İçeriğe Yönlendir

17" Janta Uygun Lastik

Adem Küçük

Recommended Posts

Adem Küçük

Merhaba focus ailem , 

ben 17" jant aldım RS koyu gri olanından ve ona göre bi lastik alıcam araştırma yaptım..araştırma yapınca nedense kafam allak bullak oluyor :)

sizden ricam 1.6i Hatchback focus aracıma 17" jant için kaç ebatlarında lastik almayalım (4 Mevsim Kullanıcam)...bide bu offset nedir onuda çok merak ediyorum 

SAYGILAR

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Aracınızın kapı içinde kullanılabilecek ideal lastik ebatları yazar. 

Tavsiye isterseniz konforlu kullanım için 205/50/17 spor görünüm için 225/45/17 ebatları kullanabilirsiniz.

Bu arada keşke jantı replika almasaydınız. Mondeo nun 17" jantları daha sağlıklı olurdu.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Merhaba focus ailem , 

ben 17" jant aldım RS koyu gri olanından ve ona göre bi lastik alıcam araştırma yaptım..araştırma yapınca nedense kafam allak bullak oluyor :)

sizden ricam 1.6i Hatchback focus aracıma 17" jant için kaç ebatlarında lastik almayalım (4 Mevsim Kullanıcam)...bide bu offset nedir onuda çok merak ediyorum 

SAYGILAR

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/266456-f-25-i%C3%A7in-17-lastik-%C3%B6nerisi/

Yorum bağlantısı
Adem Küçük

Aracıma RS bodykit siparişi verdim onun için RS jant tercih ettim malum bir satış sitesinden istediğim jantı buldum ve aldım iyi mi ettim kötü şuan için çok bir fikrim yok açıkcası (!)

Aldığım jant bunun koyu grisi

EjIo7y.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

205/50/17 orjinal öçüsüdür. offset denen dışara taşık arabanın dışında giden tip jantlar. caponlarda moda

Yorum bağlantısı
Adem Küçük

ölçüme karar verdim sanırım 205/45/17 olacak,hadi hayırlısı..şimdide malum sitelerden lastik bakma zamanı :)

Teşekkürler ve Saygılar Ford Ailem ...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

ölçüme karar verdim sanırım 205/45/17 olacak,hadi hayırlısı..şimdide malum sitelerden lastik bakma zamanı :)

Teşekkürler ve Saygılar Ford Ailem ...

Hatalı bir ölçü seçimi. 205 45 17 de -2.47 sapmanız var. 205 50 17 ya da 225 45 17 seçin

Ayrıca yanak dar taban da dar görüntü de hoş olmaz

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Aracıma RS bodykit siparişi verdim onun için RS jant tercih ettim malum bir satış sitesinden istediğim jantı buldum ve aldım iyi mi ettim kötü şuan için çok bir fikrim yok açıkcası (!)

Aldığım jant bunun koyu grisi

EjIo7y.jpg

ET degeri açısından cuk diye oturuyor kaç kişi binerse binsin nekadar alçaltırsan alçalt sürtme olmuyor benim aracımda bu jantdan var diye önermemiştim :)

Yorum bağlantısı
Adem Küçük

murat abinin önerdiği ölçüleri yazdığımda değerler tam olarak görünüyor. sanki lastik tabanı ne kadar genişler ise o kadar sürtünme olacak diye düşünütorum yoksa mantığım çok mu düz :)

GEuckb.jpg

ET degeri açısından cuk diye oturuyor kaç kişi binerse binsin nekadar alçaltırsan alçalt sürtme olmuyor benim aracımda bu jantdan var diye önermemiştim :)

4mm Vogtland yay alıcam.4mm bile çok gibi geliyor fakat 3.5mm bulamıyorum 

Hatalı bir ölçü seçimi. 205 45 17 de -2.47 sapmanız var. 205 50 17 ya da 225 45 17 seçin

Ayrıca yanak dar taban da dar görüntü de hoş olmaz

Murat abi peki 225 genişlik çamurluktan dışarı çıkmayacak mı ?offset denilen olayak girmicez değil mi (!)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Adem; Şimdi aracında bulunan 15" in karşılığı olarak bakma.  Zaten kapı içi ölçülerde göreceksin 205 50 17 yazacak. Ben Focusta kullandım. 205 50 17 konfor olarak çok tatmin edecek.  225 45 17 de herhangi bir sürtme vs yaşamazsın.  Ben hatta 225 45 18 kullanmıştım. Yay olmasına rağmen sürtme olmaz . Lastik dışta da görünmez. 17 "  de focus için ideal ölçü 205 50 17 dir. 205 45 17 çok ara bir ebat ve focusun orjinal Ebadı değil. 17"ve 18" lastik kullanan forumda çok üyemiz var. Sen bana güven. Focus için ideal ebat 205 55 16 dır. Bunun muadili 17" de 205 50 17 dir 18" de 225 45 17 dir

Yorum bağlantısı
Adem Küçük

tamamdır murat abi 225/45/17 dört mevsim olarak arıyorum fakat çok zor kalite markalarda var onlarda adet başına 500tl diyor...öneriniz var mı marka olarak.adet başına 250-300 verebilirim...bu arada çok teşekkür ederim murat abi beni ve ihtiyacı olan bir çok kişiyi aydınlattığın için

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Petlas  pt 741 velox sport  215/45/17 kullanıyorum .50 yanak spor görünmediği için  45 yanağı tercih ettim. t Sapma olarak 16  jant ta  orjinal ölçüde kadran   100 km/h giderken  ebat değiştiğinde  17 jant 45 yanak 215 tabanda 101,6 km/h oluyor.1,6 km/ fazla gösteriyor anlayacağın :)  karar senin

tarihinde Öztunç Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Lassa impetus revo 2+ tavsiye ederim çok iyi etiket degerlerine sahip ince yanakta kaybettigin konforu geri kazandirir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...