İçeriğe Yönlendir

Fluence - Sürtme Ve Autoking Mini Onarım Denemesi

Haşmet Güngör

Recommended Posts

Haşmet Güngör

İhtiyarlık halleri, dalgınlıkla otopark çıkışı, sağ çamurluğu duvara sürttüm.Kaskom da mini onarım var. Kartal AutoKinge gittim "bu mini onarıma girmez" dediler  ne girer dedim, avuç içini göstererek,  bu kadar olsa olurdu dedi. yapmak için 278 tl istedi.

Yılların hasarsızlığını bozmamak için, kaskodan yaptırmadım izlerin epeyini pasta ile çıkardım. Diğeri nazarlık olsun diye bıraktım. Yaptırsam araba boyalı diyecekler.

Bu mini onarım sanırım epey tartışmalı bir konu.

3Y2arA.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Tühh yaa bununla geçmiş olsun. Üzüldüm be abi :(

Boya moya işlemi olmasin renk zaten sıkıntılı çok sırıtır. Böylece devam

sağol kubilay, resim ilk hali .Epeyi çıktı zati.Böyle devam edeceğiz.

Yorum bağlantısı

Abim geçmiş olsun. En büyük hasarın bu olsun. Mini onarımın belli kriterleri var aslında yazılı. Cm2 tarzı ifadeler var. 

Yorum bağlantısı

abi geçmiş olsun. autoking plastik,cam ve koltuk tamiri haricinde kaporta ile ilgili işlerde zaten bazı bayiiler hariç rezil işler çıkarıyor.

ufaktan rötüş ile doldurulup göze batması engellenir ancak 

Yorum bağlantısı

Haşmet abi çok çok geçmiş olsun..Autoking şubeler arası farklılık gösteren bir kurum bence,vakti zamanında bir aracımızın komple kaputunu mini onarımdan boyatmıştım İkitelli autokinge,yolunuz düşerse İkitelli autokinge uğrayın görüşün mutlaka. :yes:

Maslak autoking'de iyidir bu konuda,yakın zaman da kardeşimin aracında da ufak bir sürtünme olmuştu sizin aracınızdaki gibi,maslak autoking burayı ücretsiz yaptı.

Onarım yapılan yer.

ef73d6714686a94cdec21daf0979cad7.jpg

Yapıldıktan sonra..

7af3d6c44d1e1840ca964c188ec3e42f.jpg

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

abi geçmiş olsun pastacilayı elle yaptıysan tam çıkmamıştır makinayla yaptırın çoğunluk gidecektir gitmeyen yerler için sanayiye gidin 50 gr boya yaptırın 6 7 TL bişey sonra 1TL ye sulu boya fırçası alın ilkokulda kullandıklarımızdan o sırıtan bölgeye çok az az rütuş yapın boyayı sapa sola doğru hafifçe yaymaya çalışın yakından bakıldıgında tabiki belli eder rütuş ama birkaç adım uzaktan bakınca hiçbişey belli olmaz :) ben çok yaptım halada yapıyorum

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Haşmet abi çok çok geçmiş olsun..Autoking şubeler arası farklılık gösteren bir kurum bence,vakti zamanında bir aracımızın komple kaputunu mini onarımdan boyatmıştım İkitelli autokinge,yolunuz düşerse İkitelli autokinge uğrayın görüşün mutlaka. 

Maslak autoking'de iyidir bu konuda,yakın zaman da kardeşimin aracında da ufak bir sürtünme olmuştu sizin aracınızdaki gibi,maslak autoking burayı ücretsiz yaptı.

Onarım yapılan yer.

Son halini gör de Hakan karar verelim.

Abi çok geçmiş olsun. Temizlenmiş halinin foto'su var mıdır?

Birazdan Çekiyim de ,ekliyeyim Sani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Son hali, pasta elle yapıldı, pek etkili olmamış. Makinayla daha gider mi ?. Kubilay'ın dediği gibi renk biraz sıkıntılı, sırıtır diye korkuyorum.Bence mini onarıma girmesi lazım.Resimleri yollasam fikir verirler mi 

W1WEz4.jpg

3Y2P59.jpg

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

çok geçmiş olsun ,bence bırakın nazarlık kalsın ya da cebinizden boyatın,mini onarım işinden de soğudum tramere işleniyormuş artık sanırım,internet bununla ilgili şikayetlerle dolu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi oraya bi onarım şart. Ama mini mi maxi mi bilemedim. Zaten çamurlukta içeri göçme var ki o dışarı alınacak her türlü. Yani pasta ile rengi kurtarsan dahi ezikliği dışarı almak durumundalar.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

7af3d6c44d1e1840ca964c188ec3e42f.jpg

Şu kaputtan biraz kessem eve ayna niyetine assam sırıtmaz valla :) Cam gibi maşallah.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Haşmet Bey

Bu hasar mini onarımın limitlerini aşıyor, yıllık kullanım hakkınıza göre etap etap yapılabilir. Ancak bazı şirketler mini onarım hizmetini tramere yansıtabiliyor buda hasarsızlık indiriminizi etkileyecektir. 100 TL gibi bir rakama bu kısmı boyatıp tamir ettirebilirsiniz. Önemsiz ve küçük bir hasar, oradaki boyayı bahane edecek alıcıya da hayırlı günler dileyip oradan uzaklaşın derim. Benim şahsi görüşüm sırf boya olmasın diye aracı bu şekilde kullanıp, bölgenin ilerleyen zamanlarda korozyona uğraması ve vernik atması ile karşışıya kalacağıma yaptırmak yönündedir.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Teşekkürler arkadaşlar, kötü gözüküyor, ben de takıntılıyım. Müsait bir zaman da yaptırayım.Allah beterinde korusun ama bu pisi ,pisine sürtmeler can sıkıyor.

Yorum bağlantısı

Şu kaputtan biraz kessem eve ayna niyetine assam sırıtmaz valla :) Cam gibi maşallah.

Teşekkürler Emrah,malum ailece CilaMania'yız  :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...