İçeriğe Yönlendir

Marka Ve Model Seçimi Konusunda Yardımlarınızı Bekliyorum.

Ramazan Turan

Recommended Posts

Ramazan Turan

Arkadaşlar hali hazırda 2011 Model Honda Civic Otomatik kullanıyorum, bu aracı özel sebeplerden dolayı değiştirmeyi düşünüyorum. Bütçem 60 bin lira, otomatik şart, 2.0 motor istemiyorum. TSI+DSG kombinasyonu her zaman ürküttü, doğal olarak VW, Seat, Skoda bu gruba giriyor ve düşündürüyor. 1.6 motor ve altı aklımdaki fikir, yüksek vergi istemiyorum, aradaki vergi farkıyla yıllık yakıtımın yarısı çıkıyor, ortalama 20 bin km araç kullanıyorum. İçimdeki Honda sevgisi yine Honda almamdan yana, 2012-2013 model FB7 almak aslında ama Honda'nın kronik problemleri olması düşündürüyor. Aslında ben karşılaşmadım henüz ama olduğunu yakın çevremde gördüm. Araç C sınıfı olacak gibi, D sınıfı olarak Passat, C5, 508 , Accord, mondeo var aslında ama 2.0 olanlar vergiden dolayı eleniyor. Unutmadan Yozgat fazlasıyla engebeli bir arazi, şu an kullandığım Otomatik Honda civic 1.6 motor 125 Hp gücünde, ruhsatte 1361 Kg geçiyor, aracım LPG'li , son 1000 Km yakıt tüketimi 11 Lt civarında görünüyor, LPG'ye geçince ise , 15-16 LT şehir içi LPG tüketiyor. Bazen sakin, bazen agresif kullanıyorum. Passat TSi motor bir 2.0 almış gibi maliyete gelecek.  

Görüş ve fikirleriniz benim için öneli, şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Misafir

O kadar çok kriterin var gibi geldi ki abi; seni bir naylon paklar bu yazdıklarından sonra :D Otomatik fluence diyorum. Yakmıyor hem. :)

Bir iş arkadaşım bu firmadan çok aşırı temiz fluence aldı ve çok memnun abi. Manuel aldı ama. Adamlar, filo aracı ama "temiz filo aracı" satıyorlar. Başta ön yargısı vardı ama şu an çok memnun. Bu öyle elemanların altında hor kullanılan şirket araçlarından ziyade biraz daha yönetici kadrosundaki çalışanların kullanığı araçlarmış. aşağıda linki paylaşıyorum bir inceleyin isterseniz :)

http://www.sahibinden.com/renault-fluence?query_text=margrup

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

ben başka bir şey merak ettim kusura bakma alakasızlık için..
Ramazan Kardeşim mesaj sayın 76 beğeni 2322.. nasıl oluyor bu? 6 haneli km sayaçları gibi mesaj sayacı bir yerde sıfırladı mı? :=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Çık çıkabilirsen bu kadar kriterin içinden :) , 1.4 tsi&dsg kombinasyonu iyi bir seçenek olur, 2012 sonrası dsg'lerden korkmayın...

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

20 bin km az değil, dizel olsa? örnek; 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-audi-a3-1.6-tdi-sportback-led-paket-237423856/detay

pardon dsg istemiyordun, o zaman megan 3 EDC biraz naylon olacak o zaman...

308 de olur..

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

O kadar çok kriterin var gibi geldi ki abi; seni bir naylon paklar bu yazdıklarından sonra :D Otomatik fluence diyorum. Yakmıyor hem. :)

Bir iş arkadaşım bu firmadan çok aşırı temiz fluence aldı ve çok memnun abi. Manuel aldı ama. Adamlar, filo aracı ama "temiz filo aracı" satıyorlar. Başta ön yargısı vardı ama şu an çok memnun. Bu öyle elemanların altında hor kullanılan şirket araçlarından ziyade biraz daha yönetici kadrosundaki çalışanların kullanığı araçlarmış. aşağıda linki paylaşıyorum bir inceleyin isterseniz :)

http://www.sahibinden.com/renault-fluence?query_text=margrup

Fluence hep aklımda oldu ama eşim beğenmiyor, yakıt ekonomisi de çok iyi fakat geri planda. 

