otobanında 270 i gördük.. 

bi daha görmeyin :angry:

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Abi alıcaksan 3.20 den düşüğünü alma 3.20 ve yukarısı 6 silindir 3.16 3.18 falan 4 silindir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

2001 sonrası 2200 motordur vergisi nispeten pahalıdır.Ben 2000 modelini kullandım otomatik 3.20 i 150 hp idi.Sizin gibi pek bir heveslenerek aldım ve baya bir hayal kırıklığına uğradım.Araç gitmiyor özellikle yokuşlarda 100 km yi zor geçiyor düzdede hızlanması çok yavaş zaten 0-100 11.5 sn falandı sanırım.Tork düşük olduğu için çekiş zayıf ,ESP yi kapatsanız bile yanlaması zor araç çabuk toparlıyor biraz stablize yolda yanlamak mümkün onun dışında genel olarak konforlu ancak yol tutuş olarak bence özellikle yağışı havalarda çok kötü.Düz yolda su birikintisinden geçerken bile arkası hafif kayma yapıyor ve ESP lambası yanıyordu.

Göğüsten acayip fan sesleri geliyordu sanırım havalandırma fanı ses yapıyordu.Tıkırtılar v.s anlayacağınız ben aldım pişman oldum ve sattım.Aracım kazasız boyasız sıfır conti lastikli ve 180.000 km de idi.ortalama 12-13 litre civarı yakıyordu.Uzun yolda 8 lere düşüyordu.

Ancak dışardan süper hızlı ve keyifli bir araç algısı olduğu için çevreniz sizin pilot olduğunuzu zannediyor tek artısı o :)

Alacaksanız 3.30 alın en azından keyfine varın aracın yakıt tüketimi olarakta pek farkı yok sanırım.En azından öyle söyleniyordu forumlarda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Burak, Özdemir ile konuş istersen. O bayağı bindi ve sattı efortysix'i...:D:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

2001 sonrası 2200 motordur vergisi nispeten pahalıdır.Ben 2000 modelini kullandım otomatik 3.20 i 150 hp idi.Sizin gibi pek bir heveslenerek aldım ve baya bir hayal kırıklığına uğradım.Araç gitmiyor özellikle yokuşlarda 100 km yi zor geçiyor düzdede hızlanması çok yavaş zaten 0-100 11.5 sn falandı sanırım.Tork düşük olduğu için çekiş zayıf ,ESP yi kapatsanız bile yanlaması zor araç çabuk toparlıyor biraz stablize yolda yanlamak mümkün onun dışında genel olarak konforlu ancak yol tutuş olarak bence özellikle yağışı havalarda çok kötü.Düz yolda su birikintisinden geçerken bile arkası hafif kayma yapıyor ve ESP lambası yanıyordu.

Göğüsten acayip fan sesleri geliyordu sanırım havalandırma fanı ses yapıyordu.Tıkırtılar v.s anlayacağınız ben aldım pişman oldum ve sattım.Aracım kazasız boyasız sıfır conti lastikli ve 180.000 km de idi.ortalama 12-13 litre civarı yakıyordu.Uzun yolda 8 lere düşüyordu.

Ancak dışardan süper hızlı ve keyifli bir araç algısı olduğu için çevreniz sizin pilot olduğunuzu zannediyor tek artısı o :)

Alacaksanız 3.30 alın en azından keyfine varın aracın yakıt tüketimi olarakta pek farkı yok sanırım.En azından öyle söyleniyordu forumlarda.

Benim ki özet olmuş siz dile getirmişsiniz içimdekileri :) 

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

316 aldı arkadaşım şirkette 2001 model, 290.000 kmdeydi araç alındığında. Bir yılı geçti 330.000 kmlerede şu an. Gayet memnun aracından, hatta Bursa'da çıkma olarak parça fiyatları gayet uygun.

evet parça konusu en son düşündüren konu oldukça yaygın ve bahsedilen kadar uçuk rakamlara da değil

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

E 46 çok düşündüğüm çokca araştırdığım çevremde samimi arkadaşlarımdan 1-2 tanesininde bindiği araçlardan bence bmw mersedes tarzı araçlar yüksek kmlerde bu şekilde yorgun araçlar hep üzüyor yaşlı araç zaten yorar buda bmw mersedes tarzı parçası pahalı her ustanın anlamadığı anlayan ustalarında haliyle sanatkarlıklarından dolayı emeklerinin pahalı olduğu aşikar e 46 ların bir çoğu elektronik veya şanzuman problemi verir şanzıman problemide aşırı birşey yoksa tıkırtı gibi vites geçişlerinde aşırı silkelenme gibi çok extreme bir durum yoksa öyle kolay kolay herkes anlamaz yani benim nacizane fikrim o yaşlarda bmw mersedes tarzı araçlara yanaşmamak benide kandırıyor bazen hatta bir zamanlar hayalimin aracı lakin çevremden gördüğüm bir alan pişman birde almayan [emoji3]

tarihinde İsmail Buğur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

2009-2015 yılları arasında E46 Kullandım genelde bakımları parça fiyatları ve işçilik fiyatları sebebi ile tuzlu oluyor , ama kullanım, konfor ve istendiğinde aracın devirlenmesi gibi durumlarda fark anlatılmaz , tek kapısı için her gördüğümde dönüp bakarım , temizini bulmak zor, 15 yaşında araçlar için genelde koltukları deri olması sebebi ile çatlaklar başlıyor ve Abs ışık sensörü çok hassas ama teknoloji olarak 2015 araçlar bile eline su dökemez 2001 3.20i tavsiye ederiz , sanroof ,bi xenon ,6lı cd changer ile ses sistemi süperdir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...