İçeriğe Yönlendir

2012 C-Max Için Kullananlardan Lastik Tavsiyesi (Michelin Harici)

İrfan Karagöl

Recommended Posts

İrfan Karagöl

Arkadaşlar az önce yola çıkmak üzere arabaya geldiğimde sağ ön lastik yanağında 4 -5 cm çapında bir yırtılma olduğunu farkettim parça kalkmış kopmamış ama arkadan gri beyaz renkli kısıma görünüyor.

Şimdi bu durumda bu lastiği böyle kulllanamam   tamiri olamaz diye düşündüm. Önerileriniz tavsiyeleriniz nelerdir. Sadece ön iki lastiği mi değiştirsem malum ebat yüzünden bayağı fiyatlı lastikler. Bu arada kış lastiği değil 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

İrfan Bey üzerindeki lastikler ilk lastikleri ise mutlaka takım değiştirin. Continental Conti Contact5 güzel bir lastiktir tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Yanak deformasyonlarının tamiri çok riskli İrfan Bey. En zayıf kısım yanaklar neticede. Öncelikle kış lastiği mi yoksa yaz lastiği mi alacaksınız buna karar vermelisiniz. Kış lastiği için bir tavsiyem yok ama yaz lastiği düşünüyorsanız Goodyear EffiecentGrip Performance tavsiye edebilirim. 2 lastik değişimi yine riskli. 

Yorum bağlantısı
İrfan Karagöl
(düzenlendi)

evet arkadaşlar lastikler ilk lastikleri ( dotu 2012 ekim) 3 yıllık lastik ancak km  7000 de henüz    hepsini değiştirsem iyi ama fiyatlarda malum

olay biraz duygusal yani (ebat büyük olunca)

tarihinde İrfan Karagöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celil Alpay

goodyear enfincent ultragrip performance tavsiye ederim. Testlerde cok iyi sonuçlar almis bir lastiktir. Aracimda bu lastiklerden var ve çok memnunum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

evet arkadaşlar lastikler ilk lastikleri ( dotu 2012 ekim) 3 yıllık lastik ancak km  7000 de henüz    hepsini değiştirsem iyi ama fiyatlarda malum

olay biraz duygusal yani (ebat büyük olunca)

aynı araca sahibim bende,lastik ebatlarını 205 55 16 yaptım,sıkıntı yok,kumho marka,bütçeye uygun olsun derseniz bu şekilde de yapabilirsiniz

sizin yaştaki bir sürücü için bence mantıklı,boşa fazla para vermeyin 

Yorum bağlantısı
Misafir

4 lastiği de değiştirmeli başka bir seçenek düşünmemelisiniz, 1-1,5 tonluk kütleyi yolda tutan 4 tane lastik, önler başka arkalar başka davranım göstermemeli zeminde.

C-Max'ime Toyo'nun yazlıklarını Lokman abimizin de tavsiyesiyle aldım, çok memnunum.

Kışlık alacak iseniz yakın arkadaşım lüks aracına Kumho'nun kw22'sini aldı, memnun, zaten yurtdışı kaynaklı test sitelerinde de pahalı markalardan fazlası var eksiği yok.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Goodyear EfficientGrip Performance tavsiye ederim , kendim kullanıyorum,oldukça memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Bozkurtt

Nokıan lıne derim bence süper lastik

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

lastik işi kararsızlığın en önde giden konusudur. tecrübe ettiğiniz lastikten şaşmayın tek tavsiyem bu olur.

Yorum bağlantısı
Oğuz Doğru

Arkadaşlar az önce yola çıkmak üzere arabaya geldiğimde sağ ön lastik yanağında 4 -5 cm çapında bir yırtılma olduğunu farkettim parça kalkmış kopmamış ama arkadan gri beyaz renkli kısıma görünüyor.

Şimdi bu durumda bu lastiği böyle kulllanamam   tamiri olamaz diye düşündüm. Önerileriniz tavsiyeleriniz nelerdir. Sadece ön iki lastiği mi değiştirsem malum ebat yüzünden bayağı fiyatlı lastikler. Bu arada kış lastiği değil 

215/55/16 michelien primacy ise lastiğiniz bir adet gönderiyim cıkma var elimde. kargosu 20 tl gibi tutar. bende balon yapan lastik yüzünden sökmüştüm 3 tane idi bir tane var depoda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Yakut

2012 de  üzerinde Continental lastiklerle sıfır aldığım c-max da, daha 6 ay sonra park yerinden çıkarken lastiğin yan tarafı bankete sürtmüştü. 1.5 cm kadar ve 2-3 mm derinliğinde yarılmıştı. Lastikler daha sıfır olduğundan ve pahalı olduğundan lastik kaplamacı da yarılan yeri tamir ettirip arkaya taktım. Çok şükür 4 sene ve 50 000 km kullandım. Bir sorun yaşamadım.