Fiat 500L olmaz mi Ramazan. 500x olabilir mi o fiyata bilmiyorum.

Saygilarimla.

Evren abi Dualogic oluğundan dolayı düşünmüyorum. Honda'da tam tam otomatik şanzımanın geçişlerine alıştık,  bizi üzer. 

ben başka bir şey merak ettim kusura bakma alakasızlık için..

Ramazan Kardeşim mesaj sayın 76 beğeni 2322.. nasıl oluyor bu? 6 haneli km sayaçları gibi mesaj sayacı bir yerde sıfırladı mı? :=)

Profil sıfırlandı. Eski üyeyim, 3000 civarında mesajım vardı. Beğeniler öylece kalmış. 

Çık çıkabilirsen bu kadar kriterin içinden :) :) 1.4 tsi&dsg kombinasyonu iyi bir seçenek olur, 2012 sonrası dsg'lerden korkmayın...

Sedan önceliğimiz var, Jetta olabilir o zaman, fakat Jetta kalitesi ile diğer VW modellerinin kalitelerinin aynı olmadığı gibi bir şehir efsanesi duymuştum, ne kadar doğru bilmiyorum. 

20 bin km az değil, dizel olsa? örnek; 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-audi-a3-1.6-tdi-sportback-led-paket-237423856/detay

pardon dsg istemiyordun, o zaman megan 3 EDC biraz naylon olacak o zaman...

308 de olur..

Sedan önceliğimiz var, 308 yeni modeli çok güzel ve göze hitap ediyor. 

Hoşuma giden bir model, şehir içi yakıt tüketiminin fabrika verisinden 2 lt yüksek olduğunu okumuştum. İşin içine Yozgat girerse bu değer 3 hatta 4 litre üstü bile olabilir. 11 Litre mazotla gezecek bir araç düşündürür. 

------------------------------

Konuya eklemeyi unutmuşum arkadaşlar özür dilerim, sedan olması tercihimiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ramazan hoca,son mesaja eklediğin "sedan" notunu görmedim say :)

bu araçlar başka dünya.hatta forumda da vardı 1 adet satılık. 5 ve 7 kişilik modelleri var (dikdörtgen forumlu arka lambalar 5,dikleme uzun arka lambalılar 7 kişilik)

örnek ilan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-ilk-sahibinden-temiz-kullanilmis-55-bin-km-de-262042199/detay

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Ramazan hoca,son mesaja eklediğin "sedan" notunu görmedim say :)

bu araçlar başka dünya.hatta forumda da vardı 1 adet satılık. 5 ve 7 kişilik modelleri var (dikdörtgen forumlu arka lambalar 5,dikleme uzun arka lambalılar 7 kişilik)

örnek ilan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-ilk-sahibinden-temiz-kullanilmis-55-bin-km-de-262042199/detay

Muadili 5008 kullanma fırsatım oldu, 2012 modeldi, bu araçlardaki şanzıman Pejo ile aynı bildiğim kadarıyla, tam aile aracı kullanıyor. Şanzıman tepkisi çok gecikmeli idi, F1 vites ile müdahale ederek daha kullanılır hale geliyor. 

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Hoşuma giden bir model, şehir içi yakıt tüketiminin fabrika verisinden 2 lt yüksek olduğunu okumuştum. İşin içine Yozgat girerse bu değer 3 hatta 4 litre üstü bile olabilir. 11 Litre mazotla gezecek bir araç düşündürür. 

