İçeriğe Yönlendir

Bu Da Ilk Göz Ağrım (170 L. Köşe Akvaryum)

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Her şey harika ellerine sağlık abi  :bravo: Yanlız bilgin vardır diye düşünerek yazıyorum ama kapak keşke ahşap olmasaydı zamanla şişme yapacak ve yamulacaktır. Benim 200 litrelik akvaryumumda da ahşaptı ve buharlaşmadan şişip yamulma yaptı maalesef.

Serhan kapak ve yan çerçeveler plastik, üzerine dolabın deseninden dcfix uygulama. :yes:  Ayrıca akvaryumda plexiglas buhar camı var. Yani buhar asla yukarı çıkmıyor. Elektrik tesisatı var ya, o bakımdan ;)

Yani şöyle;

D6m1V3.jpg

m7pbj4.jpg

Sarkmasın diye çelik çubuk takviyesi;

E6NLng.jpg

Final

j1pMPW.jpg

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Mükremin Abi sen yaptı yaaa..Bide bizi yerden yere vurmuşsun, anlatmaya gerek yok bu kadar basit felan.. :D  :D

Ellerine sağlık..Tek kelime ile bayıldım nokta. :nazar:

Yorum bağlantısı

abi akvaryum ne kadar mal oldu ?

Muhammet herşeyi tek tek yazmadım ama sadece malzeme toplamı 300-350 TL. yi bulmuştur.
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

abi ellerin dert görmesin eski bir akvarist olarak tekrar akvaryum yapma isteği doğdu bende :) muazzam bir çalışma inan böyle birşey yaptırmaya kalk para ile yaptıramassın ufacık akvaryumlara 70-80 tl para diyorlar içinde lepistes yaşamaz .. Dış ünite olarak ne kullanıyorsun abi ? Çünkü cikletler acayip pisletiyor suyu . Bu akvaryumda kesinlikle malawi değil Amerikan ciklet olmalı :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abi nefis olmuş, tasarım, öngörü mükemmel seviyede, plansız hiç bişey yok gibi.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

abi ellerin dert görmesin eski bir akvarist olarak tekrar akvaryum yapma isteği doğdu bende :) muazzam bir çalışma inan böyle birşey yaptırmaya kalk para ile yaptıramassın ufacık akvaryumlara 70-80 tl para diyorlar içinde lepistes yaşamaz .. Dış ünite olarak ne kullanıyorsun abi ? Çünkü cikletler acayip pisletiyor suyu . Bu akvaryumda kesinlikle malawi değil Amerikan ciklet olmalı :)

Tuna, bu 170 Litre, buna SP ve iceman 'dan büyük balık olmaz. Amerikan için yarım tondan az olmamalı.

Dış ünite olarak turşu kavanozundan yaptığım bir filtre kullandım.

Maşallah, çok güzel olmuş. Hem de sump sistemli.

Serhat sump yok. Fonun arkasını kastettiğini sanıyorum. Oraya güçlü bir iç filtre ve ısıtıcıyı gizledim. Bu akvaryumda kendi imalatım olan bir dış filtre kullandım. tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Şahaneymiş Animal Planette Tanked diye bir program var sanki onlar yapmış gibi olmuş... :) 

Yorum bağlantısı
Serkan Balcı

Yetenek budur iste abi..masallah..sen tek tek yazsanda yapamayiz abi

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Abi bende 250 litre vardi 8 tane astronot bakiyordum :) yerli mali ekol filtre vardi hic sorun yasamamıştım. Kullandigin kum silis mi ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...