İçeriğe Yönlendir

Transit Courier Için Geri Park Kamerası Veya Sensör

Gökhan Öz

Recommended Posts

Gökhan Öz

Bildiğiniz üzere transit modellerinde arkalarda cam yok, iç dikiz aynası da yok. Haliyle sağ ve sol aynalarda belli bir yere kadar görüş açısına sahip oluyorsunuz. Bir yere vurmak bir yana, çocuğa, yayaya çarpmak olası en büyük bela olabilir. Arkayı görmek için kamera veya park sensörü takayım diyorum. 

1. İç dikiz aynası yerine ayna/ekran kombinasyonu olan ve geri görüş kamerası bağlanabilen bir kameralı ayna satın almak ve ayna yerine monte etmek. ( Tabi direk ayna olarak satılanlar var, yada orjinal ford iç dikiz aynası satın alıp onun üzerine takılabilen ayna ekranlardan almak.) Bu noktada orjinal iç ayna ne kadar bilmiyorum.

2. Arkadaki kamerayı nereye takacağız? Ya plakalıklı kameralar var, yada plaka aydınlatmalarının birisini söküp halletmek. Ancak bu seçenekte tourneo 'lar gibi plaka aydınlatma plastiği yok. Daha basit yapıda ve ayrı ayrı iki yane açıkça görünüyor. 

3. Ucuza park sensörü alıp işi bitirmek. (Tamponu delmek istemiyorum tabi, her ne kadar siyah olsa da)

Önerileriniz, yorumlarınız ne olur du ?

Yorum bağlantısı
Ali Çılgın
(düzenlendi)

Bu dediklerinin hepsini focusuma yaptim. Urunlerin hepsini aliexpressten aldim.

Kamerayi plaka aydinlatmasina monte ettim.

Ic dikiz aynasinin uzerine takilan 5 inclik bir ekranli ayna taktim

Piyasadaki park sensörlerinin çoğu ayni onuda 10 $ almistim halen sorunsuz calismakta.

tarihinde Ali Çılgın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Ben ford icin özel ayakli icinden ekranli ayna aldim cok orjinal oldu profilimden inceleyebilirsiniz. Üstelik benim aldigimda gece parlak ışıkta kararma özelliği de var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Geçenlerde şu ürünü alıp montajını gerçekleştirdim.İlk geriye alma esnasında genelde tüm cihazlar bir kere bipler.Bendeki engel göreseye kadar ses çıkarmıyor. 1.5 metre ile 30 cm arası çalışıyor ve benim ölçümlerimde hemen hemen doğru sonuç çıktı. Kısaca tavsiye ederim :)

http://www.hepsiburada.com/brees-h-003-dijital-ekranli-park-sensoru-p-OTHKM5001043

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan Öz

Nihayet çinden gelen plakalık aydınlatma kısmına takılan kamera ve yine çinli siteden teslim aldığım fakat almanyadan gelen ekranlı dikiz ayna ve yol kayıt kamerasının montajını gerçekleştirdim. 5 gündür kullanıyorum. Çok memnunum. Detayları fotoğraf ve videoları paylaşacağım en kısa zamanda..

Yorum bağlantısı
Ali Çılgın

Gokhan bey urunlerin linkini paylasabilir misiniz?

Nihayet çinden gelen plakalık aydınlatma kısmına takılan kamera ve yine çinli siteden teslim aldığım fakat almanyadan gelen ekranlı dikiz ayna ve yol kayıt kamerasının montajını gerçekleştirdim. 5 gündür kullanıyorum. Çok memnunum. Detayları fotoğraf ve videoları paylaşacağım en kısa zamanda..

Yorum bağlantısı
Gökhan Öz

Gokhan bey urunlerin linkini paylasabilir misiniz?

Ali bey fotoğraflarla beraber linkleri de eklenecektim fakat sordunuz madem bende belirteyim..

ayna ekran + dahili yol kamerası + arka görüş kamerası ile birlikte geliyor. Ama ben arka kamerayı ayrı olarak aldım. Bundaki kamera hem orjinal gibi durmayacaktı hemde görüntü kalitesi kötü. 

Ekranın kalitesi tahminimden iyi çıktı. Zaten ürünün paketinden dahi belli iyi olduğu. Dahili kamerası da gayet iyi çekiyor.

http://tr.aliexpress.com/item/100-Best-Quality-C20-Car-DVR-Mirror-Full-HD-NTK9660-1920-1080P-30FPS-12-0MP-CMOS/1790721606.html

Bu da arka görüş kamerası. Görüş açısı fena değil, görüntü kalitesi tatminkar ve iş görüyor rahatlıkla

http://tr.aliexpress.com/item/High-Quality-CCD-Car-Reverse-Camera-For-Ford-Transit-Connect-Cargo-and-Passenger-2010-2011-2012/2042393603.html

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Gökhan Öz

Gokhan bey toplam maliyet ne oldu.

Mehmet bey toplam maliyet 230 TL civarı olmuştur. Aynanın beraberinde verilen kamera kullanılırsa 170 TL ye düşecektir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...