İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Hava Sirkülasyon Sorunu

Akif Özkan
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Akif Özkan

Merabalar.

Malesef artık benim de buğu sorunum var.Çünkü dışarıdan hava almak istediğimde alamıyorum.Ancak havalandırma tercihini iç sirkülasyonda tuttuğumda hiçbir sorun yok.Ama dışarıdan hava almak istediğimde sanki oralarda bir vana tam kapanmadığı için  ızgaralardan gelen hava miktarı çok düşük oluyor.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Merabalar.

Malesef artık benim de buğu sorunum var.Çünkü dışarıdan hava almak istediğimde alamıyorum.Ancak havalandırma tercihini iç sirkülasyonda tuttuğumda hiçbir sorun yok.Ama dışarıdan hava almak istediğimde sanki oralarda bir vana tam kapanmadığı için  ızgaralardan gelen hava miktarı çok düşük oluyor.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İç sirkülasyonu açtığımda içeri üflenen havanın üflemesinde artış alıyor. İç sirkülasyon kapandığında yani dışardan hava gelmeye başladığında üflemede sanki azalma oluyor gibi oluyor. Bu normal bence. Buğu da iç sirkülasyon açıksa yani dışardan hava girişi yoksa bizde de oluyor .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Bizimkinde ise hava dışarıdan alındığında ve araçta üç kişi varken ön camlar dahil buğu oluyor.Fan tüm hızıyla çalışmasına rağmen ızgaralardan yok denecek kadar az hava girişi oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bizimkinde ise hava dışarıdan alındığında ve araçta üç kişi varken ön camlar dahil buğu oluyor.Fan tüm hızıyla çalışmasına rağmen ızgaralardan yok denecek kadar az hava girişi oluyor.

Max Butonuna bastığınızda durum nasıl?

Kalorifer Auto seçeneğinde mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

nemli bir şeyler var demekki. polen filitresi nerde onlarda. su çekebilecek bir yerde ise ondan yapabilir. ıslanınca hem hava geçirgenliği düşer hem koku hem buğu yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Max Butonuna bastığınızda durum nasıl?

Kalorifer Auto seçeneğinde mi?

maxta da durum aynı.Ön camdaki buğu kaybolmuyor.Auto da değil.Sadece ön cama veriyorum.Ama aracın daha önceki halini bildiğim için havayı  dışarıdan içeriye alan yol üzerinde bir sorun olduğuna eminim.Ancak bu yolların neler olduğunu bilmiyorum.

nemli bir şeyler var demekki. polen filitresi nerde onlarda. su çekebilecek bir yerde ise ondan yapabilir. ıslanınca hem hava geçirgenliği düşer hem koku hem buğu yapar.

yolcu tarafı ön cam altında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Polen filtresi değişmeli. Büyük ihtimalle ıslanmış ve siz dış hava sirkülasyonunu her açtığınızda oradan aldığı nemi üflüyor camlarınıza. Ben bir keresinde değiştiğimde çamur gibi olmuştu üst tarafı ve filtre değişince buğu falan kalmamıştı. Filtre çıkmışken filtre kutusunun iç tarafına bi bak belki filtre parçalanıp buradaki deliği tıkamış da olabilir. Geri takarken üst plastik korumanın cama tam oturmasına dikkat edin. Zira eğer tam oturmuyorsa yine aynı yere su alacağından kısa sürede eski halini alacaktır. Eğer tam oturmuyorsa ön cama silikon çektirilebilir.

Polen filtresi sağ sileceğin alt kısmındaki plastiğin iç kısmında. 3 adet torx vidası tutuyor. eğer elinizde torx tornavidası varsa sizde kolaylıkla açabilir, kontrol edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mk3 lrde klima da her zmaan devreye girer çıkar. lambası yanmaz. buhar uyapan bir mk 3 te bayağı bir sorun olmalı. ancak önce polen yenilenmeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu
(düzenlendi)

Çağlar abi Eco da çalışırken de klima zaman zaman devreye girer mi?

Hımmm...Yoksa klimanın sigortasını çıkarınca artan performansın sebebi bu mu?

:unsure2:

tarihinde İrfan Aşcıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Camın önündeki plastik parça çatlamış ve polen filtresine su gitmiş.Ancak filtreyi çıkararak denediğimde de fanın üflemesini yeterli bulmadım.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Çağlar Bayur

Çağlar abi Eco da çalışırken de klima zaman zaman devreye girer mi?

Hımmm...Yoksa klimanın sigortasını çıkarınca artan performansın sebebi bu mu?

:unsure2:

her an girer çıkar her üfleme kademesinde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...