İçeriğe Yönlendir

Akvaryum Için Balık Tavsiyeleriniz

Alper Başdemir

Recommended Posts

Guest Misafir

2.asama mangal [emoji1]

Akvaryumdakileri mi [emoji23][emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Akvaryumdakileri mi [emoji23][emoji23][emoji23]

Yok onlara gelene kadar daha cok balik var. Denizden cikmasi lazim. Gerci cok zorda kalirsak hain planlar kurulabili[emoji48]
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Yok onlara gelene kadar daha cok balik var. Denizden cikmasi lazim. Gerci cok zorda kalirsak hain planlar kurulabili[emoji48]

[emoji23][emoji23][emoji23] Akvaryum sahipleri duymasin. [emoji16][emoji16]

Bir ara benim Kuzuma goz dikmislerdi onu unutturdum sukur, yasasin akvaryum baliklari[emoji48][emoji48][emoji48]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

[emoji23][emoji23][emoji23] Akvaryum sahipleri duymasin. [emoji16][emoji16]

Bir ara benim Kuzuma goz dikmislerdi onu unutturdum sukur, yasasin akvaryum baliklari[emoji48][emoji48][emoji48]

Hepimiz akvaryum baligiyiz[emoji14]
Yorum bağlantısı
Eser Yıldırım

bende 2 tane akvaryum var biri 50 lt diğeri 360 lt

küçük olan sadece bitkili ve özel tür lepistes var diğeride sadece görsel amaçlı yaptığım için(yavru almaktan bıktım :biggrin: ) malawi cichild var ama sadece erkek (bilirsiniz erkeklerin renkleri net canlı renkler olur ) karışık renkli ve harika görünüyor sar-mavi-lacivert...

Senin akvaryuma gelince cichild türleri biraz sıkıntılı ama canlı doğuran harika olur

Tavsiyem sürü balıklarıdır rasbora-neon-zebra belki lepistes.zaten fiyatları oldukça ucuz olduğundan bolca alabilirsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

Adaş,

Bende uzun bir dönem akvaryum ile ilgilendim.Enson lepisteste karar kılmıştım.Çocuklar doğunca akvaryumu evden uzaklaştırmak zorunda kaldım.Akvaryumunu canlı bitki ile desteklersen lepistes için güzel ve doğal bir ortam olusur. Düzenini oturttuktan sonra seni çok yormaz.özellikle ilk seçiminde erkek dişi oranı önemlidir.eğer canlı bitki istemezsen kıvırcık şekline getirilmiş rafyada işini görecektir.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Kimse melek balığından bahsetmemiş ama uyumlu olmadığı için falan mı?

Bende de ufak çaplı 45 litrelik bir akvaryum var, 2 tane çöpçü, bir teleskop, bir japon, iki tane kılıçkuyruk (asıl adını bilmiyorum), bir melek, bir de otobur köpekbalığı var, cümbüş gibi akvaryumun içi. Bir batık gemi, 2-3 tane de yapay ot var.

Aralarında en sevdiğim de melek. Çok asil duruyor ve süzülüyor resmen. Hani karşısına geçip izlemelik oluyor tam.

Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Bende bir akvaryum meraklısı olarak ciklet türünü beğenir ve beslerim. Frontosa diyeceğim ama akvaryum ufak. Sarı prenses ve Çekiç kafa Yunus olabilir. Yanlarına kırmızı imparator yakışır.

Ama lepistes Tarzı bekleyeceksiniz Gökkuşağı, tetra, Neon, tülkuyruk kupon lepistes bulursanız görsel olarakta güzel olur.

Bitki işi beni çok yordu sizde deneyin ama biraz zahmetli :)

Bitki işine girmeyeceğim o kadar uğraşamam artık :)

Doğurgan balık beslemeyin çok zahmetli oluyo,capon alın rengarenk zahmetsizler

Abi caponda çok sradan olur be :)

Köpek balığı

Çok sert kardeşim :)

Canlı doğuranların bakımı zordur, hele lepisteslerin... Ya komple tetra yapın ya da Jack Dempsey chicled besleyin. Ben de şuan 4 tane var

Bakımları zordur derken? Ne gibi zorluklar mesela? Dempsey chicled güzel duruyomuş bir araştırayım.

lepistes diyorum . rengarenk bir akvaryum isteniyor ise en idalidir

:good1:

bende 2 tane akvaryum var biri 50 lt diğeri 360 lt

küçük olan sadece bitkili ve özel tür lepistes var diğeride sadece görsel amaçlı yaptığım için(yavru almaktan bıktım :biggrin: ) malawi cichild var ama sadece erkek (bilirsiniz erkeklerin renkleri net canlı renkler olur ) karışık renkli ve harika görünüyor sar-mavi-lacivert...

Senin akvaryuma gelince cichild türleri biraz sıkıntılı ama canlı doğuran harika olur

Tavsiyem sürü balıklarıdır rasbora-neon-zebra belki lepistes.zaten fiyatları oldukça ucuz olduğundan bolca alabilirsin

Rasbora ya bakıcam, teşekkürler.

Adaş,

Bende uzun bir dönem akvaryum ile ilgilendim.Enson lepisteste karar kılmıştım.Çocuklar doğunca akvaryumu evden uzaklaştırmak zorunda kaldım.Akvaryumunu canlı bitki ile desteklersen lepistes için güzel ve doğal bir ortam olusur. Düzenini oturttuktan sonra seni çok yormaz.özellikle ilk seçiminde erkek dişi oranı önemlidir.eğer canlı bitki istemezsen kıvırcık şekline getirilmiş rafyada işini görecektir.

