İçeriğe Yönlendir

Ford Fusion 1.4 Tdci Lastik Tavsiyesi

Alper Keskin

Recommended Posts

Alper Keskin

Merhaba arkadaşlar.Birkaç gün içerisinde aracıma yeni bir takım lastik almayı düşünüyorum. Aracı ilk aldığımızda üzerinde Michelin Energy serisi lastikler vardı ve her frenajda ötmesi inanılmaz kayması gibi sebeplerden ötürü markaya olan güvenimi dahi gözden geçirmemi sağlayacak kadar şüphe uyandırdı bende. Michelin macersından sonra aracıma Lastikçi arkadaşımın tavsiyesi üzerine Bridgestone B250 taktık. Lastik izleri ticari araç gibi maşallah :) 3 yıl 40000 kilometrelik maceramda her koşulda görevini başarı ile ifa ettiğini düşünüyorum.Beni hiçbir zaman yarı yolda bırakmadı desem yeridir. Fakat hamuru çok sert ve zaten sert karakterli aracımda daha bir kütür kütür gezmek zorunda kaldım. Lastik o kadar sert ki diş derinliği neredeyse ilk günkü gibi.Fakat Lastik yanaklarında oluşan bol bol çatlak,lastiğin artık 3 yaşında olması ve muayene tarihinin yaklaşması(Şubat) beni yeni lastik almaya yöneltti.Yeni lastiklerim için arkadaşıma tekrar danıştığımda Bridgestone'nin Turanza serisinden yeni T001 modelini çıkardığını ve b250 den sonra daha kullanışlı bir lastik olduğunu, bu lastiği tavsiye ettiğini söyledi. Bridgestone resmi sitesinde lastik özelliklerine baktığımda B250 nin yakıt tasarrufu:C  Islak Performansı:B Gürültü: 71 db Hız kategorisi H iken T001 de aynı değerlere sahip sadece hız kategorisi V. B250 sert ve gürültülü bir lastikti ama performansından memnundum. Yeni lastik için beklentilerim performans kaybı yaşatmaksızın bir miktar daha sessiz oluşu. Continental CEC5 ve CPC 5'te o forumda o kadar tavsiye ediliyor ki Conti'ye de sıcak bakmaya başladım.Sizce heyecan aramayıp memnun sayılabilecek durumda olduğum Bridgestone markasından mı devam etmeliyim yoksa gerçekten Conti Bridgestone'den daha sessiz ve kaliteli mi? Bununla beraber her türlü görüş ve tavsiyelerinize açığım. Lastik ölçüsü 195/60 R15 B250 ve T001 'in örnek görüntülerini de atıyorum. Teşekkürler...

Bu B250

src_bridgestone_b250_01_interrus-shina_r

Bu da Turanza T001

08-Sommerreifen-Test-2012-Bridgestone.jp

Yorum bağlantısı
Alperen Artam

Falken ziex 914 (ecorun) bakmanızı tavsiye ederim ıslak zeminde gayet iyi fiyat olarakta makul

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Falken ziex 914 (ecorun) bakmanızı tavsiye ederim ıslak zeminde gayet iyi fiyat olarakta makul

Falken bayisi şehrimizde yok.Hiç düşünmemiştim bu markayı açıkçası.Netten yaptığım araştırmalarda Test sonuçları itibarı ile çok gerilerde kalan bir model.Test verileri ne kadar objektif bilemem ama şüphe uyandırdı bende.

Goodyear olmaz mı?

EfficientGrip modelinden mi bahsediyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Doğukan Aydın

Continental bence gönül rahatlığyla alabilceğiniz bir lastik ama açıkçası lastiğe o kadar para vermeyi doğru bulmuyorum lastik gerçekten çok önemli ama sırf isim için dünyanın parasını istiyolar ben Kumho kullanıyorum o yüzden

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Continental bence gönül rahatlığyla alabilceğiniz bir lastik ama açıkçası lastiğe o kadar para vermeyi doğru bulmuyorum lastik gerçekten çok önemli ama sırf isim için dünyanın parasını istiyolar ben Kumho kullanıyorum o yüzden

Bugün Continental için tanesine 190 lira fiyat aldım. Kumho'nun fiyatı ne kadar?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...