İçeriğe Yönlendir

Motor Sıcaklığı Seviyesi Düşük

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Bu sabah her sabah olduğu gibi yine aynı güzergahımı takip ederek aracımla metro istasyonuna geldim yine 13 km yol yaptım fakat motor sıcaklığı göstergesi en alt seviyedeydi park ederken bir tık arttı ancak normalde hatta daha soğuk havalarda bile yolumun yarısına gelmeden motor ideal sıcaklığa ulaşmış olurdu? Sensörlerde yada ekranda bir sıkıntı olabilir mi? veya arada bir böyle olur mu dersiniz?

92r5yr.jpg

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Bu sabah her sabah olduğu gibi yine aynı güzergahımı takip ederek aracımla metro istasyonuna geldim yine 13 km yol yaptım fakat motor sıcaklığı göstergesi en alt seviyedeydi park ederken bir tık arttı ancak normalde hatta daha soğuk havalarda bile yolumun yarısına gelmeden motor ideal sıcaklığa ulaşmış olurdu? Sensörlerde yada ekranda bir sıkıntı olabilir mi? veya arada bir böyle olur mu dersiniz?

92r5yr.jpg

Termostat olabilir. Eğer kaloriferinizde eskisi gibi ısıtmıyorsa kesinlikle termostattır. Eğer kalorifer ısıtıyorsa eskisi gibi müşür veya beyin. v.s. olabilir.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

bazen bendede oluyor geçenlerde -14 derecede 30 km lik yol yaptım motor ideal sıcaklığa ulaşmadı

Yorum bağlantısı
Misafir

Termostat olabilir. Eğer kaloriferinizde eskisi gibi ısıtmıyorsa kesinlikle termostattır. Eğer kalorifer ısıtıyorsa eskisi gibi müşür veya beyin. v.s. olabilir.

Kalorifer her zamanki gibi ısıtıyor onda bir problem yok.

:unsure2:

Eski kuryecisin abi cevap yok mu? :i-ih:  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Abi kaloriferde bir problem yoksa, müşüre bakılabilir. 

Ama yinede sen bir iki gün yine seyret durumunu düzelebilir. Bu sabah daha bir garip soğukluk vardı. 

Antifirizin tam değil mi ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi kaloriferde bir problem yoksa, müşüre bakılabilir. 

Ama yinede sen bir iki gün yine seyret durumunu düzelebilir. Bu sabah daha bir garip soğukluk vardı. 

Antifirizin tam değil mi ?

1-2 gün bakacağım bakalım Sami ne olacak, antifirizim tam onda eksik yok.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

1-2 gün bakacağım bakalım Sami ne olacak, antifirizim tam onda eksik yok.

Benim eski Fiesta'da da hava şartları aynı durumda iken, Florya'dan çıkınca bazen Cevizlibağ'da ısınırdı bazen Bahçelievlerde..

Olabiliyor takip et abi. 

Yorum bağlantısı
Serkan Erden

havaların soğuk olması kuvvetle muhtemel. normal zamanda 5 kmde ısınan motorum şu aralar 10km den önce 90 dereceyi görmüyor. birde dizelin ısınması benzinliye göre daha geç oluyor.

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Bence soğuk havadan kaynaklanıyor bir süre gözlem yapın daha net bir şeyler çıkar ortaya.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

benim de dikkatimi çeken çok çabuk soğuması,ısınmada problem yok yeterli yol aldığında ısınıyor fakat,bi 10 15 dk motoru durdursam termostat bikaç diş aşağı iniyor,hatta rölantide beklerken bile düşebiliyor,ben bunu ön ızgaranın genişliğine veriyorum içeri çok fazla soğuk hava aldığını düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

benim de dikkatimi çeken çok çabuk soğuması,ısınmada problem yok yeterli yol aldığında ısınıyor fakat,bi 10 15 dk motoru durdursam termostat bikaç diş aşağı iniyor,hatta rölantide beklerken bile düşebiliyor,ben bunu ön ızgaranın genişliğine veriyorum içeri çok fazla soğuk hava aldığını düşünüyorum

araç yeni olmasa termostat diyeceğim benim gibi ama...

https://youtu.be/8EZ6BeLyUkc

Yorum bağlantısı
Gökhan Öz

Bende de araç motor sıcaklığı zor istenen dereceye geliyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Sorun nazar boncuğunda, eksik olduğu için yapar arada.

Yorum bağlantısı
Misafir

Sorun nazar boncuğunda, eksik olduğu için yapar arada.

Bundan sonra yapmaz herhalde  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...