Adaş canlı bitki düşünmüyorum, teşekkürler önerin için.

Kimse melek balığından bahsetmemiş ama uyumlu olmadığı için falan mı?

Bende de ufak çaplı 45 litrelik bir akvaryum var, 2 tane çöpçü, bir teleskop, bir japon, iki tane kılıçkuyruk (asıl adını bilmiyorum), bir melek, bir de otobur köpekbalığı var, cümbüş gibi akvaryumun içi. Bir batık gemi, 2-3 tane de yapay ot var.

Aralarında en sevdiğim de melek. Çok asil duruyor ve süzülüyor resmen. Hani karşısına geçip izlemelik oluyor tam.

Sarp melek balıklarını çok hassas diye biliyorum ama, su sıcaklığı ve su sertliğindeki ufak değişimler bile etkiliyormuş, Senin akvaryumdaki balıklarada bi bakayım, haftasonuna kadar bi karar verip ona göre doldurayım artık akvaryumu :)

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Sarp melek balıklarını çok hassas diye biliyorum ama, su sıcaklığı ve su sertliğindeki ufak değişimler bile etkiliyormuş, Senin akvaryumdaki balıklarada bi bakayım, haftasonuna kadar bi karar verip ona göre doldurayım artık akvaryumu :)

Öyle diyorlar da geçtiğimiz kış ısıtıcım bozuldu, bir gece boyunca soğudu suları (25 dereceden) ben bir kere su ısıtıp ekledim ve havlu kapattım akvaryuma yine de bir şey olmadı şükür.

Benimkilerin resmini göndermeye çalışayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Çiklet o kadar besledim ki bu resimlerdeki akvaryumlardan setlerimiz vardı 3 arkadaş üretimhane kurmuştuk..

QZnBb3.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

bende flowerhorndan yana kullaniyorum oyumu. suan besliyorum.Tek yasiyor 25-30 cm oluyor.ve cok cana yakin... kendini sevdirmesi yemlerken verdigi tepki cok guzel... bende yarin 100*60*50 300 lt lik akvaryum aliyorum. balik hastalik ya 50 cm ile basladik 2 ay sonra büyütme karari aldim. hakkimizda hayirlisi...

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Öncelikle taban kumunu değiştirin. Yeryüzünde hiç bir deniz veya gölde bu beyazlıkta taban bulunmaz. Beyaz kum ve aşırı aydınlık balıklar için stres kaynağıdır.

Bu ebatta bir akvaryumda 10 cm.den büyük balık olmamalı. Büyük balık hem sağlıklı yaşayamayacak hem de zaten küçük olan akvaryumu daha da küçük gösterecektir. Kolay bitkiler, yeterli ışıklandırma, cam ve yaprak temizliği için bir kaç tane elma salyangozu ve cüce vatoz, görsellik için de black moly, kılıç ve neon gibi balıklar olabilir. Lepistes favori balıktır ancak her akvaryumda bir süre sonra aile içi eşleşme nedeniyle sakat doğumlar başlar, bir sürü kambur balık oluşur. Balık edinirken mutlaka balıkların birbiriyle uyumu dikkate alınmalıdır.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Öncelikle taban kumunu değiştirin. Yeryüzünde hiç bir deniz veya gölde bu beyazlıkta taban bulunmaz. Beyaz kum ve aşırı aydınlık balıklar için stres kaynağıdır.

Bu ebatta bir akvaryumda 10 cm.den büyük balık olmamalı. Büyük balık hem sağlıklı yaşayamayacak hem de zaten küçük olan akvaryumu daha da küçük gösterecektir. Kolay bitkiler, yeterli ışıklandırma, cam ve yaprak temizliği için bir kaç tane elma salyangozu ve cüce vatoz, görsellik için de black moly, kılıç ve neon gibi balıklar olabilir. Lepistes favori balıktır ancak her akvaryumda bir süre sonra aile içi eşleşme nedeniyle sakat doğumlar başlar, bir sürü kambur balık oluşur. Balık edinirken mutlaka balıkların birbiriyle uyumu dikkate alınmalıdır.

Evet abi kumu aldıktan sonra bende pek olmayacagını farkettim, bakalım, eğer aldıgım yer değiştirmeyi kabul ederse değiştireceğim. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet abi kumu aldıktan sonra bende pek olmayacagını farkettim, bakalım, eğer aldıgım yer değiştirmeyi kabul ederse değiştireceğim. 

Midye kırığı diye satılan nispeten daha koyu renkli bir kum çeşidi vardır. Hem bitki tutunmasına uygun, hem de suya salınım yapmayan bir kumdur.

Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Midye kırığı diye satılan nispeten daha koyu renkli bir kum çeşidi vardır. Hem bitki tutunmasına uygun, hem de suya salınım yapmayan bir kumdur.

Abi aslında o beyaz taşların altında midye kırığı var, beyazları alta alıp midye kırığını üste sersem nasıl olur sence?

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi aslında o beyaz taşların altında midye kırığı var, beyazları alta alıp midye kırığını üste sersem nasıl olur sence?

Büyük taşlar zamanla yine üste çıkar, zaten akvaryum için iri çakıl taşı önerilmez. Aralarına yem ve pislik dolar, temizliği zor olur.

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

karides besleyebilirsiniz. ben pek sevmedim ama arkadaşım hastasıydı.kimine güzel geliyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...