Ben tüketiminin o kadar korkulacak boyutlarda olmayacağını düşünüyorum. Nitekim testinde de abartı birşey çıkmamış. http://www.arabam.com/otomobil-testleri/hyundai-elantra-1-6-crdi-elite-otm-yorumlari/300141

Bence o fiyatta en iyi seçim olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Ünal
(düzenlendi)

bence mondeo ideal seçim olur zaten 1 yıl yüksek vergi ödersini sonra düşer vergi miktarı 

tarihinde Alper Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

şuan bende olan araç kia ceed yeni kasa tavsiyemdir abi bi düşün araştır derim belki standartların üzerinde biraz fazla yakabilir yani o da ortalama 31-32 krş ben hesapladım gayet makul hele ki birde 2015 inden alabilirsen bu rakam daha da düşecektir 7 ileri şanzumanla birlikte yakıt tasarrufuda geldi araca vergisi de 1-3 yaş 499*2 araştırıp düşünmekte fayda var diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Misafir

şuan bende olan araç kia ceed yeni kasa tavsiyemdir abi bi düşün araştır derim belki standartların üzerinde biraz fazla yakabilir yani o da ortalama 31-32 krş ben hesapladım gayet makul hele ki birde 2015 inden alabilirsen bu rakam daha da düşecektir 7 ileri şanzumanla birlikte yakıt tasarrufuda geldi araca vergisi de 1-3 yaş 499*2 araştırıp düşünmekte fayda var diye düşünüyorum 

Sedan yazmış yoksa bende Yeni Ceed önerecektim :) Benimde çok beğendiğim bir araç Ceed ve i30 ama yakıtları inanılmaz yüksek Diesel bi aracın şehir içi 8-8,5 Lt yakması bana çok abes geldi. Hoş yeni şanzıman ile bu değerleri biraz daha aşağı çekmişler ama şimdide otomatik de sağlamlık göz ardı oldu 

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

ben de size octavia öneriyorum. tsi+ dsg ürkütüyorsa tdi+dsg olabilir.

Yorum bağlantısı
Misafir

genelde ürkme Dsg den kaynaklı oluşuyor sanırım :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Ramazan Hocam, tahminim kafanda bir araç var gibi sanki. Baksana neredeyse tüm araçları elemişsin.  :) Bu arada Honda da kronik sorun varsa biz araçları yakalım derim.  :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

verelim c5 i bitirelim kafandaki soruları...

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

bence mondeo ideal seçim olur zaten 1 yıl yüksek vergi ödersini sonra düşer vergi miktarı 

Otomatik Mondeo'lar 2.0 motor. 

Limit belli arkadaşlar, üzerine çıkamıyorum. 

Sedan yazmış yoksa bende Yeni Ceed önerecektim :) Benimde çok beğendiğim bir araç Ceed ve i30 ama yakıtları inanılmaz yüksek Diesel bi aracın şehir içi 8-8,5 Lt yakması bana çok abes geldi. Hoş yeni şanzıman ile bu değerleri biraz daha aşağı çekmişler ama şimdide otomatik de sağlamlık göz ardı oldu 

Sedan önceliğimiz bir çok Hatcback aracı elememize yol açıyor. Sedan önceliği olmasa Golf 7 1.2 TSI DSG seçmeyi düşünüyordum. 

Garantisi bitmemiş DSG düşünülebilir. Golf'e de  bakmaya başladım. 

genelde ürkme Dsg den kaynaklı oluşuyor sanırım :)

Ramazan Hocam, tahminim kafanda bir araç var gibi sanki. Baksana neredeyse tüm araçları elemişsin.  :) Bu arada Honda da kronik sorun varsa biz araçları yakalım derim.  :D

Kerem abi beni yine Honda paklayacak gibi, tilkinin dönüp dolaşacağı yer misali fakat Golf ve Jetta düşünmüyor da değilim hani. 

verelim c5 i bitirelim kafandaki soruları...

Citroen şanzımanı ile meşhur, 508'de aynı sınıfta ve muadil denilebilir ama uzak kalacağım markalar gibi... 

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
(düzenlendi)

Octavia fikrine katılıyorum ben de. Artık Honda'nin çok yakan ve performansı dusuk motorundan vazgecerdim yerinizde olsam. Üstelik sizin kasa daha da guzel.

1.2 TSI DSG Leon sahibi oldum, bir sure Octavia 1.6 TDI DSG ve A3 1.4 TSI DSG kullanma firsatim oldu, gerçekten iyiler. Deneme firsatiniz oldu mu hiç?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-hasarsiz-servis-bakimli-otomatik-262702955/detay

tarihinde V.Ceyhun Emir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...