İçeriğe Yönlendir

Yorumlarınızı Alabilir Miyim?

İsa Acar
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

İsa Acar

Öncelikle herkese merhaba,

Araç alma arefesindeyim değerli arkadaşlarım ve abilerim... Her zaman 1. önceliğim güvenliktir (nasip olursa mart ayında ailemize yeni biri katılacak inşallah).

Gelelim araca, 50-55 bin bandında bir araç düşünüyorum.

Mondeo almayı çok istiyorum ve bir kaç adet, düşük km' de 1.6 tdci trend/titanyum mevcut.

Ama sadece "0" olması sebebiyle 1.6 Astra Sedan (1.6 benzinli- 51.900,00 TL.)  kafamı karıştırmıyor değil. Yılda 25 bin km gibi bir yol yapıyorum. Astra olursa mecbur LPG taktırıcam. 

Lütfen, "bence mondeo" ya da "astra" gibi kısa mesajlar yazmayınız. Mantıklı ve açıklayıcı yorumlarınız için şimdiden herkese çok teşekkür ederim... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

25 bin km iyi bir sayı, dizel olsa iyi olur ayrıca; benim şöyle bir düşüncem var motor hangi amaç için üretildiyse öyle kalmalı yani lpg uzun vadede sıkıntıdır, otopark sıkıntısı vs de ayrı bir dert.. ya küçük benzinli motor 1,2-1,4 tsi gibi ya da dizel..
bu yüzden mondeo..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Çözüm

Öncelikle herkese merhaba,

Araç alma arefesindeyim değerli arkadaşlarım ve abilerim... Her zaman 1. önceliğim güvenliktir (nasip olursa mart ayında ailemize yeni biri katılacak inşallah).

Gelelim araca, 50-55 bin bandında bir araç düşünüyorum.

Mondeo almayı çok istiyorum ve bir kaç adet, düşük km' de 1.6 tdci trend/titanyum mevcut.

Ama sadece "0" olması sebebiyle 1.6 Astra Sedan (1.6 benzinli- 51.900,00 TL.)  kafamı karıştırmıyor değil. Yılda 25 bin km gibi bir yol yapıyorum. Astra olursa mecbur LPG taktırıcam. 

Lütfen, "bence mondeo" ya da "astra" gibi kısa mesajlar yazmayınız. Mantıklı ve açıklayıcı yorumlarınız için şimdiden herkese çok teşekkür ederim... 

25.000km az değil. Sıfır araca lpg takmak yerine dizel almak daha mantıklı. Bu nedenle Mondeo.

C sınıfı yerine d sınıfı alıyorsunuz. Bu nedenle Mondeo.

Astra sedan donanımını bilmiyorum ama mondeo titanyumdan daha zengini cosmo olması lazım. Onu da bu fiyata vermezler. Yine Mondeo.

52.000TL'ye sıfır araç alacaksınız. 2.000TL'de tüp masrafı zaten arç 54.000TL'ye gelecek. Yani limitinizin üst sınırında temiz Mondeo bulma ihtimaliniz yüksek. Yine mondeo.

Yani her yol Mondeo'ya çıktı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

Yaptığınız km dizel araç gerektirir bence. LPG ile uğraşmayın derim. Bu nedenle Mondeo mantıklı geliyor ancak düşük km bulmanız zor olacaktır. Dizel focus da düşünün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Evren Bey,

Bir çok konudaki yorumlarınızı (gerçekten mantıklı, açıklayıcı ve teknik) her zaman dikkatle okumuş ve değer vermişimdir.

Her mesajınızın sonunu "Saygılarımla" ile bitirmeniz de ayrıca dikkatimden kaçmamıştır. :)

Benim de gönlümde yatan aslan mondeo ama bir de sizlerin görüşünü almak istedim.

Değerlendirmeniz için çok teşekkür ederim, saygılarımla... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yıllık 25.000 km kesinlikle dizel tercih edilmesi gereken bir mesafe, ayrıca benzili 0 km alıp lpg ile aracın garantisini bozmaya da gerek yok, tercihiniz ille de C sınıfımı olacak yoksa B sınıfı düşünür müsünüz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sıfır astra alırsanız lpg takımı sonrası motor ve elektrik sistemi büyük ihtimalle garantiden çıkacak. Bu sebeple ikinci el dizel bir tercih iyi olabilir.

Skoda'lara da bakmanızı önerebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

25 bin km iyi bir sayı, dizel olsa iyi olur ayrıca; benim şöyle bir düşüncem var motor hangi amaç için üretildiyse öyle kalmalı yani lpg uzun vadede sıkıntıdır, otopark sıkıntısı vs de ayrı bir dert.. ya küçük benzinli motor 1,2-1,4 tsi gibi ya da dizel..

bu yüzden mondeo..