Şimdi araç 50 000 km de 4 tane de kış lastiğim var. Bu yaz lastikleri değiştirme niyetim var. C-max ses yalıtımı bakımından iyi ancak  sıcak asfalt olmayan yollarda içeri çok lastik sesi alıyor. Bu yüzden  yeni alacağım lastiklerin asfalt sesini içeriye en az derecede almasını istiyorum.

Sizce bu isteğimi hangi lastikte bulabilirim? Sağlamlık ve fiyatta tabi ki önemli.

Aklımdan Michelin geçiyordu ama pek tavsiye edilmemiş.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

2012 de  üzerinde Continental lastiklerle sıfır aldığım c-max da, daha 6 ay sonra park yerinden çıkarken lastiğin yan tarafı bankete sürtmüştü. 1.5 cm kadar ve 2-3 mm derinliğinde yarılmıştı. Lastikler daha sıfır olduğundan ve pahalı olduğundan lastik kaplamacı da yarılan yeri tamir ettirip arkaya taktım. Çok şükür 4 sene ve 50 000 km kullandım. Bir sorun yaşamadım.

Şimdi araç 50 000 km de 4 tane de kış lastiğim var. Bu yaz lastikleri değiştirme niyetim var. C-max ses yalıtımı bakımından iyi ancak  sıcak asfalt olmayan yollarda içeri çok lastik sesi alıyor. Bu yüzden  yeni alacağım lastiklerin asfalt sesini içeriye en az derecede almasını istiyorum.

Sizce bu isteğimi hangi lastikte bulabilirim? Sağlamlık ve fiyatta tabi ki önemli.

Aklımdan Michelin geçiyordu ama pek tavsiye edilmemiş.

Kuga' ya Pirelli Scorpion Verde yaz lastiği taktım. Yol sesi inanılmaz ölçüde kesildi. Asfaltta neredeyse hiç ses yok. Islak zeminde test ettim - ABS devreye girmeden durdu. Yol tutuşu mükemmel.

Yorum bağlantısı
İrfan Karagöl

Arakadaşlar hepinize ilgilerinizden ve tavsiyelerinizden dolayı teşekkür ederim.  Oğuz kardeşim sana da ayrıca teşekkür ederim.  

Tamamen duygusal nedenlerle sadece önlere olmak üzere mecburiyetten 2 adet  Falken Ziex ZE914 215/55R16 93V almış bulunmaktayım. Tanesini 200 TLsından aldım. Aslında aklımdaki lastik Goodyear EfficientGrip Performance ancak en düşük fiyat 360 TL yüksek geldi şimdilik mayıs hazirana kadar böyle devam edip haziranda goodyear almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Arakadaşlar hepinize ilgilerinizden ve tavsiyelerinizden dolayı teşekkür ederim.  Oğuz kardeşim sana da ayrıca teşekkür ederim.  

Tamamen duygusal nedenlerle sadece önlere olmak üzere mecburiyetten 2 adet  Falken Ziex ZE914 215/55R16 93V almış bulunmaktayım. Tanesini 200 TLsından aldım. Aslında aklımdaki lastik Goodyear EfficientGrip Performance ancak en düşük fiyat 360 TL yüksek geldi şimdilik mayıs hazirana kadar böyle devam edip haziranda goodyear almayı düşünüyorum.

Hayırlı olsun abi aynı araçtan bende de var kış çıkınca sanırım continentaldan kurtulmak için arayışlarım başlayacak.Falken için tecrübelerinizi bekliyoruz.
Yorum bağlantısı
Feriz AY

İrfan bey benimki de aynı sizin aracın lastikleri gibi idi.bende önlere bir çift sıfır continental,önde ki eskileri de (2013 tarihli)arkaya taktırdım.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

4 lastik değişecek ise lassa impetrus revo2 şiddetle tavsiye ederim çok sessiz ve iyi bir lastik ama illa iki lastik olacak ise eski lastiklerin aynısını alın aynı desen olsun

Edit: Lastikler alınmış hayırlı olsun.

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...