İçeriğe Yönlendir

2003-2005 Ford Focus Ghia Yada Collection Tavsiye

Yasin ÇİFTECİ

Recommended Posts

Yasin ÇİFTECİ

Selamun Aleyküm Abiler Kardeşler,

İstanbulda yaşıyorum. Kısa süre önce Renault Megane 2 Extreme kullanıcısıydım. Mecburiyetten acil paraya ihtiyaç olduğu için sattık. Şimdi Ford Focus 1.6 2003-2005 arası Collection yada Ghia modellerine bakıyorum. Fiyatlar oldukça yüksek 25-32 bin arası değişiyor. Bu iki model arasından Ghia en full olanı sanırım. Extra olarak birçok özelliğe sahip. İlk sorum hangisini tavsiye edersiniz? Uzun süre binmek istediğim bi araç olacak alacağım araba en azından 4-5 sene. Sonrasında zevkime göre önceki aracım gibi ufak modifiyeler yapmak istiyorum. Şuan piyasa inanılmaz yüksek bu araçlar için. Sahibinden.com u nerdeyse hergün her saat takip ederim.:) Temiz düşürdüğüm araçlar oldu ama eksiğim olduğu için bi girişimde bulunamadım :) Bu araçlar için biraz daha beklememmi gerekir? Yılbaşından sonra fiyatların düşeceği kanaatindeyim. Gerek vergiler gerekse sigorta fiyatlarından ikinci el piyasası hiç etkilenmemişe benziyor. Piyasa da 200 bini aşmış arabalara 30 bin üstü fiyat yazanlar var onları da anlamış değilim zaten. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

İstanbulda yaşıyorum. Kısa süre önce Renault Megane 2 Extreme kullanıcısıydım. Mecburiyetten acil paraya ihtiyaç olduğu için sattık. Şimdi Ford Focus 1.6 2003-2005 arası Collection yada Ghia modellerine bakıyorum. Fiyatlar oldukça yüksek 25-32 bin arası değişiyor. Bu iki model arasından Ghia en full olanı sanırım. Extra olarak birçok özelliğe sahip. İlk sorum hangisini tavsiye edersiniz? Uzun süre binmek istediğim bi araç olacak alacağım araba en azından 4-5 sene. Sonrasında zevkime göre önceki aracım gibi ufak modifiyeler yapmak istiyorum. Şuan piyasa inanılmaz yüksek bu araçlar için. Sahibinden.com u nerdeyse hergün her saat takip ederim.:) Temiz düşürdüğüm araçlar oldu ama eksiğim olduğu için bi girişimde bulunamadım :) Bu araçlar için biraz daha beklememmi gerekir? Yılbaşından sonra fiyatların düşeceği kanaatindeyim. Gerek vergiler gerekse sigorta fiyatlarından ikinci el piyasası hiç etkilenmemişe benziyor. Piyasa da 200 bini aşmış arabalara 30 bin üstü fiyat yazanlar var onları da anlamış değilim zaten. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yasin Bey;

Konunuz uygun bölüme alınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yasin ÇİFTECİ

Yasin Bey;

Konunuz uygun bölüme alınmıştır.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Tamamen haklısın,piyasa o kadar yükseldiki inanılmaz.Ben düşeceğine pek inanmıyorum ama düşerse çok iyi olur.Bu chia en üs model şimdi titanyum x oldu.

Yorum bağlantısı
Yasin ÇİFTECİ

Abi iki sene önce fiyatlar 22-23 arası deiğişiyordu. Şimdi almış başını gidiyor. Valla aracı olan satmasın çok acil ihtiyaç yoksa eğer. Benim gibi arayış içine düşmezsiniz en azından :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Gold Collection var bi tane ghia gibi otomatik klima Vs olandan 2005 model 130 yada 140 binde. Bi kaç parça değişen var ağır hasar kaydı yok tramerde de düşük bi hasar çıkıyor sanırım. Düşünürseniz rakam sorayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

bende 2005 eski kasa gold collection vardı.HB. ilk sahibiydim. benzinli olduğu için 8 yaşında artık dayanamadım sattım. Gold collection da en full sayılır. chia da ek olarak döşemeler ve ön konsol biraz daha farklı renk ve desen olarak. chia en fulü tabii. şimdi yeni kasa 2005 focus2 HB var. 1.6 dizel. bu kasa eskisine göre daha geniş ama eski kasa gold collection yada chia bulursan eski kasa al derim. eski kasa daha kaliteli bence. ben şimdi 2006-2007 mondeoların çok beğeniyorum ama onlar 2.0 motor dizel :) . fiyatlar artık düşmez bence. hazır kış mevsimindeyken al bence. en azından pazarlık için şansın olur. yazın insanlar ne de olsa satarım diye pazarlık payı bırakmıyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin ÇİFTECİ

Gold Collection var bi tane ghia gibi otomatik klima Vs olandan 2005 model 130 yada 140 binde. Bi kaç parça değişen var ağır hasar kaydı yok tramerde de düşük bi hasar çıkıyor sanırım. Düşünürseniz rakam sorayım.

Vites otamatik mi abi. Hasar kaydı derken ne kadarlik hasar kaydi? İlan numarasi yada resim vs bişeyler varsa paylaşabilir misin? En son fiyatını da ogrenirseniz sevinirim :) Teşekkürler

bende 2005 eski kasa gold collection vardı.HB. ilk sahibiydim. benzinli olduğu için 8 yaşında artık dayanamadım sattım. Gold collection da en full sayılır. chia da ek olarak döşemeler ve ön konsol biraz daha farklı renk ve desen olarak. chia en fulü tabii. şimdi yeni kasa 2005 focus2 HB var. 1.6 dizel. bu kasa eskisine göre daha geniş ama eski kasa gold collection yada chia bulursan eski kasa al derim. eski kasa daha kaliteli bence. ben şimdi 2006-2007 mondeoların çok beğeniyorum ama onlar 2.0 motor dizel :) . fiyatlar artık düşmez bence. hazır kış mevsimindeyken al bence. en azından pazarlık için şansın olur. yazın insanlar ne de olsa satarım diye pazarlık payı bırakmıyorlar

Yorum bağlantısı
Yasin ÇİFTECİ

Aynen kardeşim bakıyorum işte bende collection modeline daha çok yöneliyorum. Bunca yıl Renault arabalarına bindim. Ford a yonelmememin sebebi de daha diri ve atak olduğunu düşündüğüm için. Hb bi Ford Focus alabilirsem sonrasında kendim elime para geçtikçe süslemek istiyorum. Ama fiyatlar çok yüksek bu kış cikmadan almayi düşünüyorum zaten. Bende araba sattım ederi neyse onu yazdim. Ama sattigim arabanin aynısıni şuan satmaya çalışan satıcılar ilanlarda bekletiyolar ne de olsa satarim hesabi.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

KARDEŞ satılık bölümünde 2004 model otomatik collection modeli var bakarsan arabayı görürsün.

Yorum bağlantısı
Yasin ÇİFTECİ

Düz vites. Bu gün satılmış benim dediğim 24 é mi ne

Hadi ya iyi fiyata gitmiş neyse hayırlısı abi :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...