İçeriğe Yönlendir

2011 Focus 3 E Sony Teyp Uyumsuzluğu

Serhat CENGİZ

Recommended Posts

Serhat CENGİZ

Bikaç gün önce aracima sony müzik sistemi taktım. Fakat cihaz sadece radyo fonksiyonu ve klima göstergesi fonksiyonunu çalıştırıyor. .usb bluetooth sesli komut sistemi calismiyor. .bu konunun çözümü ile alakali fikirlerinizi bekliyorumc4dd17284b85c475b0aedd4da5dab460.jpg1e0d44e42bac31bfac337069e8fa6b47.jpg takılan cihaz bu

Yorum bağlantısı

Bikaç gün önce aracima sony müzik sistemi taktım. Fakat cihaz sadece radyo fonksiyonu ve klima göstergesi fonksiyonunu çalıştırıyor. .usb bluetooth sesli komut sistemi calismiyor. .bu konunun çözümü ile alakali fikirlerinizi bekliyorum takılan cihaz bu

Serhat Bey;

Konunuz uygun bölüme alınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Bildiğim kadarıyla aracın modeliyle teybin modeli uyumlu olmalı. Focus'ta yıllar içinde yazılımsal ve donanımsal değişiklikler oldu,konu başlığından anladığım kadarıyla sizin araç ilk seri Focus 3'lerden 2011 model olması nedeniyle. Bu yüzden 2011-2012 yıllarına ait çıkma sony teyple denerseniz durum çözülebilir. 

+ olarak araç yazılımını ve (varsa) teybin yazılım güncellemesini kontrol edip son sürümlere güncelletin derim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu chiazla beraber bluetooth modülünü de almanız gerekiyor. Mikrofonu vs olması gerekiyor. Ayrıca aracın beyninde de açılmış olması gerekecektir muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu chiazla beraber bluetooth modülünü de almanız gerekiyor. Mikrofonu vs olması gerekiyor. Ayrıca aracın beyninde de açılmış olması gerekecektir muhtemelen.

Ben nedense eski teypte bluetooth varmis da bunda aclismiyormus gibi düsünmüstüm :biggrin:

Yorum bağlantısı

Hiçbirisiyla alakası yok. Araç yazılımıyla uyumlu değil ondan bu sorun. Serviste ekrana yazılım yükletilecek. Sync ile alakalı durum bu. Üzgünüm ama büyük ihtimalle çalışmayacak. Ya da iyi ihtimal aux usb iptal olacak

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Hiçbirisiyla alakası yok. Araç yazılımıyla uyumlu değil ondan bu sorun. Serviste ekrana yazılım yükletilecek. Sync ile alakalı durum bu. Üzgünüm ama büyük ihtimalle çalışmayacak. Ya da iyi ihtimal aux usb iptal olacak

Focus 3lerde focus2 ler gibi ayri bluetooth modülü yok mu? Bluetooth teybin icinde mi? 

Yorum bağlantısı

2012 ye kadarçoğu focusta kullanılan sync sistemiyle sonraki focuslardaki farklı. Sorun buradan çıkıyor. Bluetooth için net bilgim yok. Fikrim teybin içinde olduğu.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

2012 ye kadarçoğu focusta kullanılan sync sistemiyle sonraki focuslardaki farklı. Sorun buradan çıkıyor. Bluetooth için net bilgim yok. Fikrim teybin içinde olduğu.

O zaman bence usb yazilim ile alakali ama bluetooth ve sesli komutlar, modül-mikrofon-voice tusu 3lüsü ile alakali. Bluetooth modülünün teybin icinde oldugunu düsünmüyorum ama insallah icindedir.

Yorum bağlantısı
Serhat CENGİZ

Evet dediğiniz kinular doğru. .uyumsuzluk söz konusu. .söyle bi çözüm bulmayı düşünüyorum. Ic teyp kısmını esku teybi takip dis sony üniteyi de üzerine takip kullanma şeklinde. . Sizce olur mu

Yorum bağlantısı

Evet dediğiniz kinular doğru. .uyumsuzluk söz konusu. .söyle bi çözüm bulmayı düşünüyorum. Ic teyp kısmını esku teybi takip dis sony üniteyi de üzerine takip kullanma şeklinde. . Sizce olur mu

Ekranı ve dış çerçeveyi değiştiripte kullanabilirsiniz. Ama ekran sıkıntı çıkarabilir. Ekranın yazılımı da farklı.Denemekten zarar gelmez.

Yorum bağlantısı
Serhat CENGİZ

Ekranı ve dış çerçeveyi değiştiripte kullanabilirsiniz. Ama ekran sıkıntı çıkarabilir. Ekranın yazılımı da farklı.Denemekten zarar gelmez.

Ekrani ve vericiyi eski cihaz sadece dış sony üniteyi takmayı düşünüyorum. .bakalim bi deniycem
Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

2012 focus titanyum aracıma aynı sizin cihazımı taktım, aynısı orun! usb, sesli komut ve blututh iptal oldu!

yetkili servis te 1 gün kaldı çözemediler!. problem ekranın yazılımın farklı olması ekranı orjinal ekran takınca sorun çözülüyor; renkli ekranı kullanamadıktan sonra da bence manası yok..

:(

Yorum bağlantısı
Serhat CENGİZ

2012 focus titanyum aracıma aynı sizin cihazımı taktım, aynısı orun! usb, sesli komut ve blututh iptal oldu!

yetkili servis te 1 gün kaldı çözemediler!. problem ekranın yazılımın farklı olması ekranı orjinal ekran takınca sorun çözülüyor; renkli ekranı kullanamadıktan sonra da bence manası yok..

:(

Evet bugün dediginiz gibi eski ekran ve ses ünitesini taktim..sadece dış sony kapağı taktim. Ekran da cerceveye uyum sağladı. .suan sistem sorunsuz çalışıyor. . Ama dediğiniz gibi ekran eski olunca çok manası yok.. ne yapalım artik
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...