İçeriğe Yönlendir

Gun Metal Sprey Boya

Ümit Mavigöz

Recommended Posts

Ümit Mavigöz

Konuyu nereye açayım karar veremedim, eğer yanlışsa mod abilerim kusura bakmayın..

Başlıktanda anlaşılacağı üzeri bana gun metal rengi sprey boya lazım internette araştırdım bulamadım yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır ? 

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Konuyu nereye açayım karar veremedim, eğer yanlışsa mod abilerim kusura bakmayın..

Başlıktanda anlaşılacağı üzeri bana gun metal rengi sprey boya lazım internette araştırdım bulamadım yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır ?

Plastidip mi?

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Plastidip mi?

aslında plastidip olsa iyi olcak ama fiyatlar yüksek, sprey boya istiyorum...

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Spreyde hiç denk gelmedim doldurma oto boyacıları yapar ama yapı marketlerini kast ediyosunuz siz de sanırsam araştırmak lazım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

kardeşim nerede ne için kullancan çünkü dip tecrübem vardır.

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

kardeşim nerede ne için kullancan çünkü dip tecrübem vardır.

jant alamaya param yok :( bari kapakları boyayayım dedim abi... geçen sani abi soktu aklıma :) boya bulamadım o yüzden plastidip siparişi verdim gelsin akalım nolcak...

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

jant alamaya param yok :( bari kapakları boyayayım dedim abi... geçen sani abi soktu aklıma :) boya bulamadım o yüzden plastidip siparişi verdim gelsin akalım nolcak...

Plasti dipin sertleştiricisi var onuda almak zorundasın yoksa atında 1 hafta içinde berbat bir hal alır sakın unutma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Plasti dipin sertleştiricisi var onuda almak zorundasın yoksa atında 1 hafta içinde berbat bir hal alır sakın unutma.

nerden bulurum bu sertleştiriciyi abi link falan var mı ?

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

kardeşim nette aradım bulamadım işi uygulayan ile izmir de tanışmıştım üzerine özel bir sertleştirici yani aslında koruyucu atıyordu lakin spreylerde karışımlımı bilimiyorum deneme yanılma yapacan sanırım artık

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

kardeşim nette aradım bulamadım işi uygulayan ile izmir de tanışmıştım üzerine özel bir sertleştirici yani aslında koruyucu atıyordu lakin spreylerde karışımlımı bilimiyorum deneme yanılma yapacan sanırım artık

anladım abi ilgin için teşekkürler gelsin bakalım ürünler duruma göre hareket ederim artık..

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hazır renk almaktansa istediğiniz renk doldurma sprey almanız daha yerinde olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Hazır renk almaktansa istediğiniz renk doldurma sprey almanız daha yerinde olur.

dışarda onunla ilgilenecek pek vaktim olmuyor... plastidip siparişi verdim bakalım beğenmezsem sökerim... 

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Umit Bey ayni durum bende de var, ben de sizin gibi kapaklari boyayim bari hareket gelsin dedim ama hem arkadaslarim tavsiye etmediler hem de uygulamalara baktim cok hosuma gitmedi acikcasi. Ben olumsuz bakiyorum bu konuya, jant kapak fiyatlari nedir bilmiyorum ama farkli birsey alsaniz amac degisiklik ise ?

Plastidip ben de bakiyorum bu arada logolara uygulayacagim. Okan Bey logolar icin de o sertlestirici gerekli mi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

logoları spreyleyip sonra çevresini söküyorusnuz o kısımda sertleştirici olmaz. jant lara vs. ye sertleştirici sıkınca da manasız oluyor. zira sökülmüyor sonrasında. sprey boya 20 tl plasti takımı 100 tl ye geliyor.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Umit Bey ayni durum bende de var, ben de sizin gibi kapaklari boyayim bari hareket gelsin dedim ama hem arkadaslarim tavsiye etmediler hem de uygulamalara baktim cok hosuma gitmedi acikcasi. Ben olumsuz bakiyorum bu konuya, jant kapak fiyatlari nedir bilmiyorum ama farkli birsey alsaniz amac degisiklik ise ?

Plastidip ben de bakiyorum bu arada logolara uygulayacagim. Okan Bey logolar icin de o sertlestirici gerekli mi ?

Çağlar abinin dedi gibi logolarda sertleştirici kullanırsanız sökmesi çok zor .öteki türlüde yıkamada falan basınçlı suyu çok yakından kullanıldığında atma yapıyor.Aslında piyasaya vermedikleri bu işi profesyonel olarak uygulayan yerlere başka bir koruyucu veriyorlar buda hem dış etkenlerden koruyor hemde sökmek istediğinizde sizi yormuyor.bu ürünü bulmak gerekli ama zor gibi

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Çağlar abinin dedi gibi logolarda sertleştirici kullanırsanız sökmesi çok zor .öteki türlüde yıkamada falan basınçlı suyu çok yakından kullanıldığında atma yapıyor.Aslında piyasaya vermedikleri bu işi profesyonel olarak uygulayan yerlere başka bir koruyucu veriyorlar buda hem dış etkenlerden koruyor hemde sökmek istediğinizde sizi yormuyor.bu ürünü bulmak gerekli ama zor gibi

[emoji17]

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

3 senedir yaptığım maketlerde kullanıyorum, başka marka aramayın daha kalitelisi yoktur. Tamiya TS-38 alacaksınız 100 ml dir, enamel bazlıdır.

http://www.maketistan.com/tamiya-ts-38-gun-metal-sprey-boya-100ml.html

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ümit bey ben geçenlerde aracımın jantlarını boyadım, hırdavatçılarda satılan metalik gri sprey boya ile ve üzerine vernik attım. Sizin jant kapaklarınıda rahatça boyayabilir diye düşünüyorum ama önce ince bir su zımparası atmanız lazım malzemelerin resimlerini de ekliyorum fiyatıda gayet uygun 12 TL, şimdiden kolay gelsin...

5ac8baf63bfc452ad71f33cc845a9cd4.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...