İçeriğe Yönlendir

Sofit Led Ampuller

Hasan Dikili

Recommended Posts

Hasan Dikili

Herkese selamlar. Aracımı boyadan alır almaz aksesuarcıda çok ışık veren led plaka ampullerinden taktırdım ama daha birkaç ay olmadan sol taraftaki ampul geçti. Gidip sol tarafa bir ampul alıp taktım o an yandı eve gelip parkettiğimde baktım ki yanmıyor.

Bugün de sağ taraftaki yanan ledi alıp tavan aydınlatmasında denedim ama sonuç hüsran hiç yanmadı. Ledler sorunlu herhalde diye eski tip ampulleri taktığımda hepsi yandı. Yani soketlerde herhangi bir sorun yok.

Evde 12v 800 mah bir adaptör bulup ucundan kablo çekerek denediğimde o 3 led ampul de yandı. Benim anlamadığım bu led ampuller neden bazen yanıp bazen yanmıyor, bu şekilde led ampul takmak yanlış mı?

Taktığım ledler şundan:

2_X_31mm_36mm_39mm_C5_W_12_V_3_W_Car_led

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Bunların kalitesiz olan çeşitleri genellikle dediğiniz gibi kısa zamanda ölür. Üstüne az bastırırsınız yanar 5 dk sonra göz kırpar. Kaliteli olanları ile değiştirin veya kendiniz yapın derim ben.

Yorum bağlantısı
Hasan Dikili

Bende şerit led alıp yapmayı düşünüyorum hocam. Kaliteli olanlardan link atabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Ben de fiestaya taktim. Kapilar kapaninca tam sonmuyor hafif bir isik veriyor. Bunun nedeni ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Kaliteli bir led ampul kullanılması gerekiyor. En azından üzerinde uygun bir resistör (direnç) bulunursa bahsettiğiniz sorunu yaşamazsınız.

Mevcut led ampülünüz ile sorunu çözmek isterseniz; led ampüle yaklaşık olarak 1 kilo ohm değerinde paralel direnç bağlayacaksınız.

Kolay gelsin.

Ben de fiestaya taktim. Kapilar kapaninca tam sonmuyor hafif bir isik veriyor. Bunun nedeni ne olabilir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Kaliteli bir led ampul kullanılması gerekiyor. En azından üzerinde uygun bir resistör (direnç) bulunursa bahsettiğiniz sorunu yaşamazsınız.

Mevcut led ampülünüz ile sorunu çözmek isterseniz; led ampüle yaklaşık olarak 1 kilo ohm değerinde paralel direnç bağlayacaksınız.

Kolay gelsin.

Tesekkur ederim. Yalniz kapi kapaninca tavan lambasina gelen elektrik kesilmiyor mu da lamba tam sonmuyor?

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Sorunun kaynağını tam olarak bilmiyorum. Sanırım Led'i yakabilecek fakat flamanlı ampülleri yakamayacak düzeyde bir voltaj sistem üzerinde kalıyor. Sonuçta aracın sistemi akkor flamanlı ampullere göre tasarlanmış. 

Fakat ilk mesajımda belirttiğim yöntemle sorunu %100 çözebilirsin.

Tesekkur ederim. Yalniz kapi kapaninca tavan lambasina gelen elektrik kesilmiyor mu da lamba tam sonmuyor?

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Bende şerit led alıp yapmayı düşünüyorum hocam. Kaliteli olanlardan link atabilir misiniz?

Kaliteli olanı benim siparişlerimin içinden çıkmadı. Çinden 2 çeşit getirttim öldüler. Ciddi manada kaliteli olanlar gereksiz pahalı. Bende kendim yaparak sorunu çözdüm.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

modül led alıp takın, yıllarca arkanıza bakmayın, uğraşmayın böyle sofitle mofitle millet :)

örneğin

http://www.ayled.com.tr/emSITE.ASP?O=7&T1=287

deli gibide yanar :)  hemide 1 tl.  :D   boşa yormayın kendinizi  :p uç uca ekler zincir bile yaparsınız  :D

287.gif

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Dikili

Keşke önce haberim olsaydı hocam bundan sipariş vermiştim ledleri denemeden önce

http://www.aliexpress.com/item/10pcs-lot-Festoon-dome-36mm-5000k-Xenon-5050-LED-SMD-saloon-Door-bulb-parking-Lamp-car/2052677743.html?spm=2114.01020208.3.104.vX9JYh&ws_ab_test=searchweb201556_4_79_78_77_82_80_62,searchweb201644_0,searchweb201560_5

çalışmasını umuyorum ama olmazsa dediğiniz gibi modül alıp takarım uğraşmaktan yoruldum artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...