İçeriğe Yönlendir

Focus Ghia 2.0 Vs Volvo S40 2.0T

Tolga Özmen

Recommended Posts

Tolga Özmen

Evet arkadaslar, abilerim,

Artik bi araba alma zamanim geldi ve ortalama 22bin gbi bi butcem var. Baslikta belirtmis oldugum 2 arac arasinda muallakta kaldim. Parca, servis, yakit tuketimi, bakim, konfor, guvenlik vs vs gbi faktorleri goz onunde bulundurursak sizin oneriniz nedir? Aslinda ben ilk olarak focustan yanaydim. Mod acisindan acikcasi. Fakat Volvo S40in bu denli fiyat ve model olarak ayni limitler dahilinde olmasi beni kararsiz kildi. Nedeniyle onerinizi yazin lutfen.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Evet arkadaslar, abilerim,

Artik bi araba alma zamanim geldi ve ortalama 22bin gbi bi butcem var. Baslikta belirtmis oldugum 2 arac arasinda muallakta kaldim. Parca, servis, yakit tuketimi, bakim, konfor, guvenlik vs vs gbi faktorleri goz onunde bulundurursak sizin oneriniz nedir? Aslinda ben ilk olarak focustan yanaydim. Mod acisindan acikcasi. Fakat Volvo S40in bu denli fiyat ve model olarak ayni limitler dahilinde olmasi beni kararsiz kildi. Nedeniyle onerinizi yazin lutfen.

Benin tanıdığımda var volvo s40 2 sene önce arka sol stopu kırdı orjinalini kasgodan 800-tl değiştirdi.Benim scopiodan pahalı.Ama orjinal olmayan stopu yarı fiyatına alabiliyorsun.Ben olsam volvoyu alırdım,birçok modeline bindim rahat konforlu güzel sürüş deneyimi ve yormuyor.Mekanik aksamın çok pahalı olacağını tahmin etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Tolga kardes benım arkadasta vardı.-1999 model aracta yok yoktu.2010 mca focusta olmayan onda vardı.Ikı gun kullandım fcs a bakıs acım degıstı.Siz buyuk sehırdesınız.Hatta aksam bı muhabbetteydım usta arkadasın bırı sızın gıbı dusunen bır arkadasa aynen şöyle dıyor,ıkametın buyuk şehırdeyse al bın volvoya ama kucuk anadolu sehrındeysen kac kacabıldıgınce,,

Hulasa malesef çkk kucuk bır arızayı buralarda çözmek çok zor.Ama Ankarada ostım,ivedık...osb ıstedınız usta ve parcayı bulmak çok kolay,

Focs kullanıcısı olarak temız bır volvo V 40 2000 cc. Oto. s.vagon kesınlıkle.Konfor ve perpormns +++

Yorum bağlantısı
Recep Güney

Bence karar verirken arabanin bakim gecmisine dikkat edin.. yakin arkadasimda 2001 model s40 2.0benzinli var... 23 e almisti zamaninda... 2 senede 9bin lira para harcadi motoruna..ve bu arkadas ankarada yasiyor..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yusuf Koç

Bu bütçe ile her iki model için de yaklaşık 15 yaşında bir araç alınabilir. Yani ufak tefek, bazen de büyük sorunlarla karsilasilabilir. Sorunu çözecek usta, teknik destek ve uygun fiyatlı parça focus için kolay bulunur, ama s40 için aynı şey söylenemez. Bu yüzden şahsi tercihim focus olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Volvo ve SAAb bakım geçmişini iyi biliyorsanız kesinlikle alınabilir araçlardır. Hele hele Ankara'da iseniz çok güzel özel servisler mevcut her ikisi için de. Parça sıkıntısı yok gibi. Mesela benim SAAB varken lazım olan bir parçayı her ay İsveç'e giden bir elemanları vardı. O gidip getiriyordu hem de yarı fiyatına. O yüzden alacağınız temiz bir volvo focusa göre çok daha keyif verecektir diye tahmin ediyorum. Ancak bakımsız ve hor kullanılmış bir volvo sizi üzer dikkat edin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

o paraya düzgün volvo var mı? bana takas teklifi gelmişti  2000 volvo 2.0 turbosuz 28 demiş adam :)  turbo olanlarda 2.0 değil 1.9 felan olanlarda var t4 t5 felan diye arkasında yazardı eskiden. focus I in ankara piyasası iyi. volvoyu bilemem ama piyasası için focus alınabilir. 2001 model 2.0

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Bence karar verirken arabanin bakim gecmisine dikkat edin.. yakin arkadasimda 2001 model s40 2.0benzinli var... 23 e almisti zamaninda... 2 senede 9bin lira para harcadi motoruna..ve bu arkadas ankarada yasiyor..

Recep hocam selamlar.

Aman kımseye yanlıs akıl vermeyeyım ama zaten tursusu çıkmıs , biraz daha ucuz dıye arac almasın kımse.

Belkı arkadasınız ıyı dıye aldı yada guvendı ıyı dıye aldırdılar hocam bıraz da bu iş şans işi.

Bır arkadsımda focustan olabıldıgunce kaçıyor epey basını agrıtmış ben çok şükür ne dızelımde be bunda bır sıkıntı çekmedım.

Volvo ve SAAb bakım geçmişini iyi biliyorsanız kesinlikle alınabilir araçlardır. Hele hele Ankara'da iseniz çok güzel özel servisler mevcut her ikisi için de. Parça sıkıntısı yok gibi. Mesela benim SAAB varken lazım olan bir parçayı her ay İsveç'e giden bir elemanları vardı. O gidip getiriyordu hem de yarı fiyatına. O yüzden alacağınız temiz bir volvo focusa göre çok daha keyif verecektir diye tahmin ediyorum. Ancak bakımsız ve hor kullanılmış bir volvo sizi üzer dikkat edin...

+1 katılıyorum cem hocam

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

o paraya düzgün volvo var mı? bana takas teklifi gelmişti  2000 volvo 2.0 turbosuz 28 demiş adam :)  turbo olanlarda 2.0 değil 1.9 felan olanlarda var t4 t5 felan diye arkasında yazardı eskiden. focus I in ankara piyasası iyi. volvoyu bilemem ama piyasası için focus alınabilir. 2001 model 2.0

Tam esnaf adamsın adamım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...