İçeriğe Yönlendir

2011 Mondeo Motor Arizasi

Burak Can Demirci

Recommended Posts

Saim Ulaş Yılmaz

Güvendiğim ve aracımı götürdüğüm Otokoç Antalya sizin araç için kesin bilgiyi aldık. Kullanmanız gereken yağ 5w30. Gereksiz yere yüksek yağ ücreti ödemeyin bilgisini paylaşıyor. 

http://www.bobistheoilguy.com/forums/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=3015219 

Bu ve bunun gibi forumlarda 5w30 yağ kullanımı öneriliyor. 5w20 kullanınca içiniz rahat ediyorsa tabiki kullanın. 2.0 ecoboost motoruma gönül rahatlığı ile 5w30 kullanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Burak Can Demirci

Servis 5/30 yağı standart olarak kabul edip kullanmış olabilir ama benim aracımın kayıtlarına baktığımda 5 yıllık bakımındaki yağ değişimi sıralaması 5/20--5/20--5/20--5/30--5/30 şeklinde yağ değişimi söz konusu bundan kaynaklı da belki bu motor zarar görmüş olabilir Ankara TAN OTO servisinde bana söylenen ecoboost motorlara 5/20 yağ kullanılması gerekir ancak 5/30 yağında sakıncası yok otosan onayladı dedi ne kadar verimli çalışır yorumlar kullanıcıdan kullanıcıya değişir... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Servis 5/30 yağı standart olarak kabul edip kullanmış olabilir ama benim aracımın kayıtlarına baktığımda 5 yıllık bakımındaki yağ değişimi sıralaması 5/20--5/20--5/20--5/30--5/30 şeklinde yağ değişimi söz konusu bundan kaynaklı da belki bu motor zarar görmüş olabilir Ankara TAN OTO servisinde bana söylenen ecoboost motorlara 5/20 yağ kullanılması gerekir ancak 5/30 yağında sakıncası yok otosan onayladı dedi ne kadar verimli çalışır yorumlar kullanıcıdan kullanıcıya değişir... 

Yağı satın aldınız mı Burak bey? Merakla iletişim bilgilerini bekliyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Can Demirci

Specific 948B MOTUL SAE 5W20 yağ getirmis toptancı castrol var demisti dün stokta kalmadı dedi Muray Bey bunu aldık isterseniz iletisim bilgilerini msaj atarım...

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Specific 948B MOTUL SAE 5W20 yağ getirmis toptancı castrol var demisti dün stokta kalmadı dedi Muray Bey bunu aldık isterseniz iletisim bilgilerini msaj atarım...

Bilgileri alayim Burak bey. Belki castrol varsa alirim. Dediginiz marka hakkinda bilgim yok. Sagolun.
Yorum bağlantısı
Murat Gök
(düzenlendi)

Burak bey mesajla bilgilendirdi beni sağolsun.Sakıncası yoksa bilgileri paylaşayım.İhtiyacı olan başkaları da vardır/olacaktır kesin.

Yağın cinsi: Motul 5w20

İletişim: Şah makina (0312 278 08 88)

Ben bugün bi arayağım.Yağı da araştırdım.Gayet kaliteli bir yağ.Fiyatı da uygun bence.

Not:Sıkıntı olursa mesajım silinebilir.

tarihinde Murat Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Burak bey mesajla bilgilendirdi beni sağolsun.Sakıncası yoksa bilgileri paylaşayım.İhtiyacı olan başkaları da vardır/olacaktır kesin.

Yağın cinsi: Motul 5w20

İletişim: Şah makina (0312 278 08 88)

Ben bugün bi arayağım.Yağı da araştırdım.Gayet kaliteli bir yağ.Fiyatı da uygun bence.

Not:Sıkıntı olursa mesajım silinebilir.

Bildiğim kadarıyla motul tr de pek olmayan ama kaliteli bir marka..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Can Demirci

Yurt dışında 62$ satış fiyatı bence de gayet uygun ve kaliteli; bu araçlar piyasaya çok fazla düşmediği için pek fazla satılmıyordu o yüzden yağ zor bulunuyordu yeni yeni satışlarına başlanmış almayı düşünenler için Murat Bey iletişimi paylaşmış oradan ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Bildiğim kadarıyla motul tr de pek olmayan ama kaliteli bir marka..

Genelde motosikletçilerce bilinen bir yağ imiş.Son derece kaliteli bir malzeme.Türkiye'de bölge müdürlükleri olsa da,biz tüketiciler tarafından çok bilinmediğini düşünüyorum. Satın alacağım kafaya koydum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

motul,kaliteli motosikletlerde kullanılan ve usta motorcuların kullanıp tavsiye ettiği bir markadır.ben sadece motosiklet için biliyordum,otomobil için de varmış demek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...