LPG zaten istemiyorum, dediğim gibi sadece "0" araç olması ilgimi çekiyor. Teşekkür ederim...:)

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Yıllık 25.000 km kesinlikle dizel tercih edilmesi gereken bir mesafe, ayrıca benzili 0 km alıp lpg ile aracın garantisini bozmaya da gerek yok, tercihiniz ille de C sınıfımı olacak yoksa B sınıfı düşünür müsünüz?

Garantide sıkıntı yok, direkt bayiden landirenzo taktırıyoruz ve garantisi bozulmuyor. D segment tercihim. Dizel ve D olması sebebiyle sanırım mondeo olacak. Teşekkür ederim... :)

Sıfır astra alırsanız lpg takımı sonrası motor ve elektrik sistemi büyük ihtimalle garantiden çıkacak. Bu sebeple ikinci el dizel bir tercih iyi olabilir.

Skoda'lara da bakmanızı önerebilirim.

Skodalar kesinlikle harika. Geçtiğimiz hafta corolla, focus, astra ve octavia test sürüşü yaptım. Octavia özellikle fren konusunda hepsini ezdi açıkçası ama onun sıfırına da gücümüz yetmedi... :) Teşekkür ederim...  

Yaptığınız km dizel araç gerektirir bence. LPG ile uğraşmayın derim. Bu nedenle Mondeo mantıklı geliyor ancak düşük km bulmanız zor olacaktır. Dizel focus da düşünün.

50-55 bin bandında 50-80 bin km de mevcut. Dediğim gibi bir kaç tane o da, elimizden kaçırmazsak...  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Mondeo parasına göre en iyi tercih.Astra tabiki kötü bir araç değil ama bir D sınıfıda değil.Birde astra benzinli olursa hiç yanaşmayın daha iyi.

Mondeo oturaklı ve geniş ,aynı motora sahip C sınıfına göre 1 litre kadar fazla yakan ekonomik bir araç ,temizini bulursanız alın binin pişman olmazsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Kafanızı iyice karıştırmak istemem ama 1.2 tsi golf de düşünebilirsiniz. Hiç kullanmadım ama fabrika verilerine göre hem az benzin yakıyor hem de motor gücü gayet yeterli 10 saniye 0-100 ve 192 max hız var. 1.2 motor için iyi. Liste fiyatı 60.000 pazarlıkla düşebilir. LPG gerek kalmayabilir eğer fabrika verileri tutturmak mümkünse. Yanlışım yoksa 5.6 litre şehiriçj gibi bir fabrika verisi vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

aile kalabalıklaşıcak madem D sınıfı hem titanium hemde Diesel olunca kesinlikle mondi olmalı bence. Astra Sedan ile 2000 km kadar yol yaptım ki araç 4600 km de idi. Araç 1.6 benzinli 115 hp ve 1470 kg. Basıyorsunuz gitmiyor çok yakıyor. Lpg takılıyor ama subabları narin ve uyumu çok çok iyi değil. Hoş sizinde gönlünüzden yatan zaten mondeo fazla kafa karıştırmadan bence temiz bir mondeo bulup değerlendirmek en mantıklısı.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Gidilecek yolda sıfır benzinli yerine, temiz kullanılmış bir dizel sizi kesinlikle memnun edecektir.

Şimdiye kadar dizel kullanmadıysanız sesi biraz rahatsız edebilir ama diğer yönleriyle sizi üzeceğini düşünmüyorum..

Dizel Mondeo candır.  :good1:

Şimdiden hayırlı olsun  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Bence güvenlik en önemli kriterim diyen biri kesinlikle sıfır araç almalı en azı dan kafasında hiçbir soru işareti olmadan rahat rahat biner.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Mondeo parasına göre en iyi tercih.Astra tabiki kötü bir araç değil ama bir D sınıfıda değil.Birde astra benzinli olursa hiç yanaşmayın daha iyi.

Mondeo oturaklı ve geniş ,aynı motora sahip C sınıfına göre 1 litre kadar fazla yakan ekonomik bir araç ,temizini bulursanız alın binin pişman olmazsınız.

2015 kasa can yakıyor ama cebi daha çok yakıyor, darısı başımıza... :) Teşekkür ederim, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Km den dolayı dizel araç tercih edilmeli...

