İçeriğe Yönlendir

Connect Kış Lastiği

Oğuzhan EFEL

Recommended Posts

Oğuzhan EFEL

2011 connect aracım var 4 tane kış lastiği takmak zorunlu mu yoksa sadece çekici lastiklere (önlere) taksak oluyor mu ?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Kendi sağlığınız için 4 tane takmanız mantıklı 

Yorum bağlantısı
Oğuz Doğru

Geçen bir arkadaşımız ceza yedi 4 lastik zorunlu malesef.

Polis insaflı davranmış başka bir ceza kesmis 4 le bunları demiş.

Ama kış lastiği binekte de zorunlu olmalı bence. Güvenlik için.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Zorunluluk yok ama güvenliğiniz için takmanızda fayda var.

Geçen bir arkadaşımız ceza yedi 4 lastik zorunlu malesef.

Polis insaflı davranmış başka bir ceza kesmis 4 le bunları demiş.

Ama kış lastiği binekte de zorunlu olmalı bence. Güvenlik için.

Arkadaşınız aracı şirket üçerine falanmı kayıtlıydı?
Sadece ticari amaçla kullanılan araçlarda kış lastiği zorunlu şuanda. Bu sınıftaki araçların ruhsatınca hususi yazar normal şartlarda çünkü ;)

Yorum bağlantısı
Oğuz Doğru

Yük Nakli -  Hususi yazıyorsa zorunlu malesef.

Kamyonet ruhsatlı olunca.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

yürürlükde ki genelge:

ç) (1. Değişik: (2013/KDGM- 03 /DENETİM) sayılı Genelge), (2. Değişik: (2014/KDGM- 09 /DENETİM) sayılı Genelge) Kamyonet, minibüs ve “A” türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin tüm lastiklerinin kış lastiği olması zorunludur.”

kugm dan alıntıdır..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hem zorunludur hem de arka lastik kayar ise drift deen şey olur ve sağa sola çarparsınız

Yorum bağlantısı
Galıp Ozgen

Slm arkadaşlar binek araçlarda da zorunlu fakat Valiliğe bırakıldı Valilik takılsın derse mecbur takılıyor örnek Mersin de gerek yok ama Aksaray da gerekli ama ben kanun için değil kendimi ve ailemi düşündüğüm için takıyorum yaşadığınız yerde bir trafik polisin sorun onlar bilir 

Yorum bağlantısı
Kenan Koç

umarım kızmazsın araca çocukların eşin veya bir canlı biniyorsa kışlastiği zorunlu olmasada takdır yada önde giden araçtaki insanların canının sağlığı için.saygılarımla :good1:  :good1:  :good1:

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

195 65 r15 ebadında kış lastikleri çok ucuz bence riske girilmez alınır takılır hemde en kalitelisinden benim tavsiyem LİNK deki ürün ben wr d3 lerini önceki aracımda almıştım ve bir harikaydı bunlarda yeni hedefim saygılarımla...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...