İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 Titanium Jant Boyama

Şükrü Güzelsu

Recommended Posts

Şükrü Güzelsu

Focus titanium x aracimin jantlari berbat bir durumda eski sahibi mahvetmis jantlari bende boyamaya karar verdim bugun malzemeleri siparis verdim yarin elimde olur gunde bir jant boyamayi dusunuyorum.

Aldigim urunler

Celik macun

Boya astari

Gümüş jant boyasi

Parlak vernik

Zimpara 200-400-600-800-1000-2000 p

1 adet eye

Selulozik tiner

Maskeleme bandi

Uygulama sirasinda elimden geldigince foto cekerek sizlerede anlatmaya calisacagim muhtemelen persembe gunu ilk janti boyayacagim kargo ogleye kadar elime ulasirsa yarinda baslarim

Bircok video izledim basarabilecegimi dusunuyorum insallah guzel olur ekstra bilgi vermek isteyen olursa memnun olurum tesekkurler banada kolay gelsin..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

Bu arada lastikleri sokunce davlumbazida sokum ses yalitim sungeri yapistirmayida dusunuyorum elimde bir rulo yalitim sungeri var bosta duracagina yol lastik sesini azaltsin...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Bu arada lastikleri sokunce davlumbazida sokum ses yalitim sungeri yapistirmayida dusunuyorum elimde bir rulo yalitim sungeri var bosta duracagina yol lastik sesini azaltsin...

Kullanacaginiz sunger nasil birsey.benim niyetimde bitüself bantla kaplamak. ama sungerde sonuc nasil olur?? Simdiden kolay gelsin Takipteyim

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

Kullanacaginiz sunger nasil birsey.benim niyetimde bitüself bantla kaplamak. ama sungerde sonuc nasil olur?? Simdiden kolay gelsin Takipteyim

3 sene once almistim sungeri kullanmak nasip olmamisti firex olmasi lazim elimde baya var 2mm lik kalinlikta ben iki kat yapistirmayi planliyorum daha once bagaja ve motor kaputuna butuself uygulamistim faydasi oldu ama ben komple yapmadim parca parca yapistirdim etkili olmustu sonucu paylasirim

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

Evet bugun ilk janti boyadim ve simdi taktim araca zahmetli vede kolay bir uygulama oldu urunler aksama dogru elime ulasti biraz geciktim.

Gelelim uygulamaya aracin sag arka jantindan basladim ise kendi bijon anahtari is gormedi gittim 25 tl ye 4 jollu bijon anahtari aldim lastigi soktum daha sonra davlumbazi soktum ve yalitim sungeri dosedim bally ile yapistirdim iki kat yaptim guzel oldu ama alim ayagim torak oldugu icin foto cekemedim tekrar davlumbazi yerine taktim stepneyi de taktim lastikle beraber ciktim eve once janta bi guzel banyo yaptirdim tiner ile temizledim

Janti aractaki hali bu

p8Suj5M.jpg

i9WZ4mQ.jpg

Banyoda ilk zimparayi sulu olarak yaptim ve janti salona tasidim birazda burada kuru zimpara yaptim

nxx4Gjd.jpg

dPmDqfx.jpg

aOdp68X.jpg

Saat 15.30 gibi urunlerim geldi jant boyasindan iki kutu aldim yetmez falan yari yolda kalmayayim diye

h505r6k.jpg

Sonra macunlama isini hallettim macun cok cabuk donuyo 5 dk icinde bitirmek gerekiyo bunuda tecrube ettim bu yuzden birkac yerde ufak kusur olustu ama goze batmiyo cok yakindan bakinca belli oluyor diger jantlarda daha dikkat edecegim macun ve zimpara isinide bitirdik

ws6GAZy.jpg

Sonra lastik maske bandi ile maskelendi

w5Nf2Jx.jpg

Daha sonra iki kat astar attim katlar arasinda 5 dk bekledim

SljpnTt.jpg

Sonra 2 kat boya uyguladim

SljpnTt.jpg

Ve yarim saat boyanin kurumasini bekledim ve 3 kat vernik uygulamasini yaptim

vTgeiGh.jpg

NJV4QLA.jpg

Ve finish...

GsYZyr8.jpg

Eski ve yeni hali

i9WZ4mQ.jpg

GsYZyr8.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

Telefondan yazdigim icin bazi yazim hatalari yapmisim kusura bakmayin bence guzel is oldu insallah dayanikli olur bakalım zaman gosterecek artik

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Tapatalk dan fotoğrafları göremiyorum ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

Bende telefondan normal giriyorum fotolar gorunuyo

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

tablette normal chrome tarayıcıdan da görünmüyor..
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Hocam elinize sağlık çoy iyi olmuş dayanıklıda olur inşallah. Yalnız fotoğrafdan mı anlamadım sanki daha mat olmuş renk.

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

Hocam elinize sağlık çoy iyi olmuş dayanıklıda olur inşallah. Yalnız fotoğrafdan mı anlamadım sanki daha mat olmuş renk.

Tesekkur ederim jantin orjinal boyasi simli bu boyada sim yok o yuzden biraz fark var

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

Üçüncü jantida bitirdim cok ugrastirdi ama degdi

h5T8dID.jpge4f1VHM.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

Tesekkur ederim insallah cektigim zahmete deger uzun sure dayanikli olur

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Şükrü Güzelsu

9 ay oldu jantlari boyayali suana kadar en ufak bir sikinti yok bilgi vermek istedim iyi gunler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

mükemmel tekrar ellerinize sağlık. şu ana kadar bir şey olmadı ise bundan sonrada olmayacaktır. 

Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Elinize, emeğinize sağlık gerçekten titiz ve sabır isteyen bir uygulama yapmışsınız.

Benim jantlara da bir iki yıla gerekecek gibi, faydalanacağımız arşivlik bir çalışma...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...