Astranın iç mekanı mondeoya göre çok dar gelebilir. Ayrıca bagaj hacmi de üzebilir. Malum bebek arabası falan olacak. Güvenlik ön plandaysa lpg ye de hiç bulaşmam yerinde olsam...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Kafanızı iyice karıştırmak istemem ama 1.2 tsi golf de düşünebilirsiniz. Hiç kullanmadım ama fabrika verilerine göre hem az benzin yakıyor hem de motor gücü gayet yeterli 10 saniye 0-100 ve 192 max hız var. 1.2 motor için iyi. Liste fiyatı 60.000 pazarlıkla düşebilir. LPG gerek kalmayabilir eğer fabrika verileri tutturmak mümkünse. Yanlışım yoksa 5.6 litre şehiriçj gibi bir fabrika verisi vardı.

Eray hocam, lpgsiz araç can yakar, araba kullanmak yerine fabrika verilerine tutturmak için uğraşırsam da zevk alamam, ayrıca golf bize çok küçük gelir... :) Teşekkür ederi...:)

aile kalabalıklaşıcak madem D sınıfı hem titanium hemde Diesel olunca kesinlikle mondi olmalı bence. Astra Sedan ile 2000 km kadar yol yaptım ki araç 4600 km de idi. Araç 1.6 benzinli 115 hp ve 1470 kg. Basıyorsunuz gitmiyor çok yakıyor. Lpg takılıyor ama subabları narin ve uyumu çok çok iyi değil. Hoş sizinde gönlünüzden yatan zaten mondeo fazla kafa karıştırmadan bence temiz bir mondeo bulup değerlendirmek en mantıklısı.

Haklısınız Samet hocam, teşekkür ederim... :)

Gidilecek yolda sıfır benzinli yerine, temiz kullanılmış bir dizel sizi kesinlikle memnun edecektir.

Şimdiye kadar dizel kullanmadıysanız sesi biraz rahatsız edebilir ama diğer yönleriyle sizi üzeceğini düşünmüyorum..

Dizel Mondeo candır.  :good1:

Şimdiden hayırlı olsun  :)

Aklın yolu bir diyorsunuz yani hocam...  :good1:

Bence güvenlik en önemli kriterim diyen biri kesinlikle sıfır araç almalı en azı dan kafasında hiçbir soru işareti olmadan rahat rahat biner.

Muhammed hocam, araçtan araca fark var, biraz aracın bulunduğu segmentle alakalı bir durum güvenli olması. sıfır olması güvenli olur diye değerlendirmek pek doğru gelmedi bana açıkçası...Sorunsuz olur diyebiliriz ama... 

Focus 3 dizelini tavsiye ederim.

İnşallah mondeo hocam...  ;)

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Km den dolayı dizel araç tercih edilmeli...

Astranın iç mekanı mondeoya göre çok dar gelebilir. Ayrıca bagaj hacmi de üzebilir. Malum bebek arabası falan olacak. Güvenlik ön plandaysa lpg ye de hiç bulaşmam yerinde olsam...

Katılıyorum hocam, teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Honda kullanıyorsunuz, dizel düşünmüyorsanız benzinli için bence Civic mantıklı, LPG uyumu zaten tartışılmaz, otomatik olması avantajınız olabilir, zaten sorunsuzluğu da biliniyor. Güvenlik derseniz o da mevcut, ben 18 Mayısta aldım, 7 ay 10 gün oldu, 11 bin km yaptım, ortalama olarak şehir için 30 kuruş, şehirler arası 20 kuruş LPG tüketiyor. LPG takılmış, 2011 -2013 arası Elegance donanımlı bir civic bulabilirsiniz... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Honda kullanıyorsunuz, dizel düşünmüyorsanız benzinli için bence Civic mantıklı, LPG uyumu zaten tartışılmaz, otomatik olması avantajınız olabilir, zaten sorunsuzluğu da biliniyor. Güvenlik derseniz o da mevcut, ben 18 Mayısta aldım, 7 ay 10 gün oldu, 11 bin km yaptım, ortalama olarak şehir için 30 kuruş, şehirler arası 20 kuruş LPG tüketiyor. LPG takılmış, 2011 -2013 arası Elegance donanımlı bir civic bulabilirsiniz... 

Merhaba Ramazan hocam, Honda Civic in sizin bahsettiğiniz kasasını şu an ki kasasından daha çok seviyorum :) fakat C segment düşünmüyorum. Astrayı sadece "0" olması sebebiyle dile getirdim yani. :) Teşekkür ederim tekrardan.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Astra'nın motoru 1.6 Atmosferik ise zaten onlarda LPG de skıntı yaşanıyor. Subaplar magnezyum alaşımlı olduğundan dolayı erime yaşanıyor.Sorun çelik subapla çözülüyor ama onunda maliyeti 2000 tl civarı.

Benim tavsiyem Astra o motorla alınmaz 2013 modeli vardı bende hem gitmiyor hemde benzini içiyordu. Lpg ayarı ile falan uğraşmayın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...