İçeriğe Yönlendir

Ka - Komple Boyama

Münir Nurettin Taşova

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova

her işimizi kendimiz yapmaya kalkışırsak şu sorun var:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Fırsat_maliyeti

Öte yandan servis ile araç sahibinin "barışık" olması bence esastır. Bu nedenle ne müşteri ne de usta haksızlığa uğradığını aldatıldığını düşünmemeli ayrıca kızdırılmamalıdır. Çay bunun için vardır.

Fırsat maliyetinin ne olduğunu biliyorum, yalnız konuyla bir ilgisi yok. Sağdan soldan bana laf yetiştirmeye gayret gosterenlerin bir fırsat maliyeti var o konuyla ilgili malesef. Herkes her konuda daha iyi biliyor, her konuda otorite maaşallah. Ben burada bu konuyu açarken bilmediğim bir konuyu danistim, saçma sapan yerlere çekildi laf dalasina döndü. Her yazilana bir cevabım varya, benim zamanım kıymetli kalın sağlıcakla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Münir Nurettin bey, burada hepimizin anlatmak istediği, her ustanın yaptığı işe göre illa ki bir maliyeti vardır. Siz tabii ki ucuza her yerde yaptırabilirsiniz, ancak kimse aynı kalitede olup olmadığını bilemez - o iki usta harici-.

Kimse sizi ne Sabri usta'ya, ne de bir başkasına zorunlu tutmuyor.

Umarım ki hepimizin iyi niyetle tüm mesajları yazdığını düşünür, tamamen teknik olarak size yardımcı olmak istediğimizi anlarsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yağ değişimi için Osman Usta'ya bir fiesta gönderdim.. 

Fiesta söz verildiği saatte teslim edilemedi, tabi kızdım ve açıklama istedim. 

Cevap şuydu, 

"Biz yağ değişimi yapmıyoruz, bakım yapıyoruz. Aracın yakıt hattında sorunlar tespit ettik onu onarıyoruz" dedi.

Yağ değişmekle bakım yapmak farklı şeylerdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sabri Usta'nın servisi 1200 metrekare, kullandığı bilgisayar 12 bin tl. kullandığı anahtarın tanesi 50 lira. Kullandığı tornavidanın tanesi 20 lira, Kullandığı parçalar orjinal, tecrübesi 50 yıllık.. Değiştiği de Ford kA'nın kaput teli. 

Çok ucuz yapmış. Eline sağlık Ustam..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu konuda Münir Bey'e sanki biraz fazla yukleniliyormus gibi geliyor bana. Sabri Usta'yi da tanimiyorum Münir Bey'i de. Sabri Usta bu kadar insanin tecevvuhunu kazandigina gore anliyorum ki kaliteli, durust bir esnaf. Isciligine istedigi fiyati bicebilir, hakkidir. Begenmeyen gitmez. Münir Bey de fiyat hosuna gitmedigi icin orayi tercih etmedigini soyluyor. Yermiyor, asagilamiyor. Ama okudugum bazi mesajlar Münir Bey'i dusuncesinden dolayi oldukca yeriyor. Bence hakaret icermeyen her dusunceye saygi duymak gerekir. Bir seyleri begenmedigi icin kimseyi ayiplamamak gerekir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yağ değişimi için Osman Usta'ya bir fiesta gönderdim.. 

Fiesta söz verildiği saatte teslim edilemedi, tabi kızdım ve açıklama istedim. 

Cevap şuydu, 

"Biz yağ değişimi yapmıyoruz, bakım yapıyoruz. Aracın yakıt hattında sorunlar tespit ettik onu onarıyoruz" dedi.

Yağ değişmekle bakım yapmak farklı şeylerdir.

ilgili ruhsat sahibi de sorun hakında bilgi vermeyi unutmuştu diye not düşelim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ilgili ruhsat sahibi de sorun hakında bilgi vermeyi unutmuştu diye not düşelim

Ruhsat sahibi yağ değişmeye göndermişti sadece.. :D

Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu

Münir bey şuan aracınızın değeri düşük diye 10 liranin peşine düşüyorsunuz anlıyorum ama modelli bir aracınız olunca bu konuda milletin size çırpınarak anlatmaya çalıştığı kaliteli sorun çözen iş ve dürüstlüğü anlayınca. 300 km mesafeden gelip 50 liralık işi bile yaptırmak isteyeceksiniz güven bu piyasanın herşeyidir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Timuçin Duru

Merhabalar yakın zamanda aracını boyatan varmı? Tavsiyelerinizi bekliyorum 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...